تجهیز 20 تقاطع هوشمند شهر به سیستم آلارم صوتی چراغ عابرپیاده ویژه روشندلان تا انتهای تیر ماه

به گزارش مجله فیروزی، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران از تجهیز 20 تقاطع هوشمند شهر تهران به سیستم آلارم صوتی چراغ عابرپیاده ویژه روشندلان به اسم مناسب سازی معابر شهری برای استفاده شهروندان کم توان و ناتوان اطلاع داد.

تجهیز 20 تقاطع هوشمند شهر به سیستم آلارم صوتی چراغ عابرپیاده ویژه روشندلان تا انتهای تیر ماه

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مهندس کوروش جدی ثانی با اعلام این خبر گفت: این سیستم جهت یاری به افراد روشندل محترم و کم هواس تهرانی در هنگام عبور از تقاطع و کاهش مخاطرات این گروه از افراد جامعه در هنگام گذر از معابر، طراحی و ساخته شده است،که البته در هنگام نصب و پس از نصب با عابرانی روبرو شدیم که نقصی در بینایی نداشتند ولی از وجود این سیستم در تقاطعات استقبال کردند و وجود آنرا بسیار مفید حتی برای افراد معمولی (سالخورده و یا دانش آموز) می دانستند.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران توضیح داد: در راستای بکارگیری فناوری های نوین جهت تسهیل در عبور و مرور روشندلان محترم در تقاطعات زمان دار، با هماهنگی های اجرا شده با انجمن روشندلان تهران، اجرای آزمایشی این طرح در تقاطعات کلاهدوز-قیطریه(چهارراه قنات) و در نزدیکی انجمن مذکور نصب و راه اندازی شد، که پس از اجرای موفقیت آمیز طرح آزمایشی، تعداد 107 آلارم صوتی در 13 تقاطع هوشمند شهر طراحی و نصب شد.

مهندس جدی ثانی گفت: در فاز اول پروژه، شرکت کنترل ترافیک تهران میخواهد به اسم فاز یک این پروژه تا انتهای تیر ماه امسال، تعداد 13 تقاطع هوشمند را به 20 تقاطع ارتقا دهد که انشااله با حضور معاون محترم حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران جناب آقای دکتر هاشمی زمان افتتاح به صورت رسمی اعلام و فاز های بعدی هم به همین ترتیب راه اندازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: کلیه مراحل طراحی و ساخت این سیستم در داخل کشور و به وسیله شرکت های توانمند و دانش بنیان انجام گرفته است و برای سیستم مذکور قابلیت هر گونه تغییر در سخت افزار و نرم افزار آن وجود خواهد داشت.

شایان ذکر است این سیستم هم اکنون در تقاطعات افریقا - حقانی، کلاهدوز - کاوه، کلاهدوز - آقامیری، (چهارراه قنات)، میدان صادقیه، میدان فردوسی، سهروردی - مطهری، بهشتی - سهند، گلبرگ - رشید، ثانی - گلستان، ولیعصر(عج)- مولوی، مصطفی خمینی - امیرکبیر (چهارراه سرچشمه)، جمهوری - سعدی، چهارراه تیرانداز، (حجربن عدی - رسالت) نصب شده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1543

به "تجهیز 20 تقاطع هوشمند شهر به سیستم آلارم صوتی چراغ عابرپیاده ویژه روشندلان تا انتهای تیر ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز 20 تقاطع هوشمند شهر به سیستم آلارم صوتی چراغ عابرپیاده ویژه روشندلان تا انتهای تیر ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید