تقاضای بیش از 40 کشور برای حضور در جشنواره فیلم صد ثانیه ای

به گزارش مجله فیروزی، خبرنگاران: دهمین جشنواره بین المللی فیلم های 100 ثانیه ای از 40 کشور فیلم های کوتاه دریافت کرده است که فرانسه، ایتالیا، کره جنوبی، ژاپن، تایلند، ترکیه، جمهوری آذربایجان، تاجیکستان تانزانیا و هند از جمله آنها هستند.

تقاضای بیش از 40 کشور برای حضور در جشنواره فیلم صد ثانیه ای

به گزارش خبرنگاران، بهنام بهادری دبیرکمیته بین الملل و آموزش دهمین جشنواره بین المللی فیلم های 100 ثانیه ای در توضیح فرایند برپایی این جشنواره در بخش بین الملل گفت: فراخوان دهمین جشنواره فیلم های 100 ثانیه ای را برای کشورهایی که آثار و جشنواره های مهم و تأثیرگذار در این حوزه دارند فرستاده ایم.

وی ادامه داد: همچنین با برخی از جشنواره ها که مختص فیلم های 60 ثانیه ای هستند وارد مذاکره شده ایم و قرار است فیلم های برگزیده از دوره اول تا خاتمه دوره نهم را در جشنواره هایی از این دست به نمایش درآوریم و تاکنون جشنواره فیلم های 60 ثانیه ای در پاکستان و دانمارک قول همکاری داده اند. همچنین با جشنواره فیلم بلاروس و کلرمونت فرانسه که از مهمترین جشنواره فیلم های کوتاه هستند، مذاکره می کنیم.

دبیر کمیته بین الملل دهمین جشنواره فیلم های 100 ثانیه ای با اشاره به درخواست حضور 40 کشور اروپایی و آسیایی برای حضور در این رویداد سینمایی بیان نمود: از 40 کشور فیلم های کوتاه 100 ثانیه ای دریافت کرده ایم که فرانسه، ایتالیا، کره جنوبی، ژاپن، تایلند، ترکیه، جمهوری آذربایجان، تاجیکستان تانزانیا و هند از جمله آنها است.

مدیر بخش آموزش دهمین جشنواره فیلم های 100 ثانیه ای با اشاره به برگزاری کارگاه های تخصصی فیلمسازی در شهرستان ها گفت: کارگاه های تخصصی فیلمسازی در شهرستان ها را با همراهی هادی مقدم دوست با عنوان ایده تا تولید آغاز کرده ایم. در مجموع این کارگاه ها هسته اولیه تشکیل یک ایده از زمان ایجاد تا زمان اجرا مورد بررسی قرار می گیرد. این کارگاه ها در شهرستان ها به صورت 8 ساعته برگزار می شود و سعی کردیم تمام استان ها را تحت پوشش قرار دهیم.

وی اضافه نمود: البته آموزش فیلمسازی به برگزاری کارگاه های 8 ساعته ختم نمی شود و در گروه هایی که در فضاهای مجازی تشکیل داده ایم به صورت آنلاین سوال هنرجویان را پاسخ می دهیم.

بهادری در خاتمه گفت: تا امروز مجموع این کارگاه ها را در استان های قم، آذربایجان غربی و شرقی، فارس، گلستان، بوشهر برگزار کرده ایم و طبق برنامه ریزی انجام شده بخش دوم از برگزاری کارگاه های تخصصی ایده تا تولید به زودی در خراسان شمالی، خراسان رضوی، لرستان، کردستان و گیلان برگزار می شود.

خاتمهی پیام،

منبع: تسنیم
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 450

به "تقاضای بیش از 40 کشور برای حضور در جشنواره فیلم صد ثانیه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقاضای بیش از 40 کشور برای حضور در جشنواره فیلم صد ثانیه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید