دریاچه ارومیه از خشک شدن نجات پیدا کرد

به گزارش مجله فیروزی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: حق آبه دریاچه ارومیه به آن بازگشت و تاکنون هزینه زیادی شده است و خوشبختانه دریاچه ارومیه از خشک شدن نجات پیدا کرد و حدود 30 سانتیمتر بیشتر از گذشته آب دارد.

دریاچه ارومیه از خشک شدن نجات پیدا کرد

به گزارش خبرنگاران عیسی کلانتری در یک برنامه رادیویی درباره کنوانسیون رامسر و حفاظت از تالاب ها گفت: امروز همزمان است با روز جهانی تالاب ها که در سال 1971 در رامسر به تصویب رسید.

وی در ادامه درباره مسائل آبی کشور اظهارکرد: به علت افزایش جمعیت و احتیاج آبی کشور متأسفانه در راستای توسعه پایدار حرکت نکردیم و حق آبه تالاب ها را برای کشاورزی هزینه کردیم. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه نمود: دستور رئیس جمهوری به من احیای تالاب هاست مثل ارومیه هامون و بختگان و کوشش می کنیم با سیاست های جدید حق آبه جدیدی را برای تالاب های کشور معین کنیم. معاون رئیس جمهور همچنین توضیح داد: این سیاست در مواردی امکان پذیر است و در مواردی به دلیل خشکسالی هنوز امکان پذیر نیست. به عنوان مثال احیای تالاب گاوخونی اگر در زاینده رود آب نباشد امکان پذیر نیست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست معاون رئیس جمهوری درباره سدسازی های اشتباه اظهارکرد: مطالعات ما تقریباً نیمه کار بوده است و در راستای توسعه پایدار حرکت نکردیم و خشکی تالاب ها به دلیل سدسازی های اشتباه بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 20

به "دریاچه ارومیه از خشک شدن نجات پیدا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه ارومیه از خشک شدن نجات پیدا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید