بودجه 1400 تا پایان هفته قانونی می شود، حمایت سازمان برنامه و بودجه از هوشمندسازی تجهیزات پلیس

به گزارش مجله فیروزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره بودجه سال آینده و تصمیمات در این باره توضیحاتی داد.

بودجه 1400 تا پایان هفته قانونی می شود، حمایت سازمان برنامه و بودجه از هوشمندسازی تجهیزات پلیس

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه پانزدهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهور نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بودجه تقریباً با توافق نسبی بین دولت و مجلس تهیه شده و مواردی که مانند سنوات گذشته از منظر شورای نگهبان یا قانون اساسی ایراد یا مغایرتی با شرع مقدس داشت، اعلام شد و انتظار داریم تا خاتمه هفته مجلس فرصت پیدا کند تا ایرادات شورای نگهبان را برطرف کند، به نظر می رسد با اصلاحاتی که برای تامین نظر شواری نگهبان روی مصوبات مجلس در بودجه صورت می گیرد بتوانیم تا خاتمه هفته، بودجه را به عنوان قانون داشته باشیم.

وی ادامه داد: البته فرصت نیز برای دولت خواهد بود که بتواند ضوابط اجرائی و آئین نامه های اجرائی و مالی را تامین کند تا بودجه بعد از تعطیلات نوروز برای اجرا به تمام دستگاه ها ابلاغ شود. در کنار بودجه احکام مختلفی بود که یکی از احکام مرتبط با افرادی است که شایستگی دریافت یارانه را دارند منتهی به هر دلیلی استفاده نکردند و با همان ساز و کاری که قانون تعیین کرده و آئین نامه اجرای آن در دولت در تبصره 14 نوشته می شود، ان شاءالله بتوانیم بازماندگان را نیز به جمع یارانه بگیران اضافه کنیم. دو یارانه در روز های تعیین و تعیین ماه پرداخت می شود.

نوبخت با بیان اینکه خوشبختانه آمار ها حاکی از موفقیت پلیس راهور در حفظ جان مردم است، مطرح کرد: خوشبختانه تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی با اقدامات ویژه اجرا شده توسط پلیس راهور کاهش پیدا کرده است، سازمان برنامه و بودجه به نیابت از دولت بر خود فرض می داند که تا جای ممکن نیازمندی های پلیس را برای حفظ کاهش آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات فراهم و به نحو شایسته ای نسبت به پشتیبانی مستمر از این نیرو های زحمتکش اقدام کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه شرح داد: آنچه که برای برخورداری پلیس راهور از پاداش است را بدون ارتباط با مباحث جریمه می بینیم و تلاش می کنیم اقدام خود را در پاسخ زحمات و خدمات عزیزان اعمال کنیم.

وی گفت: جرایم مربوط به وزارت بهداشت نیست، وزارت بهداشت نیز یکی از استفاده کنندگان از منابع کرونا است و جرایم به منابع اضافه می شود و سازمان برنامه و بودجه حسب توافق با رییس پلیس راهور ناجا، پشتیبانی مالی متناسب را درباره تجهیز پلیس برای هوشمندسازی، انجام خواهد داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1361

به "بودجه 1400 تا پایان هفته قانونی می شود، حمایت سازمان برنامه و بودجه از هوشمندسازی تجهیزات پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه 1400 تا پایان هفته قانونی می شود، حمایت سازمان برنامه و بودجه از هوشمندسازی تجهیزات پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید