تابستان بسیار سختی برای تامین برق پیش رو داریم

به گزارش مجله فیروزی، معاون هماهنگی توزیع توانیر، افزایش دما، استفاده بخش کشاورزی از چاه های آب به دلیل خشکسالی و تولید کمتر برق از نیروگاه های برقابی را، دلایل سخت بودن تابستان امسال دانست.

تابستان بسیار سختی برای تامین برق پیش رو داریم

به گزارش خبرنگاران، غلامعلی رخشانی مهر با اشاره به این که چند اقدام مهم باید انجام دهیم تا دچار خاموشی نشویم، گفت: بر اساس شرایط موجود، باید همکاری های ما در بخش صنعت و کشاورزی بیشتر شود که این اتفاق افتاده است پارسال 294 هزار مشترک صنعتی و کشاورزی با ما همکاری کردندکه سال جاری این رقم به 350 هزار رسیده است.

وی اضافه کرد: همکاری بخش صنعت و کشاورزی با صنعت برق از شنبه اول خرداد شروع می شود.

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: برنامه هایی باید برای جبران 4000 هزار مگاوات کمبود تولید برق در سال جاری داشته باشیم که قدم نخست را دولت از خودش شروع کرده است.

وی اضافه کرد: دستگاه های اجرایی، بانک ها و نهادهای عمومی مکلف شدند مصرفشان را در ساعات اداری تا 50 درصد کاهش دهند و در ساعات تعطیل تا 10 درصد مصرف سال قبل را داشته باشند.

رخشانی مهر تاکید کرد: اگر اداره یا بانکی این موارد را رعایت نکنند با استفاده از سیستم کنترل، مطلع می شویم و برقشان را قطع می کنیم مردم نیز می توانند از طریق سامانه 121 و برق من اطلاع دهند.

معاون هماهنگی توزیع توانیر شرح داد: موضوع دیگر در زمینه روشنایی معابر و مهمتر از آن رمزارزهایی است که در یک کار غیر تولیدی و غیر مولد از آن استفاده می کنند که تا به امروز حدود 370 مگاوات از این نوع رمز ارزهای غیر مجاز را جمع اوری کردیم.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه دارندگان مولدهای اضطراری تا به امروز 750 مگاوات تفاهم نامه همکاری با ما امضا کردند، اضافه کرد: بر اساس اطلاعات ما این همکاری ها تا 1700 مگاوات می تواند ادامه داشته باشد و وزارت نفت نیز اعلام امادگی کرده تا سوخت مورد نیاز آن ها را نیز تامین کند تا تابستان بدون مسئله ای داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1492

به "تابستان بسیار سختی برای تامین برق پیش رو داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابستان بسیار سختی برای تامین برق پیش رو داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید