36 تمدن بیگانه وجود دارد که نمی توانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم!

به گزارش مجله فیروزی، دانشمندان تخمین می زنند که 36 تمدن بیگانه وجود دارد که ما نمی توانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم و می گویند تعیین نیست که چرا هنوز ما از آنها چیزی نشنیده ایم، اما باید حیات فرازمینی وجود داشته باشد.

36 تمدن بیگانه وجود دارد که نمی توانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از آی ای، مطمئناً همه ما تا به امروز فیلم های زیادی دیده ایم که در آنها انسان ها سعی در ارتباط با بیگانگان و موجودات فضایی دارند و یا زمین با حمله موجودات فرازمینی روبرو می گردد.

اکنون دانشمندان دانشگاه ناتینگهام در انگلیس می گویند ما باید در واقع بتوانیم با بیش از 30 تمدن بیگانه در کهکشان خود ارتباط برقرار کنیم.

آیا کسی خارج از زمین وجود دارد؟

طبق گفته گروه دانشمندان دانشگاه ناتینگهام، کسی آن بیرون حضور دارد. در حقیقت اگر بخواهیم دقیق بگوییم، ممکن است 36 تمدن بیگانه وجود داشته باشند و بتوانند با ما ارتباط برقرار نمایند.

اما دانشمندان دانشگاه ناتینگهام چگونه به این عدد رسیده اند؟

کریستوفر کونسلیس به گاردین گفت: اساساً ما فرض کردیم که حیات هوشمند بر روی سایر سیارات شبیه به زمین مانند آنچه روی زمین شکل گرفته است، ایجاد شده باشد. بنابراین طی چند میلیارد سال، حیات به طور اتوماتیک به عنوان یک قسمت طبیعی از تکامل شکل می گیرد.

برآورد دانشمندان این است که 36 تمدن بیگانه وجود دارد که ما می توانیم با آنها صحبت کنیم.

این تیم با استفاده از مشخصه های زمین، عوامل موجود در سیاره هایی را که شبیه به زمین ما هستند و در یک منظومه خورشیدی مستقر شده اند، آنالیز کردند. این کار به محققان معلوماتی داد تا بتوانند روی آنها برای محاسبات و رسیدن به اعداد قابل اتکا که کمتر حدسی و گمانی باشند، حساب نمایند.

این گروه این محاسبات را اصل نجومی کوپرنیکی(Astrobiological Copernican Principle) نامیده است و از آن نتیجه گرفته که 36 تمدن بیگانه در فضا وجود دارد که می توانند با ما ارتباط برقرار نمایند.

محققان می گویند آنها دقیقاً مانند ما ارتباطات رادیویی و مأموریت های اکتشافات فضایی دارند و مثل ما سعی می نمایند سیگنال هایی را به فضا ارسال نمایند.

با این حال، هنوز هم بزرگترین سؤال باقی مانده است: پس چرا بیگانگان با ما ارتباط برقرار نکرده اند؟

کونسلیس معتقد است که آنها از ما بسیار دور هستند و نزدیکترین آنها احتمالا حداقل 17 هزار سال نوری با ما فاصله دارد. این بدان معناست که ما باید 6120 سال دیگر صبر کنیم تا بتوانیم با دیگر اشکال زندگی در کهکشان خود ارتباط برقرار کنیم. بنابراین باید ببینیم چندین نسل بعد از ما در این رابطه چه خواهند یافت.

این مطالعه در مجله Astrophysical Journal منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 891

به "36 تمدن بیگانه وجود دارد که نمی توانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "36 تمدن بیگانه وجود دارد که نمی توانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید