ایران کوشش آمریکا برای کودتا و یا اقدام نظامی در ونزوئلا را به شدت محکوم کرد

به گزارش مجله فیروزی، سخنگوی وزارت خارجه ایران کوشش آمریکا برای انجام کودتا یا هرگونه اقدام نظامی در ونزوئلا و سخنان مقامات آمریکایی برای تحریک به اغتشاش و خشونت در آن کشور را به شدت محکوم کرد.

ایران کوشش آمریکا برای کودتا و یا اقدام نظامی در ونزوئلا را به شدت محکوم کرد

به گزارش گروه سیاست خارجی مجله فیروزی، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اخبار مربوط به اظهارنظر مقامات آمریکایی مبنی بر استفاده از زور و اقدام نظامی علیه کشور ونزوئلا گفت: جمهوری اسلامی ایران کوشش آمریکا برای انجام کودتا یا هرگونه اقدام نظامی در ونزوئلا و سخنان مقامات آمریکایی برای تحریک به اغتشاش و خشونت در آن کشور را به شدت محکوم می نماید.

وی اضافه نمود: تهدید به استفاده از زور علیه کشورهای دیگر نقض آشکار حقوق بین الملل بویژه منشور ملل متحد است. از دبیر کل سازمان ملل متحد و همه اعضای جامعه بین المللی انتظار می رود اینگونه اظهارات را محکوم نموده و نسبت به آن واکنش مقتضی نشان دهند.

سید عباس موسوی اضافه نمود: متاسفانه نظم و ثبات بین المللی توسط عده ای افراد جنگ طلب، قانون گریز و هرج و مرج خواه در دولت آمریکا با خطر روبرو است و ضروری است همه اعضای جامعه جهانی مسئولیت خطیر خود را در مهار اینگونه اقدامات و بدعت ها به کار گیرند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 67

به "ایران کوشش آمریکا برای کودتا و یا اقدام نظامی در ونزوئلا را به شدت محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران کوشش آمریکا برای کودتا و یا اقدام نظامی در ونزوئلا را به شدت محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید