(تصاویر) طراحی عجیب آیفون 13

به گزارش مجله فیروزی، در این هفته، تصاویر رندری از گوشی مفهومی iPhone 13 M1 منتشر شد که با طراحی کاملاً عجیب و غریبی همراه بود. این طراحی که ظاهری غیر معمول به گوشی داده، به ویژه قسمت بالایی گوشی را هدف قرار داده که براساس تصاویر این قسمت در سمتی که ماژول دوربین ها قرار داده، کمی بالاتر از نیمه سمت دیگر است. به عبارت دیگر، قسمت بالای گوشی آیفون 13 ام 1، به دو نیمه تقسیم شده که قسمت سمت دوربین ها ارتفاع بیشتری دارد.

(تصاویر) طراحی عجیب آیفون 13

به گزارش خبرنگاران به نقل از وبسایت slashgear، آنتونیو د روزا، به وسیله نشریه آنلاین Yanko Design، با ادغام عنصر اصلی موجود در دستگاه های iPhone در طی چند سال گذشته، این طرح را فراوری و منتشر نموده است. براساس این طرح، ما می دانیم که در قسمت پشتی این دستگاه، قابی مربعی شکل جای گرفته که در داخل آن چند دوربین جای گرفته است. لبه های کناری گوشی نیز بسیار صاف است و در قسمت پشتی نیز می توان آرم اپل را مشاهده کرد.

به گزارش خبرنگاران، موضوعی که این دستگاه را از بقیه دستگاه های فراوریی آیفون که تا به امروز ساخته شده اند جدا می نماید، در درجه اول بخش ناچ آن است. در این دستگاه به جای استفاده از فضایی که معمولاً برای نمایشگر آیفون محفوظ مانده است، زائده جدید بالا می تواند به عنوان محل جدید ناچ درنظر گرفته گردد. در واقع، این نمایشگر کوشش دارد رویایی را خلق کند که یک تکه شیشه بتواند هر کاری را انجام دهد. به عبارت دیگر، iPhone 13 M1 این رویا را مورد هدف قرار داده و این ایده را محقق می نماید که اگرچه ما هنوز به مجموعه ای از دوربین ها و یا سنسور ها نیاز داریم، نباید آن ها را زیر نمایشگر قرار دهیم یا اجازه دهیم با یک جز مکانیکی ظاهر شوند یا آن ها را به سمت پایین نمایشگر ببریم.

اگرچه این ایده یک راهکار بسیار مطلوب در زمینه طراحی صنعتی به شمار می رود، اما به نظر نمی رسد که اپل واقعاً قصد داشته باشد به این زودی این گوشی را بسازد. حتی اگر اپل میخواهد تا از یک ناچ جداگانه استفاده کند، می تواند از نمونه ناچ آیفون 12 بهره بگیرد. به گزارش خبرنگاران، با این حال، وجود آرایه دوربین در پشت با آرایه دوربین در قسمت جلویی، ممکن است همان عنصری باشد که باعث ایجاد طراوت در این طرح گردد. این تقریباً همان چیزی است که در جدیدترین مدل گوشی های هوشمند سامسونگ مشاهده کردیم؛ استفاده از آرایه دوربین رو به عقب که تا حدودی بر طراحی مدرن قسمت جلو تأثیر می گذارد که باعث می گردد محصول جالب توجهی در دسترس کاربران قرار گیرد.

تصاویر iPhone 13 M1

منبع: فرارو
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1480

به "(تصاویر) طراحی عجیب آیفون 13" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) طراحی عجیب آیفون 13"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید