برنامه قطعی برق روی اپلیکیشن برق من اعلام می شود، قیمت برق پرمصرف ها 10 درصد گران شد

به گزارش مجله فیروزی، سخنگوی صنعت برق گفت: اطلاع رسانی خاموشی به عهده شرکت های توزیع برق هر منطقه است که از طریق تارنمای این شرکت ها و همچنین نرم افزار برق منتشر می شود.

برنامه قطعی برق روی اپلیکیشن برق من اعلام می شود، قیمت برق پرمصرف ها 10 درصد گران شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق، ضمن تایید اخبار خاموشی برخی از مناطق شهر تهران در طی هفته گذشته و هفته جاری گفت: افزایش دما در حال حاضر نسبت به سال گذشته 4 درجه افزایش پیدا کرده و همین مسئله سبب شده تا شاهد افزایش میزان مصرف برق باشیم.

رجبی مشهدی، با اشاره به اینکه پیک 53 هزار و 662 مگاواتی اتفاق افتاده در بازه زمانی کنونی سال گذشته در 10 تیر ماه رخ داد گفت: اوج بار سال جاری نسبت به سال گذشته 9000 مگاوات رشد کرده که عمده آن مرتبط با لوازم سرمایشی بخش خانگی و همچنین مراکز استخراج رمز ارز است.

تامین برق استخراج رمز ارز غیر مجاز در برنامه توانیر پیش بینی نشده بود

سخنگوی صنعت برق در تشریح اینکه میزان مصرف برق رمزارز های غیر مجاز حدود 2000 مگاوات است، تاکید کرد: این میزان عدد بزرگی است که امکان تامین آن در سال های گذشته پیش بینی نشده است.

وی با بیان اینکه در سال 1400 حدود 2500 مگاوات ظرفیت نصب شده اضافه شده است، اضافه نمود: طرح های تشویقی برای مشترکان عمده صنعت برق آغاز شده و امیدواریم این شرایط به جلوگیری از خاموشی پیش بینی شده بینجامد.

اخبار خاموشی در برنامه برق من و تارنمای شرکت های توزیع منتشر می شود

رجبی مشهدی ضمن اشاره به این مسئله که هفته جاری هفته بسیار گرم در پیش داریم و خوزستان به دمای 47 درجه می رسد، گفت: روز شنبه یکی از گرم ترین روز های سال است و امیدواریم با صرفه جویی مردم و همراهی سایر مشترکان صنعت برق بتوانیم از شرایط بحرانی پیش رو گذر کنیم.

سخنگوی صنعت برق در پاسخ به این سوال که چرا خاموشی ها بدون اعلام به مردم اعمال شده است، گفت: اطلاع رسانی خاموشی به عهده شرکت های توزیع برق هر منطقه است ک از طریق تارنمای این شرکت ها و همچنین نرم افزار برق منتشر می شود.

رجبی مشهدی در بیان اینکه فرایند اجرایی طرح برق امید به طور مستمر پیگیری می شود، گفت: علاوه بر رایگان شدن برق کم مصرف ها مقرر شد، 6 ماه پس از آغاز این طرح، قیمت برق پرمصرف ها با افزایش 10 درصدی روبرو شود که این بخش از قانون از خردادماه اجرا شده و تغییر در تعرفه اعمال می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1513

به "برنامه قطعی برق روی اپلیکیشن برق من اعلام می شود، قیمت برق پرمصرف ها 10 درصد گران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه قطعی برق روی اپلیکیشن برق من اعلام می شود، قیمت برق پرمصرف ها 10 درصد گران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید