پلوسی: ترامپ در قتل های حمله به کنگره شریک جرم است

به گزارش مجله فیروزی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در تندترین انتقادی که تا به امروز بعد از حوادث کنگره متوجه ترامپ شده، او را در مورد کشته شدن حداقل 5 نفر در این حوادث شریک جرم خواند.

پلوسی: ترامپ در قتل های حمله به کنگره شریک جرم است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نانسی پلوسی رئیس مجلس کنندگان آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی که سه شنبه شب به وقت آمریکا پخش شد، بار ها و بار ها نقش دونالد ترامپ را در تحریک حمله روز ششم ژانویه به کنگره که پنج کشته برجای گذاشت، مورد انتقاد قرار داد.

پلوسی به شبکه ام اس ان بی سی گفت: حرف های رئیس جمهور مهم است. وزن دارد. آن ها (هوادارن ترامپ) حرف های او را گوش کردند تا به اینجا رسیدند.

رئیس دموکرات مجلس کنندگان آمریکا از این هم فراتر رفت و گفت اگر ثابت شود که برخی از اعضای کنگره با اعضای گروهی که به ساختمان کنگره حمله کردند، همکاری داشتند، آن ها و همچنین ترامپ شریک جرم هایی خواهند بود که در طول شورش واقع شد.

پلوسی افزود: و جرایم در برخی موارد قتل بود و این رئیس جمهور شریک این جرم است، زیرا او این شورش را برانگیخت که به آن مرگ ها و این خرابی منجر شد.

گرچه تا به امروز تعدادی از مقامات آمریکایی از جمله کارل راسین دادستان کل منطقه کلمبیا (واشنگتن) گفته اند که در حال بررسی نقش ترامپ در این حوادث هستند، هیچ یک از آن ها تا به امروز اشاره ای به این نکرده که ترامپ در کشته شدن این افراد شریک جرم است.

بنابر گزارش نشریه آمریکایی پالیتیکو، کاخ سفید به درخواست برای اظهارنظر درباره سخنان پلوسی مبنی بر این که سخنان ترامپ باعث مرگ این افراد شده، پاسخی نداده است. سخنان پلوسی تندترین انتقادی بوده که تا به امروز از سوی دموکرات ها درباره نقش ترامپ در ارتباط با حوادث خشونت بار کنگره مطرح شده است.

گرچه اغلب جمهوری خواهان تا به امروز از انتقاد مستقیم از ترامپ در این خصوص خودداری کرده اند، میچ مک کانل رهبر جمهوری خواهان سنا که از زمان حمله به کنگره حرف زیادی در دفاع از رئیس جمهور نگفته، روز سه شنبه در صحن سنا به طور مستقیم او را مقصر شناخت و گفت: به جمعیت (حمله کننده) دروغ خورانده شد. رئیس جمهور و سایر افراد قدرتمند آن ها را تحریک کردند؛ و آن ها تلاش کردند با بکار بستن ترس و خشونت یک فرایند ویژه را که دوست نداشتند متوقف کنند. اما ما ادامه دادیم.

دموکرات های مجلس کنندگان با همراهی ده عضو جمهوری خواه هفته گذشته به اتهام تحریک شورش به استیضاح ترامپ رای دادند. پلوسی نگفته که چه زمانی ماده استیضاح را به سنا برای رای گیری می فرستد، اما در مصاحبه خود گفت که به زودی این کار را خواهد کرد.

ششم ژانویه (17 دی) همزمان با بر گزاری جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی بایدن، عده ای از طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور که در مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند به داخل آن یورش بردند. در جریان این حملات علاوه بر پنج کشته، ده ها نفر زخمی شدند.

به دنبال حمله طرفداران دونالد ترامپ به جلسه کنگره آمریکا مقام های آمریکایی نیرو های گارد ملی و امنیتی را به پایتخت گسیل و این شهر را به پادگان نظامی تبدیل کرده اند. مراسم تحلیف جو بایدن و کامالا هریس به عنوان رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور جدید آمریکا، تحت تدابیر شدید امنیتی تا ساعاتی دیگر در پایتخت این کشور انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1269

به "پلوسی: ترامپ در قتل های حمله به کنگره شریک جرم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی: ترامپ در قتل های حمله به کنگره شریک جرم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید