دستیار پامپئو: هدف از اعزام نظامیان بیشتر به عربستان افزایش فشارها به ایران است

به گزارش مجله فیروزی، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور غرب آسیا می گوید که اعزام نظامیان بیشتر آمریکایی به خاک عربستان سعودی با هدف افزایش فشارها بر ایران انجام شده است.

دستیار پامپئو: هدف از اعزام نظامیان بیشتر به عربستان افزایش فشارها به ایران است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیوید شینکر دستیار وزیر خارجه آمریکا روز آدینه در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت که ارسال نظامیان بیشتر به عربستان سعودی بعد از افزایش تنشها پیرامون حمله به تاسیسات نفتی این کشور صورت گرفت و هدف آن افزایش فشارها به ایران است.

در حالی از زمان تصمیم آمریکا برای تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج فارس ماهها می گذرد این ائتلاف هنوز تشکیل نشده است. دیوید شینکر در این زمینه مدعی شد که آمریکا برای تشکیل این ائتلاف که هدف آن مقابله با ایران است، با صبر و حوصله پیش خواهد رفت.

این در حالیست که علیرغم ماهها کوشش مقامات آمریکایی، تنها تعداد انگشت شماری از دوستان و متحدان این کشور آمادگی خود را برای حضور در این ائتلاف اعلام نموده اند.

وی درباره تصمیم دونالد ترامپ برای خروج نظامیان آمریکایی از خاک سوریه نیز گفت: نیروهای آمریکایی در خطر بودند و ما مجبور بودیم آنها را خارج کنیم.

کلارک کوپر یکی دیگر از دستیاران مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در همین مصاحبه تاکید نمود که افزایش فشارها بر ایران لازم و لازم است.

وی تاکید نمود که تحریمها علیه ایران همچنان ادامه خواهند یافت تا ایران آماده مذاکره با آمریکا گردد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 361

به "دستیار پامپئو: هدف از اعزام نظامیان بیشتر به عربستان افزایش فشارها به ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیار پامپئو: هدف از اعزام نظامیان بیشتر به عربستان افزایش فشارها به ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید