15 جاذبه دیدنی و شگفت انیگز در برلین

به گزارش مجله فیروزی، برلین، پایتخت آلمان، قطب گردشگری این کشور صنعتی است. شهر برلین برای هرکسی چیزی جهت ارائه دارد: چه شما دنبال تاریخ و فرهنگ باشید و چه خواستار تجربه کردن هنرهای هیجان انگیز، موسیقی یا تفریحات شبانه، دست خالی از برلین برنمی گشت. شهر برلین ترکیبی از معماری های زیبا از اعصار مختلف بوده و شهر آکنده از هیاهوی زندگی است

15 جاذبه دیدنی و شگفت انیگز در برلین

با ما همراه باشبد تا سفری داشته باشیم به شهر زیبای برلین و از نزدیک با جاذبه های آن آشنا شویم.

1. رایشتاگ (REICHSTAG)

هر فرد علاقمند به تاریخ سیاسی باید از رایشتاگ یکی از دیدنی های برلین بازدید کند

هر فرد علاقمند به تاریخ سیاسی باید از رایشتاگ یکی از دیدنی های برلین بازدید کند. رایشتاگ، کرسی مجلس آلمان و یک اثر خیره نماینده معماری است. طراحی آن به سبک نئوباروک اجرا شده و گنبدی مدرن در بالای آن ساخته شده است.

در بازدید از این مکان دیدنی، حتما در رستوران ساختمان توقفی داشته باشید. دسترسی عموم به این رستوران، این بنا را تنها ساختمان مجلس در دنیا با دسترسی عمومی می سازد. رایشتاگ در سال 1970 بازسازی و کاملا مدرن شد. بازدید نمایندگان رایشتاگ می توانند از گنبد شیشه ای ساختمان (Kuppel)، با استفاده از دید پرنده، به چشم اندازی فوق العاده از شلوغی شهر دست یابند.

2. دروازه براندنبورگ | BRANDENBURG GATE

دروازه براندنبورگ از اصلی ترین جاذبه های گردشگری برلین است

دروازه براندنبورگ از اصلی ترین جاذبه های گردشگری برلین است که به عنوان نماد شهر برلین نیز شناخته می شود. این دروازه در قرن هجدهم و به عنوان نماد صلح و به دستور شاه پروس فریدریش ویلهلم دوم ساخته شد. دروازه براندنبورگ با الهام از دروازه ورودی آکروپلیس آتن و با ارتفاع 26 متر ساخته شده است. این دروازه در منطقه پاریسر پلاتس برلین نهاده شده که با 6 ستون عظیم و 4 ارابه اسب جلوه خاصی به این قسمت از شهر داده است.

3. یادبود دیوار برلین و چک پوینت چارلی

تاریخ دیوار برلین در سال 1961 شروع شد

تاریخ دیوار برلین در سال 1961 شروع شد زمانی که آلمان شرقی، قسمت شرقی شهر را برای جلوگیری از سیل پناهندگان از شرق به غرب بست. جالب ترین نمونه دیدنی های برلین عبارتند از موزه مرکز پناهندگان مارینفلد با نمایشگاه های مربوط به یک و نیم میلیون نفر که به عنوان پناهنده به وسیله برلین عبور کردند. بنای یادبود به یاد شهر تقسیم شده و قربانیان استبداد کمونیست، پنجره یادبود، و مرکز بازدید نمایندگان با نماهایی بر روی بقایای دیوار. همچنین گذرگاه چک پوینت چارلی، شناخته شده ترین نقطه بین برلین شرق و غرب است و دارای صحنه ها و آثار دنبال نماینده تاریخ حقوق بشر است.

4. میدان پوتسدامر پلاتس (POTSDAMER PLATZ)

یکی از دیدنی های برلین، بازدید از پوتسدامر پلاتس یا میدان پوتسدام است

یکی از دیدنی های برلین ، بازدید از پوتسدامر پلاتس یا میدان پوتسدام است. نام این محل از روی نام شهر پوتسدام گرفته شده است .این میدان بعد از اتحاد دو آلمان افتتاح و مجدد بنا شد و اکنون محل استقرار بسیاری از رستوران های معروف، مراکز خرید، سینماها، سالن های تئاتر و معماری های زیبا است.

هنگامی که در حال بازدید هستید، چندین مکان وجود دارد که حتما باید ببینیدشان. یکی از آن ها، سریع ترین بالابر در اروپا است که شما را بالای برج کالهوف می برد. به علاوه، اگر با خانواده سفر می کنید، می توانید از مرکز لگولند دیسکاوری دیدن کنید که در حدود 4میلیون قطعه لگو دارد.

از دیگر موارد جالب و دیدنی برلین، نخستین چراغ راهنمایی در اروپا است که در سال 1924 در این میدان جهت راهنمایی رفت و آمد ماشین ها و عابران نصب شد. در نهایت، حتی اگر بازدید شما در طول زمستان انجام می شود، می توانید از عظیم ترین سورتمه سواری در کل اروپا، بازی روی یخ، پاتیناژ روی یخ و جشن اسکی بازی لذت ببرید.

5. جزیره موزه از منحصر بفردترین دیدنی های برلین

یکی از مکان های دیدنی برلین، جزیره موزه است

بین رودخانه اشپری (Spree) و کوپفرگرابن (Kupfergraben)، جزیره موزه در یک کانال 400 متری، بخشی فوق العاده ای برای سیاحت است. در این بخش می توانید بسیاری از قدیمی ترین و مهم ترین موزه های شهر، از جمله موزه کهن (Altes Museum) که در سال 1830 برای نگهداری از جواهرات و تاج و تخت و دیگر گنجینه ها سلطنتی ساخته شده بود را پیدا کنید.

اگر با توجه به محدودیت زمان، تنها قادر به دیدن یک یا دو موزه هستید مطمئن شوید که یکی از آن ها پرگامون (Pergamon) با ساختمان های دیدنی و جذاب تاریخی بازسازی شده خاورمیانه ای اش است. گالری ملی قدیمی (Alte Nationalgalerie) هم با آن مجموعه بی نظیرش از نقاشی های قرن 19، مورد علاقه هنردوستان واقع می شود.

6. برج تلویزیونی برلین (FERNSEHTURM)

برج تلویزیون برلین با ارتفاع 368 متر بلندترین برج برلین است

برج تلویزیونی برلین، که مردم محلی آن را با عنوان فرنزیتورم (Fernsehturm) می شناسند، از دیدنی های برلین است که از فاصله دور نیز به راحتی قابل تشخیص است. این برج، خارج از خط آسمان و با ارتفاع 368 متر، بلندترین ساختمان برلین به شمار می رود. این برج در دهه 1960 ساخته شده و بازدیدنمایندگان می توانند از نمای شگفت انگیز 360 درجه ای از شهر لذت ببرند.برج تلویزیون در مدت تنها 4 سال ساخته شد و امروزه، نماد ملی و بین المللی برلین محسوب می شود.در خصوص اهمیت این نماد معماری شهری می توان گفت که برج تلویزیون برای برلین به مثابه برج ایفل برای پاریس می باشد.

7. کاخ شارلوتنبورگ | CHARLOTTENBURG PALACE

کاخ شارلوتنبرگ از دیدنی های برلین و عظیم ترین کاخ در برلین است

کاخ شارلوتنبورگ، عمارت تابستانی و عظیم ترین کاخ در برلین آلمان است. این کاخ تابستانی به دستور الکتور فردریش سوم برای همسرش سوفی شارلوت ساخته شد. کاخ شارلوتنبورگ از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری برلین محسوب می شود که با معماری داخلی بی نظیر و شکوه و عظمتش توجه گردشگران را جلب می نماید.

8- گروسر تیر گارتن و ستون پیروزی | GROSSER TIERGARTEN AND THE VICTORY COLUMN

باغ حیوانات از مهمترین دیدنی های برلین محسوب می شود

گروسر تیر گارتن به طور تحت الفظی با عنوان باغ حیوانات ترجمه می شود و مدت ها است که یکی از مهم ترین دیدنی های برلین محسوب می شود. اینجا در اصل منطقه شکاری برای خاندان سلطنتی آلمان بود که در آن گوزن، خوک وحشی و دیگر حیوانات شکاری نگهداری می شد. در سال 1700 این منطقه به پارک تغییر کاربری داد و در ابتدا به سبک فرانسوی طراحی شده بود و بعدا به یک پارک تزئینی به سبک انگلیسی تبدیل شد.

9. کلیسای جامع برلین (BERLIN CATHEDRAL)

قدمت کلیسای جامع برلین از دیدنی های برلین به قرن 15 باز می شود

سابقه کلیسای جامع برلین به قرن 15 میلادی برمی شود. این کلیسا هم از لحاظ مذهبی و هم هنری، محلی شاخص و مهم از دیدنی های برلین محسوب می شود. کلیسا برحسب نوع پادشاهی حاکم در زمان های مختلف، ساخته و بازسازی شده است.

کلیسای جامع برلین در طول جنگ دنیای دوم، دستخوش آسیب وسیعی شد و بازسازی کامل این کلیسا در سال 1993 به اتمام رسید. اکنون، کلیسای جامع درخدمت جامعه پروتستان های شهر برلین است. صحن اصلی کلیسا و گنبد عظیم بالای آن و همینطور سالن های کوچک مخصوص غسل تعمید و ازدواج از جمله مکان های دیدنی این کلیسا هست.

10. خیابان اونتر دن لیندن از دیگر دیدنی های برلین

معروف ترین خیابان برلین و از دیدنی های برلین است

معروف ترین خیابان برلین، اونتر دن لیندن -در ترجمه تحت الفظی به معنای خیابانی که زیر درختان لیمو است- برای قرن ها به طور یکسان برای گردشگر ها و مردم محلی یک جاذبه گردشگری بوده است.

این خیابان پهناور که 1400 متر طول دارد و منطقه پاریسر پلاتس در مقابل دروازه براندنبورگ را به باغ خوش گذرانی (Lustgarten) متصل می نماید، جهت سواری خاکی ای بود که در 1573 خانواده سلطنتی برای رفتن به شکار به باغ حیوانات (Tiergarten) از آن عبور می کردند؛

جهتی که در سال 1647 عظیم ترین شاهزاده آلمان با کاشتن شش ردیف درخت در کناره های آن از جمله همان درخت های معروف لیمو، قالب بندی اش کرد. مکان های دیدنی قابل ملاحظه اش هم آرسنال، گندارمنمارکت (Gendarmenmarkt)، خانه اپرا و کلیسای جامع سنت هدویگ هستند.

11. ژاندارمن مارکت (GENDARMENMARKT)

ژاندرمن مارکت یکی از زیباترین دیدنی های آلمان

ژاندارمن مارکت یکی از زیباترین دیدنی های برلین است که نزدیک فردریش تراس (Friedrichstraße) نهاده شده است. فردریش تراس، خیابانی است بازاری و مختص خرید، که در منطقه میته (Mitte) مرکزی واقع شده است.

ژاندارمارکت برای اولین بار در سال 1688 ساخته شد و کاربریِ آن، بازار، و محل خرید و فروش بود. ژاندارمن مارکت، توسط سه ساختمان بسیار زیبا احاطه شده است: سالن کنسرت (Concert House) طراحی شده توسط شینکل (Schinkel)، کلیسای جامع فرانسوی (Französischer Dom) و کلیسای جامع آلمانی (Deutscher Dom).

12. جنگل گرون والد

جنگل گرون والد از جاذبه های طبیعی برلین است

این منطقه طبیعی دوست داشتنی یکی دیگر از دیدنی های برلین، از مخلوط بلوط، راش، کاج، توس، اقاقیا، و درختان صنوبر تشکیل شده و سرپناهی برای پرندگان، گوزن ها و حتی خوک های وحشی است. دریاچه ای به طول نه کیلومتر حاشیه رودخانه در امتداد هاول، فرصت های زیادی را برای ورزش های آبی و آب تنی ارائه می نماید. از دیگر ویژگی های محبوب، تپه مصنوعی تافلسبرگ با ارتفاع 80 متر است که در بالای آن ویرانه های برج گرون والد ایستگاه رادیویی آمریکا نهاده شده است.

13. پارک تیرگاردن (GROSSER TIERGARTEN)

پارک تیرگاردن یکی از قدیمی ترین و عظیم ترین پارک های عمومی در شهر برلین است

از دیگر دیدنی های برلین که میتوان به آن اشاره نمود، پارک تیرگاردین است. پارک تیرگاردن یکی از قدیمی ترین و عظیم ترین پارک های عمومی در شهر برلین است. این پارک با داشتن 200 هکتار زمین، پارک مرکزی برلین به شمار می رود.

این پارک در اواخر قرن 17 میلادی ساخته شد اما برحسب شرایط حکومتی تحت طراحی های مجدد و مختلف نهاده شد. در طول جنگ دنیای دوم به طور وسیعی آسیب دید اما همچنین در طول بحران زغال سنگ در زمستان سال 1945 در معرض جنگل زدایی نهاده شد. بعد از این وقایع، در سال 1949، از جانب ساکنین آلمانی مجدد درختکاری در آن انجام گرفت.

امروزه، پارک دارای بسیاری از موسسات دولتی نظیر محل اسکان رئیس جمهور و بوندستاگ (مجلس مرکزی آلمان فدرال) است. همچنین دارای پیکره های مختلف معروفی است که نمایانگر تاریخ پروس است.

14. باغ جانور شناسی برلین

باغ زولوگیشر برلین قدیمی ترین سازمان و یکی از محبوب ترین دیدنی های برلین

باغ زولوگیشر برلین قدیمی ترین سازمان و یکی از محبوب ترین دیدنی های برلین می باشد که هر ساله بیش از سه میلیون بازدید نماینده از آن ملاقات می نمایند. این باغ در سال 1844 تأسیس و پس از جنگ دنیای دوم به طور کامل بازسازی شد.

این باغ وحش بسیار مدرن و آکواریومش نقش فوق العاده ای در نمایش حیوانات و مراقبت از محیط طبیعی شان ایفا می نماید و به خاطر بسیاری از برنامه های موفقیت آمیزش در پرورش و فراوریِ مثل شهرت زیادی کسب نموده است.

با بیش از 15،000 حیوان به نمایندگی از 1600 گونه، از جمله پانداها و میمون هایی که در محوطه های فضای باز نگهداری می شوند و همچنین زیستگاه های درندگان و حیوانات شب زی و عظیم ترین خانه پرندگان در اروپا، انتظار می رود بهترین بخش روزتان را در این محل صرف کنید. همچنین توصیه می شود که حتماً از آکواریوم برلین که یکی از جاذبه های اصلی باغ وحش است، دیدن کنید.

15. خیابان کورفرستندام (KURFÜRSTENDAMM)

خیابان کورفرستندام از مشهورترین خیابان های برلین

خیابان کورفرستندام (Kurfürstendamm)، یکی از مشهورترین خیابان های برلین و از دیدنی های برلین است. می گویند: لندن خیابان آکسفورد را دارد، نیویورک خیابان پنجم را، و برلین خیابان کورفرستندام را.

کورفرستندام، خیابانی سه و نیم کیلومتری است که پیشینه تاریخی چشمگیری داشته و از اهمیت تجاری بالایی برخوردار است.این خیابان، که در قدیم و در ابتدای احداث، برای دسترسی به شکارگاه سلطنتی در جنگل گرونوالد (Grunewald) استفاده می شد، امروزه، مکان تفریحی پرترددی است که پذیرای گردشگران و افراد محلی می باشد و تجربه لذت بخش گردش، قدم زدن، خرید و نشستن در کافه های آن را فراهم می آورد.

این خیابان عریض و طولانی که در برلین با نام کودام (Kudamm) شناخته می شود، پاسخ آلمان به شانزلیزه پاریس بود و کاربری های بسیار متعدد از جمله فروشگاه ها، خانه ها، هتل ها، و رستوران های درجه یک بسیاری را در خود جای داده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1281

به "15 جاذبه دیدنی و شگفت انیگز در برلین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 جاذبه دیدنی و شگفت انیگز در برلین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید