استقرار 150 واحد فناور در مراکز نوآوری دانشگاه امیرکبیر

به گزارش مجله فیروزی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه 9 دانشگاه دیگر این دانشگاه مجهز به مراکز نوآوری تخصصی می شوند، گفت: در حال حاضر 150 واحد فناور در مراکز نوآوری این دانشگاه مستقر شده اند.

استقرار 150 واحد فناور در مراکز نوآوری دانشگاه امیرکبیر

به گزارش مجله فیروزی، دکتر احمد معتمدی امروز در مراسم افتتاح پنج مرکز نوآوری تخصصی، فعالیت های دانشگاه امیرکبیر را در راستای تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم دانست و اضافه نمود: برای رسیدن به دانشگاه نسل سوم ما سه برنامه را دنبال می کنیم که یکی از آنها افزایش قراردادهای صنعتی است.

وی اضافه نمود: هر چند که به دلایل مسائل مالی دریافتی های ما از قراردادهای صنعتی کاهش یافته است، ولی کوشش داریم تا انتها سال با وجود محقق شدن قراردادهای پروژه های ملی گام مهمی در افزایش تعداد قراردادهای صنعتی برداریم.

معتمدی، توسعه برنامه های مهارت افزایی و کارآفرینی را از دیگر برنامه های دانشگاه صنعتی امیر کبیر برای تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم نام برد و یادآور شد: امروز نیز در این مراسم پنج مرکز نوآوری و یک مرکز شتاب دهی کسب و کارهای معدنی راه اندازی می گردد که با ظرفیت های ایجاد شده تعداد واحدهای فناور مستقر در این مراکز به 150 واحد افزایش می یابد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه همه دانشکده های این دانشگاه دارای یک مرکز نوآوری خواهند شد، اظهار کرد: علاوه بر این پنج مرکز نوآور تخصصی که در دانشکده های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی پزشکی، نساجی و کامپیوتر راه اندازی می گردد، 9 دانشکده دیگر نیز تقاضای راه اندازی مراکز نوآوری را دارند.

به گفته وی، دانشکده های مهندسی عمران، صنایع، نفت، مدیریت و هوا فضا نیز دارای مراکز نوآوری تخصصی خواهند شد.

معتمدی با اشاره به راه اندازی برج دوم فناوری این دانشگاه در خیابان ولیعصر تا انتها سال جاری، تاکید نمود: با راه اندازی این مراکز ظرفیت پذیرش واحدهای فناور تا تابستان سال آینده به دو برابر افزایش می یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 367

به "استقرار 150 واحد فناور در مراکز نوآوری دانشگاه امیرکبیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار 150 واحد فناور در مراکز نوآوری دانشگاه امیرکبیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید