چگونه از چسبندگی ریمل جلوگیری کنیم؟

به گزارش مجله فیروزی، ریمل ها که یکی از ابزارهای پر استفاده در زیبا جلوه دادن مژه ها است. اما بعضی از مواقع بعد از استفاده از ریمل مژه های ما به هم می چسبد و نه تنها چشمانمان زیبا نمی گردد؛ بلکه با این کار زیبایی طبیعی خود را نیز از دست می دهیم.

چگونه از چسبندگی ریمل جلوگیری کنیم؟

چسبندگی مژه ها بعد از ریمل زدن یکی از رایج ترین مسائل خانم ها هنگام آرایش کردن است که باید دلیل آن را بدانند سپس با روش هایی از آن جلوگیری نمایند. همراه مجله اینترنتی دلتا باشید.

چسبندگی مژه ها بعد از ریمل زدن

برای برطرف این مشکل چه باید کرد؟

برای جلوگیری از چسبندگی مژه ها بعد از ریمل زدن حواستان به تاریخ مصرف ریمل باشد

همه لوازم آرایشی بعد از یک مدت تاریخ مصرف گذشته می شوند و استفاده از آنها عوارضی در پی دارد. ریمل از لوازم آرایشی است که طول عمر کوتاهی دارد و بعد از سه ماه خشک می شود و در صورت استفاده سبب چسبیدن مژه ها به هم می شود.

از این زمان به بعد باکتری ها نیز در ریمل شروع به فعالیت می نمایند، پس بهتر است آن را دور بیندازید. می توانید از بوی ریملتان تشخیص دهید که تاریخ انقضای آن گذشته است یا خیر .

برای جلوگیری از چسبندگی مژه ها بعد از ریمل زدن ریملتان را در محل مناسبی نگهداری نمایید

لوازم آرایش اگر در جایی باشند که حرارت محل زیاد باشد، سریع فاسد شده و منقضی می شوند؛ بنابراین بهتر است ریمل و دیگر وسایل آرایش خود را در جای خنک خشک و دور از تابش نور خورشید قرار دهید. برترین محل نگهداری برای ریمل های ضد آب، یخچال است.

برای جلوگیری از ورود میکروب درب ریمل را محکم ببندید

برای افزایش عمر ریملتان و جلوگیری از ورود میکروب ها و ذرات خارجی به آن، پس از اینکه کارتان با ریمل تمام شد، درب آنها به خوبی ببندید.

برس ریمل را تمیز کنید

برای جلوگیری از چسبیدن مژه ها به هم و بدشکل شدن مژه هایتان باید بعد از استفاده از ریمل و قبل از بستن در آن، برس را با دستمال کاغذی پاک کنید؛ زیرا دلیل اصلی چسبیدن مژه ها به هم پوشیده شدن بیش از حد برس ریمل از مواد است. شما می توانید برس ریملتان را نیز عوض کنید.

برای جلوگیری از چسبندگی مژه ها بعد از ریمل زدن، ریمل را چند بار روی هم نزنید

برای زیباتر شدن مژه هایتان نباید ریمل را زیاد روی مژه هایتان بزنید؛ بلکه زدن 2 یا 3 لایه ریمل کافی است. استفاده چندلایه از ریمل و ضخامت زیاد مژه ها سبب چسبیدن آنها به هم می شود.

برای جلوگیری از چسبندگی مژه ها بعد از ریمل زدن، مژه های به هم چسبیده خود را از هم جدا کنید

چنانچه بخش دنیای مد نمناک شرح داده است قبل از شروع کشیدن ریمل، با دست یا شانه مژه، مژه های به هم چسبیده خود را از هم جدا کنید؛ اما هیچ گاه از سنجاق یا سوزن برای انکار استفاده نکنید؛ زیرا بسیار خطرناک است و ممکن است سبب آسیب به چشم ها شود. سپس پرایمر را روی مژه ها بزنید.

طریقه درست ریمل زدن را بیاموزید

ریمل زدن را از کمی بالاتر از ریشه مژه ها شروع نموده و به سمت بالا برس بکشید تا مژه های شما به هم نچسبد.

آرایش قبلی مژه ها را پاک کنید

اگر بر روی مژه های ریمل زده تان که از میکاپ قبلی به جای مانده دوباره ریمل بزنید، مژه ها به هم می چسبند پس ابتدا میکاپ قبلی را پاک کنید و سپس ریمل بزنید.

ریمل با کیفیتی را انتخاب کنید

ریمل ها انواع مختلفی دارند. در انتخاب نوع برس ریمل مصرفی و بعلاوه برند آن دقت کنید و ریمل هایی بهره ببرید که دارای برس دراز با دندانه های یکسان و نزدیک به هم باشد تا از چسبیدن مژه ها به هم جلوگیری کند.

ریمل هایی که برس های فاصله دار دارند سبب می شوند توده ای از مواد در یک جا جمع شوند و مژه های شما را به هم بچسبانند.

پیشنهاد مطالعه: بعلاوه می توانید با روغن های طبیعی ضدآفتاب بسازید را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 27 اسفند 1401 بروزرسانی: 27 اسفند 1401 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 2049

به "چگونه از چسبندگی ریمل جلوگیری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از چسبندگی ریمل جلوگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید