حسان دیاب: کوشش نموده ام دولتی تکنوکرات تشکیل دهم

به گزارش مجله فیروزی، نخست وزیر مکلف لبنان که قول داده ظرف شش هفته دولت را تشکیل می دهد، در بیانیه ای به تشریح کار هایی پرداخت که در طول سه هفته گذشته برای این منظور انجام داده است.

حسان دیاب: کوشش نموده ام دولتی تکنوکرات تشکیل دهم

به گزارش گروه بین الملل مجله فیروزی، حسان دیاب نخست وزیر مأمور به تشکیل دولت لبنان سه هفته پس از زمانی که برای این مأموریت انتخاب شد، با صدور بیانیه ای فرایند اقدامات صورت گرفته تا کنون را تشریح کرد.

بر اساس گزارش شبکه المنار، وی در بیانیه خود بیان کرد: ائتلاف های مجلسی و سایر نمایندگان، سیاستمداران و افراد مستقل بر اساس این قاعده که مستقل و از گروه تکنوکرات هستم، من را مأمور به تشکیل دولت کردند، از ابتدا بر موارد فوق توافق شد: تشکیل دولتی کوچک متشکل از هجده وزیر زن و مرد، جدایی وزارت از مجلس، مشارکت بیشتر زنان، لغو پست وزیر مشاور و عدم مشارکت وزرای دولت پیشبرد امور در دولت جدید.

دیاب ادامه داد، از لحظه ای که مأمور به تشکیل دولت شده، کوشش نموده دولتی تکنوکرات تشکیل دهد که شامل تیم هماهنگ بر اساس چارچوب معین شده باشد به نحوی که پاسخ دهنده مطالبات مردمی معترضان باشد.

وی سپس بر تعهد خود به التزاماتی که قرار است بر اساس آن دولت تشکیل گردد، تأکید کرد و گفت، فشار ها به هر مقدار باشد منجر به تسلیم شدن وی نخواهد شد.

حسان دیاب در خاتمه بیان کرد، به مأموریت خود و تماس با همه برای تشکیل دولت منسجم بر اساس چارچوب معین شده ادامه خواهد داد.

دیاب بیست و هشتم آذر توانست از میان 128 نماینده 69 رأی را از آن خود کند و از سوی میشل عون رئیس جمهور لبنان مکلف به تشکیل کابینه گردد و قول داد حداکثر ظرف شش هتفه دولت جدید را تشکیل دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 585

به "حسان دیاب: کوشش نموده ام دولتی تکنوکرات تشکیل دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسان دیاب: کوشش نموده ام دولتی تکنوکرات تشکیل دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید