دوره مجازی بین المللی تحول دیجیتال برای توانخواهان برگزار می گردد

به گزارش مجله فیروزی، به گزارش خبرنگاران، مریم طایفه محمودی مدیر دفتر آموزش و همکاری های علمی و بین المللی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از برگزاری نخستین دوره بین المللی مشترک با مراکز تعالی ITU منطقه آسیا و اقیانوسیه تحت عنوان تحول دیجیتال: بهسازی دسترس پذیری مبتنی بر اینترنت اشیاء برای توانخواهان، اطلاع داد.

دوره مجازی بین المللی تحول دیجیتال برای توانخواهان برگزار می گردد

وی گفت: چندی قبل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات میزبان جلسه ای با مدیران مراکز تعالی ITU بود که یکی از دستاوردهای آن برای کشورمان، اخذ موافقت آنها برای برگزاری چهار دوره مشترک با مراکز تعالی کشور های ایران، چین، مالزی و هند زیر نظر اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) بود. براین اساس قرار شد تا نخستین دوره مشترک پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات همراه با آموزشگاه اینترنت اشیاء (به عنوان مرکز تعالی حوزه اینترنت اشیاء در ایران) و ITU در قالب تفاهمی که با مراکز تعالی منطقه آسیا و اقیانوسیه به وجود آمده، تحت عنوان تحول دیجیتال؛ بهسازی دسترس پذیری مبتنی بر اینترنت اشیاء برای توانخواهان برگزار گردد.

طایفه محمودی در مورد زمان و نحوه برگزاری این دوره اظهار داشت: این دوره 22 تا 28 اردیبهشت 99، به زبان انگلیسی و به صورت برخط، روی پلتفرم ITU برگزار می گردد و با توجه به شیوع ویروس کرونا، هزینه این دوره جهت استفاده علاقمندان به صورت رایگان است.

مدیر دفتر آموزش و همکاری های علمی و بین المللی پژوهشگاه ICT تاکید نمود: به شرکت کنندگانی که دوره را به خوبی پشت سر بگذارند و حد نصاب لازم را در ارزیابی دوره به دست آورند، مدرک بین المللی ITU ارائه می گردد.

وی با اشاره به سرفصل های اصلی نخستین دوره بین المللی اینترنت اشیا، گفت: آشنایی با مفاهیم تحول دیجیتال، وی ژگی ها، الزامات و اثرات ICT و فناوری های نوین مانند اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، واقعیت افزوده و .... جهت ارتقای دسترس پذیری افراد توانخواه و افرادی با احتیاج های خاص و همینطور آشنایی با فناوری های توانمندساز و سامانه های همیار مبتنی بر اینترنت اشیاء بطور خاص همراه با نمونه هایی که در حال حاضر در ایران توسعه یافته و مورد استفاده هستند، از سرفصل های اصلی این دوره به شمار می فرایند.

مدیر دفتر آموزش و همکاری های علمی و بین المللی پژوهشگاه ICT ادامه داد: علاوه بر ارائه تجربیات کشورهای مختلف ، قرار است نمونه هایی پیروز از سامانه ها و تجهیزاتی که به ویژه برای افراد نابینا و ناشنوا در ایران توسعه یافته و مورد استفاده قرار می گیرند، توسط مدرسانی از میان خود این افراد ارائه گردد.

وی اشاره نمود: خوشبختانه در ایران نیز فعالیتهای بسیار خوبی در بخش های دولتی و خصوصی انجام یافته که معرفی آنها به سایر کشورها می تواند بسیار مفید و قابل توجه باشد و ما نیز در جلسات گروه مطالعاتی ITU ‪(SDG1/ Q7)‬ به صورت مرتب و ادواری این دستاوردها را ارائه می کنیم.

کسب اطلاعات بیشتر برای شرکت در این دوره به وسیله لینک پیش ثبت نام فراهم شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 795

به "دوره مجازی بین المللی تحول دیجیتال برای توانخواهان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوره مجازی بین المللی تحول دیجیتال برای توانخواهان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید