آشنایی با خواص بی نظیر ترب سیاه

به گزارش مجله فیروزی، میانه تان با سبزیجات غده ای چگونه است؟ اصلاً ترب سیاه می خورید؟ فرقی نمی کند به صورت خام باشد و یا اینکه از شربت آن استفاده گردد. ترب سیاه یکی از آن غده ای های درمان گر است. استفاده از این درمانگر طبیعی هم نیازی به دنگ و فنگ زیاد ندارد. با مصرف آن خیلی ساده می توانید برای مسائل گوارشی، کبدی، سرفه و غیره راه حل خوبی پیدا کنید. با ما باشید تا بیشتر با ترب سیاه آشنایتان کنیم.

آشنایی با خواص بی نظیر ترب سیاه

ترب سیاه دوست دستگاه گوارش و کبد

در طب گیاهی و سنتی ترب سیاه شهرت زیادی برای حفظ سلامت روده ها دارد. از سالیان قبل خواص ترب سیاه روی سیستم گوارشی و به ویژه برای تنظیم عملکرد صفرا کاملا شناخته شده است. به این ترتیب که این ترب باعث افزایش ترشح و دفع صفرا می گردد.

نقطه قوت دیگر ترب سیاه این است که باعث سم زدایی از کبد می گردد. زمانی که به عنوان مثال داروی زیادی می خورید بعد از آن ضروری است که به فکر سم زدایی از این عضو حساس بدن باشید. این ترب همچنین خاصیت ملینی جزیی نیز دارد. توجه داشته باشید در صورت انسداد مجاری صفراوی نباید از ترب سیاه استفاده کرد.

شربت ترب سیاه برای مقابله با سرفه

امان از زمانی که سرفه های پی در پی راه نفس آدم را بند می آورد. در این صورت هیچ چیز به اندازه ترب سیاه یک درمان مفید و طبیعی نیست. شربت ترب سیاه باعث می گردد که مخاط برونشیت روان شده و دفع گردد. به همین دلیل هم برای درمان سرفه و مسائل تنفسی فوق العاده است.

روش مصرف

ترب سیاه را شسته و پوست بگیرید و سپس خرد کنید. ترب های خرد شده را کف ظرف بچینید و روی آن را با یک لایه نازک شکر یا قند بپوشانید. اجازه دهید به مدت یک روز بماند تا شربت آن دربیاید. شربت به دست آمده را در یک پیاله ریخته و روزانه 4 تا 6 قاشق میل کنید.

توجه توجه:

  • شربت به دست آمده را بیش از 48 ساعت نگهداری نکنید.
  • در صورت انسداد مجاری صفراوی از ترب سیاه استفاده نکنید.

ترب سیاه برای عید و روزهای جشن

عید نزدیک و بساط مهمانی و پرخوری در پیش. خوشبختانه ترب سیاه پشت آن ظاهر سیاه و گوشت آب دار و کمی تند خود حاوی ترکیبات بسیار قوی می باشد که کبد را تقویت و تمیز نموده و عملکرد صفرا را کنترل می نماید. برای همین هم برای روزهای جشن و سروری که رژیم را فراموش می کنید و حسابی دلی از عزا در می آورید خوب است. بالاخره بعد از پرخوری و مصرف انواع مواد غذایی چرب و شیرین باید صفایی به کبدتان بدهید.

روش مصرف

یک هفته قبل از روزهای عید یا یک هفته بعد از آن حتماً یک عدد ترب سیاه خام میل کنید. توجه داشته باشید در صورت انسداد مجاری صفراوی نباید از ترب سیاه استفاده کرد.

ترب سیاه: برای برطرف خستگی بچه ها

ترب سیاه سرشار از ویتامین C می باشد برای همین هم با خستگی مقابله می نماید. می توانید به بچه ها بالای سه سال شربت ترب سیاه بدهید تا خستگی گذرای آن ها از بین برود.

روش استفاده

ترب سیاه را بشویید و پوست بگیرید. سپس آن ها را به صورت ورقه های نازک خرد کنید. ترب های خرد شده را کف ظرف بچینید و روی آن را با یک لایه نازک شکر یا قند بپوشانید.

اجازه دهید به مدت یک روز بماند تا شربت آن دربیاید. شربت به دست آمده را در یک پیاله بریزید. به بچه های بالای سه سال روزی 2 تا 3 قاشق چای خوری از این شربت بدهید. حواستان باشد که نباید این شربت را بیش از 48 ساعت نگهداری کرد. در صورت انسداد مجاری صفراوی از مصرف آن خودداری گردد.

چگونه ترب سیاه خوب انتخاب کنیم؟

موقع خرید ترب هایی را انتخاب کنید که کاملا سفت، سالم، بدون زدگی و بدون لک باشند. توجه داشته باشید که می گردد به مدت چند هفته ترب سیاه را در یخچال نگهداری کرد البته به شرط اینکه آن ها را نشسته باشید و داخل یک کیسه پلاستیکی سوراخ سوراخ نگهداری کنید.

گردآوری شده توسط گروه هفت گنج

منبع: تبیان

منبع: هفت گنج
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 808

به "آشنایی با خواص بی نظیر ترب سیاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با خواص بی نظیر ترب سیاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید