(تصاویر) محاصره نظامی واشنگتن در آستانه تحلیف بایدن

به گزارش مجله فیروزی، در آستانه ورود جو بایدن به کاخ سفید و شروع به کار به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا، تدابیری امنیتی سختگیرانه ای در واشنگتن اعمال شده است.

(تصاویر) محاصره نظامی واشنگتن در آستانه تحلیف بایدن

به گزارش خبرنگاران، بیش از 25 هزار نیروی گارد ملی از ترس خشونت های بیشتر در واشنگتن مستقر شده اند، با استقرار بیشتر از سه برابر نیرویی که هم اکنون به طور کل در عراق، افغانستان، سومالی و سوریه مستقر است واشنگتن شبیه یک منطقه جنگی است.

تمامی خیابان ها بسته شده، بلوک های سیمانی و کانتینر های بزرگ ورودی های منطقه مرکزی شهر را بسته اند. نیرو های امنیتی می گویند اطلاعاتی دارند که نشان می دهد نهاد های داخلی قرار است هدف تروریست های راست گرا قرار بگیرند.

با بسته شدن واشنگتن به نظر نمی رسد جمعیتی برای مراسم تحلیف رئیس جمهور حاضر شود پاندمی بهانه بسیار خوبی برای خالی نگه داشتن محل مراسم است.

نشنال مال که در روز های تحلیف دیگر رئیس جمهوران آمریکا مملو از جمعیت بوده امروز همچون منطقه سبز بغداد بسته شده و قرق است. در عوض 200 هزار پرچم به نشانه کسانی که نمی توانند در مراسم شرکت کنند کاشته شده است.

بایدن قرار است درباره امید به اتحاد مجدد کشورش در تحلیفش سخن بگوید، درباره هدفی مشترک و اینکه او رئیس جمهور همه آمریکایی هاست و نه فقط کسانی که به او رای داده اند.

ظهر امروز (چهارشنبه) به وقت واشنگتن دی. سی، جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا سوگند یاد می کند و برنامه های ویژه ای برای این روز بزرگ با تدابیر امنیتی ویژه هماهنگ شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1268

به "(تصاویر) محاصره نظامی واشنگتن در آستانه تحلیف بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) محاصره نظامی واشنگتن در آستانه تحلیف بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید