جوکر رکورد پرسودترین فیلم کمیک بوکی تاریخ را شکست

به گزارش مجله فیروزی، فیلم جوکر پیروز شده با شکستن یک رکورد جدید پرسودترین فیلمی لقب بگیرد که تا به حال براساس کتاب های کمیک ساخته شده.

جوکر رکورد پرسودترین فیلم کمیک بوکی تاریخ را شکست

فیلم جوکر پیش از این پیروز شده بود با عبور از فیلم سینمایی ددپول (Deadpool) لقب پرفروش ترین فیلم سینمایی تاریخ در رده سنی بزرگسالان (درجه R) را به دست آورد. جوکر که حالا به فروش حدودا 950 میلیون دلاری رسیده و با بودجه 62.5 میلیون دلاری ساخته شده پرسودترین فیلم ساخته شده براساس کتاب های کمیک شناخته می شود.

اهمیت شکستن این رکورد برای جوکر از این زاویه است که با فیلمی در رده سنی بزرگسال و نسبتا کم بودجه طرفیم که به جای تکیه بر اکشن، جلوه های ویژه و روال معمول آثار ساخته شده بر اساس کتاب های کمیک بر ساختن درامی متمرکز بر شخصیت پردازی تکیه دارد. در عین حال این نکته را نیز نباید از یاد برد که مخالفت ها با مضمون اثر می توانست روی فروش آن اثرگذار باشد.

با وجود نکات اشاره شده جوکر پیروز شده 15 برابر هزینه تولید فیلم فروش داشته باشد. جوکر در این جهت رقبایی چون ونوم (بودجه ساخت 90 میلیون دلاری و فروش 854 میلیون دلاری)، بتمن ساخته تیم برتون (با بودجه 35 میلیون دلاری و فروش 411 میلیون دلاری)، ددپول (با بودجه 58 میلیون دلاری و فروش 783 میلیون دلاری) و ماسک (با بودجه 23 میلیون دلاری و فروش 351 میلیون دلاری) را از پیش رو برداشته است.

رکورد جالب دیگر جوکر زمانی رسما به ثبت خواهد رسید که فیلم در ماه میلادی جاری از رکورد 1 میلیارد دلار فروش عبور کند. در آن تاریخ فیلم جوکر ارزان ترین (از نظر هزینه تولید) اثری لقب می گیرد که پیروز شده فروش 1 میلیارد دلاری را به ثبت برساند. اغلب آثاری که بیش از یک میلیارد دلار فروش داشته اند (مثلا عمده فیلم های پرفروش مارول) با بودجه های بسیار سنگین و دست کم با بودجه بیش از 100 میلیون دلار ساخته شده اند.

در حال حاضر رکورد ارزان ترین فیلم با فروش بیش از یک میلیارد دلار در اختیار فیلم سینمایی پارک ژوراسیک است که با بودجه 63 میلیون دلاری ساخته شده و این رکورد به زودی در اختیار جوکر قرار می گیرد. گرچه انتظار می رفت فیلم جوکر از نظر تجاری در میان آثار پیروز سال قرار بگیرد اما توجه ویژه جشنواره ها (جایزه شیر طلایی جشنواره ونیز) و برخی سینمادوستان با سلیقه متفاوت باعث شد عملکرد فیلم حتی از پیش بینی های اولیه هم پیروزیت آمیزتر باشد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 429

به "جوکر رکورد پرسودترین فیلم کمیک بوکی تاریخ را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوکر رکورد پرسودترین فیلم کمیک بوکی تاریخ را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید