حملات جبهه پولیساریو به نظامیان مغربی در کرکرات

به گزارش مجله فیروزی، جبهه پولیساریو از هدف قرارگرفتن نظامیان مغربی در صحرای غربی اطلاع داد و اعلام نمود: در اثر این حملات تعدادی از نظامیان مغربی کشته و زخمی شده اند.

حملات جبهه پولیساریو به نظامیان مغربی در کرکرات

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جبهه پولیساریو با اشاره به عملیات نظامیان مغربی در منطقه کرکرات واقع در جنوب صحرای غربی (تحت حاکمیت جبهه پولیساریو) و ایجاد کمربند امنیتی در این منطقه اظهار داشت: ارتش مردمی صحرا (وابسته به جبهه پولیساریو) مراکز و پایگاه های نظامیان مغربی در بخش های المحبس ، حوزه، اوسرد و فرسیه واقع در منطقه کرکرات را به شدت هدف حملات خود قرار داد که در اثر آن تعدادی از نظامیان مغربی کشته و زخمی شدند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جبهه پولیساریو با انتشار بیانیه ای که توسط خبرگزاری صحرا(وابسته به جبهه پولیساریو) منتشر شد، تاکید نمود: این عملیات سبب شد که جلوی پیشروی دشمن (ارتش مغرب) گرفته گردد و نیروهای ارتش مردمی صحرا پیروز شدند، غیرنظامیان ساکن در منطقه را به مکان امن منتقل نمایند

در همین حال، مسئول تبلیغات جبهه پولیساریو در واکنش به عملیات نظامی ارتش مغرب در منطقه کرکرات گفت: رباط با این اقدام شرایط این منطقه را به قبل امضای توافقنامه آتش بس بازگرداند.

حماده سلمی با اشاره به قطعنامه سازمان ملل مبنی بر معین سرنوشت صحرای غربی توسط ساکنان این صحرا گفت: مردم صحرا مصمم هستند ، به هر قیمتی که شده حق خود را در معین سرنوشت صحرای غربی به دست آورند و بر اساس همین قطعنامه به اشغالگری در قاره آفریقا انتها دهند.

وی توضیح داد: مغرب جنگ را برما تحمیل کرد و با این اقدام رباط، شرایط به حالت قبل هرگز باز نخواهد گشت مگر اینکه جلوی اقدامات مغرب گرفته گردد چراکه مسئولیت انسداد در حل و فصل مسالمت آمیز مسائل منطقه به عهده رباط است. مغرب بود که آتش بس سال 1991 را نقض و به منطقه کرکرات حمله کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1147

به "حملات جبهه پولیساریو به نظامیان مغربی در کرکرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات جبهه پولیساریو به نظامیان مغربی در کرکرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید