ایجاد درآمد در حوزه گردشگری به توسعه بیشتر منجر خواهد شد

به گزارش مجله فیروزی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: اگر یکی از اولویت های ما ایجاد درآمد در حوزه گردشگری باشد بدون شک سریع تر به توسعه و پیشرفت در این حوزه دست خواهیم یافت.

ایجاد درآمد در حوزه گردشگری به توسعه بیشتر منجر خواهد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، رضا رجب زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان اظهار کرد: خراسان شمالی دارای ظرفیت های قابل توجهی در حوزه گردشگری است که همین شاخص های ویژه فرهنگی می تواند منجر به ایجاد تحول در استان گردد که البته در این جهت باید از گفتگو و هم اندیشی دستگاه های اجرایی هم بهره برد.

او اضافه نمود: موضوع میراث فرهنگی و گردشگری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با توجه به این که در حوزه درآمدهای پایدار در تمامی کشورها دغدغه های جدی وجود دارد لذا توجه به این حوزه می تواند مسائل را کاهش دهد.

رجب زاده توضیح داد: جاذبه های گردشگری باید توسعه و گسترش بیشتری پیدا کند زیرا ایران به لحاظ جاذبه های گردشگری در رتبه های نخست اما به لحاظ درآمدهای حاصل از آن در رتبه های پایین قرار گرفته است بنابراین نیازمند توجه بیشتر به حوزه جاذبه های گردشگری هستیم و این امر تنها با نگاه جدید مدیران و فعالان مالی امکان پذیر خواهد شد.

او در بخش دیگر سخنان خود چشمه آب گرم ایوب را یکی از مهم ترین ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری استان توصیف کرد و گفت: امیدواریم با مدیریت جدید میراث فرهنگی و گردشگری، مسائل این حوزه حل گردد و شاهد بهسازی و بازسازی ساختارهای جدید باشیم.

رجب زاده هم چنین در مورد طرح جهت سبز گردشگری باباامان، چناران شهر، اسفیدان و زوارم نیز اظهار کرد: این طرح باید توجیه مالی داشته باشد که یک بخش از سرمایه آن را بخش خصوصی تقبل کند و بخش دیگر آن را به وسیله بودجه سالانه تامین خواهیم کرد.

او در مورد آنالیز طرح برگزاری رویداد کارآفرینی استارت آپ و ایده های خلاق نیز اعلام نمود: باید نگاه ویژه ای به حوزه ایده های خلاق داشت زیرا این توجه می تواند منجر به تحول در حوزه مالی گردد که در حال حاضر اکثر مشاغل دنیا انفورماتیک محور شده اند که به خوبی هم در حال پیشرفت هستند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 154

به "ایجاد درآمد در حوزه گردشگری به توسعه بیشتر منجر خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد درآمد در حوزه گردشگری به توسعه بیشتر منجر خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید