پلوسی قطعنامه بندهای استیضاح ترامپ برای ارجاع به سنا را امضا کرد

به گزارش مجله فیروزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنج شنبه رسماً قطعنامه حاوی بندهای استیضاح ترامپ را امضا کرد و تحویل مجلس سنا داد.

پلوسی قطعنامه بندهای استیضاح ترامپ برای ارجاع به سنا را امضا کرد

مجلس نمایندگان آمریکا پیش از این با ارجاع بندهای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور به مجلس سنا موافقت نموده بود.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه با شرکت در یک کنفرانسی خبری بیان کرد: 7 نفر مدیریت تیم محاکمه ترامپ در کنگره را عهده دار خواهند بود.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این خصوص بیان کرد: جری نادلر (Jerry Nadler) رئیس کمیته قضائی و آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا نقش محوری تیم محاکمه ترامپ در مجلس سنای آمریکا را برعهده خواهند اشت.

نانسی پلوسی در کنفرانسی خبری که در کپیتال هیل برگزار گردید، در این خصوص افزود: استیضاح ماه گذشته ترامپ در مجلس نمایندگان برای همواره ادامه خواهد یافت. شواهد بیشتری نیز وجود دارد که نشان از ارتکاب جُرم توسط ترامپ دارد. آنها (جمهوریخواستار هوادار ترامپ) هرگز نمی توانند این موضوع را از بین ببرند. ترامپ به دلیل کوشش برای تأثیر گذاری بر یک دولت خارجی به منظور دستاوردهای شخصی در سنا محاکمه خواهد شد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه افزود که نمایندگان دادستانی و لیست اتهام مجلس نمایندگان آمریکا برای محاکمه ترامپ معین خواهند شد.

وی ارائه لیست اتهاماتی که اساس محاکمه او خواهند بود، را نیز مایه مباهات دانست.

دونالد ترامپ، 45 امین رئیس جمهوری آمریکا، در حال حاضر سومین رئیس جمهوری است که در تاریخ ایالات متحده توسط مجلس نمایندگان استیضاح می گردد؛ در تاریخ آمریکا فقط دو

رئیس جمهوری، اندرو جانسون و بیل کلینتون، استیضاح شده اند. ولی در ادامه دادرسی استیضاح، مجلس سنا هیچیک از آنها را از کار برکنار نکرد.

اتهام های ذکرشده علیه دونالد ترامپ در لایحه استیضاح عبارت هستند از سوءاستفاده از قدرت و ممانعت از تحقیقات کنگره؛ این لایحه در مجلس نمایندگان که اکثریت در آن با دموکرات هاست تصویب شده است.

برای برکناری رئیس جمهوری آمریکا به دو سوم آرای سناتورها احتیاج است و از آن جایی که جمهوری خواستار اکثریت سنا را در دست دارند، انتظار می رود ترامپ تبرئه گردد. ترامپ در تازه ترین واکنش به استیضاح در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: انجام یک محاکمه کامل در مجلس سنا به دموکرات ها اعتبار خواهد بخشید. هوادار رد ساده این اتهامات از سوی مجلس سنا و عدم برگزاری محاکمه هستم.

میچ مک کانل، رئیس مجلس سنا هنوز نحوه برخورد مجلس با این محاکمه را تعیین ننموده است ولی اعلام نموده که با احضار شهود و یا ارائه شواهد بیشتر در این دادرسی مخالف است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 592

به "پلوسی قطعنامه بندهای استیضاح ترامپ برای ارجاع به سنا را امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی قطعنامه بندهای استیضاح ترامپ برای ارجاع به سنا را امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید