سفر به استرالیا ، ماجراجویی در کشور کانگوروها !! (تور استرالیا)

به گزارش مجله فیروزی، جاهای معدودی روی زمین وجود دارند که می توانند در روح ماجراجویی با استرالیا رقابت نمایند. این کشور غرق در آفتاب که انگار با چشم اندازهای مسحور نماینده و حیرت انگیز فرش شده، برترین مکان برای انجام فعالیت های پر نشاط روی زمین و دریا به شمار می رود. چه روی خط ساحلی خیره نماینده این کشور در حال پرواز باشید، چه مشغول فرود آمدن با طناب از یک مکان بلند، چه در حال حرکت سریع با زیپ لاین باشید یا قایق سواری در میان امواج رودهای خروشان، این ماجراجویی ها در سفر به استرالیا، مطمئنا قلب شما را به تپش بیشتر وا می دارند. با خبرنگاران همراه باشید تا طی یک ماجراجویی با جاذبه های گردشگری استرالیا آشنا شوید.

سفر به استرالیا ، ماجراجویی در کشور کانگوروها !! (تور استرالیا)

با تور استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

1. بالا رفتن از پل هاربور سیدنی Sydney Harbor Bridge

ایستادن در بالاترین نقطه پل هاربور سیدنی Sydney Harbor Bridge، یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری استرالیا تمامی حواس انسان را بر انگیخته می نماید. خیلی پایین تر از جایی که ایستاده اید، بندرگاه نورانی سیدنی در طول ساحل در حال جنب و جوش است، هوای نمکین دریا صورتتان را نوازش می نماید و شما حقیقتا می توانید شکوه این شهر حیرت انگیز را احساس کنید. تور صعود از برج شامل یک صحبت آموزشی برای آمادگی قبل از صعود، تمامی وسایل ایمنی لازم، تصویری جالب روی نوک 134 متری برج و داستان های سرگرم نماینده در خصوص تاریخ این پل است که در طول راه برایتان گفته می شوند. برای مثال، می دانستید که پل هوگان Paul Hogan، هنرپیشه استرالیایی، قبل از این که به معروفیت بین المللی برسد، روی این پل کار می نموده؟؟ علاوه بر صعود های روزانه، شما می توانید برای این که نقطه دید متفاوتی از این شهر بندری باشکوه داشته باشید، زمان های خاص مانند طلوع آفتاب، هوای نیمه روشن و شب را برای صعود از پل انتخاب کنید.

2. رانندگی با ماشین آفرود در جزیره فریزر Fraser Island، کویینزلند

جزیره فریزر Fraser Island که در لیست میراث دنیای یونسکو قرار گرفته، در سواحل جنوب شرقی کویینزلند، امکان تجربه یکی از منحصر به فرد ترین و هیجان انگیزترین ماجراجویی ها در سفر به استرالیا را به شما می دهد. طی کردن ساحل 75 مایلی این منطقه که یک ساحل موج دار بی خاتمه روی بزرگ ترین جزیره ماسه ای دنیا به نظر می آید، با یک کشتی تفریحی، یک تجربه فوق العاده نشاط آور است. در بین راه، کنار لاشه زنگ زده کشتی ماهنو Maheno توقف کنید، دینگو های (سگ وحشی منحصر به فرد استرالیایی) حیله گر ساحل را تماشا کنید و در میان صخره های رگه رگه Cathedrals به گشت و گذار بپردازید. در خشکی، می توانید در جنگل بارانی استوایی تا دریاچه های کبود رنگ و رودخانه های شفاف پیاده روی کنید. ماهی گیری، دوچرخه سواری روی کوه، پرنده نگری، صخره نوردی و شنا کردن، همگی تفریح های محبوب در این منطقه هستند. بعلاوه محل های اقامت متفاوت و متنوعی وجود دارند؛ از مراکز تفریحی اقامتی شیک و مجللی مانند Kingfisher Bay Resort تا آپارتمان ها و اردوگاه های هیجان انگیز. از آنجایی که این جزیره فاقد جاده های آسفالت شده است، ماشین های آفرود بسیار ضروری هستند. تورهای آفرود از تورهای یک روزه تا ماجراجویی های چند روزه طبقه بندی شده اند. بعلاوه می توانید یک خودرو کرایه کنید و به وسیله کشتی ها و قایق های مسافری موجود در ساحل رینبو Rainbow Beach، خلیج هاروی Hervey Bay و ساحل ریور هدز River Heads به جزیره فریزر Fraser Island دسترسی پیدا کنید. بخاطر داشته باشید که حتما قبل از ترک کردن این قسمت از جاذبه های گردشگری استرالیا، ساعت های جزر و مد را آنالیز کنید.

3. قایق رانی در جزایر ویتساندی Whitsunday Islands، کویینزلند

هفتاد و چهار جزیره خوش چشم انداز ویتساندی Whitsunday Islands، که در طول دیواره بزرگ مرجانی یا همان Great Barrier Reef (جزوی از لیست میراث دنیای یونسکو) کشیده شده اند، برای قایق رانی و ماجراجویی های مربوط به آن ایده آل هستند و زا بهترین جاذبه های گردشگری استرالیا به شمار می آیند. این جزیره ها در دریای سبزآبی رنگ Coral Sea در سواحل کویینزلند مرکزی قرار گرفته اند. بیشتر این جزایر بدون سکنه هستند و به وسیله شش پارک ملی موجود در آنها حفاظت می شوند. اما هشت عدد از آنها دارای مراکز تفریحی مشهور هستند، از جمله مرکز تفریحی One & Only در جزیره هیمن Hayman Island و مرکز تفریحی کوالیا Qualia در جزیره همیلتون Hamilton Island. به دلیل نقش محافظتی صخره دریایی، آب های این منطقه معمولا آرام هستند و البته ایده آل برای قایق رانی، غواصی کم عمق، غواصی در عمق و شنا کردن. مهم ترین نقاط مثبت قایق رانی در اطراف این جزیره های رویایی، ماسه های شیشه ای ساحل وایت هون Whitehaven Beach، صخره دریایی قلب شکل و زیبای Heart Reef و دنیای خارق العاده و حیرت انگیز زیر آب با صدف های بزرگ، مرجان های رنگارنگ و ماهی های استوایی هستند. سواحل جزیره های باترفلای Butterfly، بلو پرل Blue Pearl و هوک Hook دارای لنگر گاه های حفاظت شده هستند. اصلی ترین نقطه شروع سفر های قایقی در سفر به استرالیا، سواحل ایرلی Airlie Beach و شوت هاربور Shute Harbour هستند که در آنها می توانید قایق های بادبانی کلاسیک، کاتامرن ها (قایق های دو بخشی) و کشتی های بزرگ را برای ماجراجویی رزرو کنید.

4. قایق سواری روی آبشارهای افقی Horizontal Falls، غرب استرالیا

آبشارهای افقی Horizontal Falls در منطقه کیمبرلی Kimberley، از ناب ترین جاذبه های گردشگری استرالیا، تجربه ای خالص از هیجان و آدرنالین را با هواپیمای دریایی و قایق پرسرعت به گردشگران تقدیم می نمایند. این تور هیجان انگیز با یک پرواز در ارتفاع کم روی منظره ها حیرت انگیز جزایر Buccaneer Archipelago شروع می شود. جزیره هایی که صخره های سرخ رنگ آن در طول ساحل قرار دارند و هشتصد جزیره به صورت نقطه هایی در دریای سبزآبی پراکنده شده اند. بعد از این که در ساحل آرام تالبوت Talbot Bay فرود آمدید و یک ناهار خوش مزه میل کردید، روی یک قایق پر سرعت بپرید و روی موج های شیشه ای آبشارهای افقی Horizontal Falls سر بخورید. موج های پر قدرتی که تا 11 متر ارتفاع دارند و از میان گلوگاه های باریک فوران نموده اند. اگر هنوز هم در سفر به استرالیا آدرنالین خونتان به ترشح نیفتاده است، این تور شامل شنا با کوسه ها نیز هست؛ البته در حصار ایمنی یک قفس ضد کوسه و ضد کروکودیل. پروازهای هواپیماهای دریایی از شهر بروم Broome یا دربی Derby حرکت می نمایند و اقامت های شبانه در خانه های قایقی نیز برای گردشگران مهیاست.

5. غواصی در ارتفاع کم با کوسه نهنگ ها، در Ningaloo Reef، غرب استرالیا

تصور کنید که در سفر به استرالیا در حال شنا کردن در کنار یک کوسه نهنگ ده متری مهربان، بزرگ ترین ماهی روی این سیاره، هستید. در Ningaloo Reef در ساحل شمالی استرالیای غربی، می توانید این ماجراجویی منحصر بفرد و هیجان انگیز را تجربه کنید. سواحل زیبای Ningaloo Reef که در لیست میراث دنیای یونسکو قرار داشته و معمولا تحت تاثیر معروفیت دیواره بزرگ مرجانی Great Barrier Reef و در سایه عظمت آن ، به فراموشی سپرده می شود، دارای طولانی ترین دیواره مرجانی با 200 نوع مرجان سخت، 50 نوع مرجان نرم و تنوع خارق العاده ای از ماهی های استوایی هستند. فیل های دریایی، دلفین ها ، لاک پشت ها، سفره ماهی ها و نهنگ ها نیز در این پارک یافت می شوند، اما جالب ترین و چشم گیر ترین در میان این موجودات، کوسه نهنگ ها هستند که در این آب ها شنا می نمایند؛ بویژه بین ماه های اوریل و اوت. نحوه پیدا کردن و تماشای آنها به این صورت است که ابتدا هواپیمای کوچک مخصوص، یکی از آنها را پیدا می نماید،شما با یک قایق به محل مورد نظر برده می شوید، لباس ها و تجهیزات غواصی خود را می پوشید، در عمق آبی رنگ و شفاف شیرجه می زنید و در چند متری این جانوران موقر و دلربا و مابین حباب های تشکیل شده اطراف آن شنا می کنید. سریع ترین راه رسیدن به Ningaloo ، به وسیله یک پرواز دو ساعته از شهر پرث Perth به فرودگاه Learmonth است. هر دو شهر نزدیک این فرودگاه، به نام های اکس ماوث Exmouth و خلیج کورال (خلیج مرجانی) Coral Bay که یک شهر ساحلی کوچک است، می توانند مبدا فوق العاده ای برای بازدید از این پارک ملی باشند، زیرا از بهترین جاذبه های گردشگری استرالیا هستند.

6. تماشای صخره های 12 Apostles از درون یک هلی کوپتر، استان ویکتوریا

صخره های 12 Apostles در پارک ملی پورت کمپبل Port Campbell National Park، که مانند تکه های یک جورچین یا پازل از آب های ساحلی پر از صدف و عمیق این منطقه بیرون زده اند، شما را در سفر به استرالیا مبهوت زیبایی خود می نمایند. یکی از راه های تماشا و تحسین چشم انداز خارق العاده این صخره ها، رانندگی در طول جاده بزرگ اقیانوس Great Ocean Road است، اما تماشای آنها از بالا و از فراز آسمان حیرت انگیزتر است. کافیست سوار یک هلی کوپتر شوید تا بتوانید این صخره های بی نظیر را که به وسیله موج های خروشان و بادهای قدرتمند تراشیده شده اند ، در بهترین حالت ، تماشا و تحسین کنید. علاوه بر 12 Apostles، شما قادر خواهید بود از صخره های مشهوری به نام های London Bridge، Loch Ard Gorge ، Sentinel، و Arch بازدید کنید. این منطقه با نام ساحل کشتی شکسته یا همان Shipwreck Coast شناخته می شود و اگر نگاهی از بالا و از درون هلی کوپتر به دریای خطر ناک و صخره های شیب دار آن بیاندازید کاملا متوجه دلیل نام گذاری آن خواهید شد. این پروازهای تفریحی، از جایگاه های مختلفی در اطراف صخره های 12 Apostles شروع می شوند و معمولا نزدیک به 15 دقیق طول می کشند که در طول آن، تاریخ منطقه و اطلاعات زمین شناسی مربوط به آن برای بازدید نمایندگان عنوان می شود. بعلاوه می توانید در تور های دیگری که به وسیله هواپیماهای دریایی یا هواپیماهای یک موتوره Tiger Moth انجام می شوند و جاذبه های گردشگری استرالیا را به شما معرفی می نمایند، شرکت کنید.

7. کایاک سواری در منطقه Katherine Gorge در پارک ملی نیتمیلوک، قلمرو شمالی استرالیا

رود کاترین Katherine River در پارک ملی نیتمیلوک Nitmiluk National Park که در میان تعدادی گلوگاه با دیواره های شیب دار و صخره های سرخ رنگ جریان دارد، بهترین تجربه ماجراجویی با قایق های کایاک در منطقه Outback در سفر به استرالیا را به بازدید نمایندگان هدیه می نماید. زمانی که مشغول پارو زدن در این آبراه های عمیق و آرام و عبور کردن از جنگل هایی که مانند کاغذ دیواری آنها را در بر گرفته اند و تندآب های آرام هستید، از تماشای این صخره های بزرگ، که در دو طرف رودخانه تا ارتفاع 100 متری بالا رفته اند لذت ببرید. کایاک سواری در طول این رودخانه به شما این امکان را می دهد که از چند گلوگاه ابتدای مسیر که معمولا بسیار شلوغ و پر از گردشگران مشتاق هستند بگذرید و گلوگاه های بسیار خوش چشم انداز تری که در اعماق پارک قرار دارند را ببینید. کروکودیل های آب شیرین در بعضی از این آبراه ها در انتظار شکار ، کمین نموده اند و صدای جیغ طوطی های کاکلی در هوای مه آلود این منطقه طنین می اندازد. در حین پدال زدن ، می توانید در یکی از تالاب های دنج و آرام این رودخانه توقف و استراحت کنید. تورهای سازمان یافته که بعضی از آنها به وسیله راهنماهای بومی راهنمایی می شوند، بطور معمول ، شامل پیک نیک روی کناره شنی رودخانه، نزدیک به آبشارهای خیره نماینده و شنیدن اطلاعات زیست شناسی، تاریخی و نکاتی در خصوص مکان های مقدس منطقه می شود. تورهای چند روزه بازدید از جاذبه های گردشگری استرالیا، شانس خوابیدن زیر ستاره ها و تماشای آنها را نیز به گردشگران می دهند. بعلاوه شما می توانید یک قایق کایاک یا کنو اجاره کنید و به تنهایی و بدون راهنما در این منطقه به گردش بپردازید. بخاطر داشته باشید که به دلیل بالا آمدن سریع آب در فصل های بارانی، ایمن ترین زمان برای کایاک سواری در گلوگاه، در طول فصل خشک، از ماه می تا خاتمه ماه نوامبر است.

8. جنگل نوردی در Cape Tribulation، استان کویینزلند

منطقه Cape Tribulation در نواحی استوایی شمال کویینزلند North Queensland، یکی از معدود مکان های دنیا به شمار می رود که در آن، دو عدد از غنی ترین زیست بوم ها (صخره های مرجانی و جنگل بارانی) در سواحل شن سفید بسیار زیبای آن با هم ترکیب شده اند. برای این که نمای از بالای این زیبایی حیرت انگیز را تماشا کنید، می توانید به وسیله یک تور زیپ لاین (یک ورزش یا تفریح هیجان انگیز که از اجزای ساده ای مانند یک کابل معلق و یک قرقره برای سر خوردن روی طناب انجام می گیرد) در سایبان جنگلی Daintree Rainforest که در لیست میراث دنیای یونسکو ثبت شده است و قدیمی ترین جنگل بارانی دنیا به شمار می رود گردش کنید. این تور ، یک ماجرا جویی عالی برای کل خانواده شما خواهد بود. زمانی که کابل زیپ لاین به شما وصل شد ، می توانید با پرواز از فراز درخت های بسیار قدیمی اوج بگیرید و در شش ایستگاه بین راه کمی توقف کنید تا از تماشای جنگل بارانی و شنیدن نکته های جالب در خصوص زیست شناسی آن لذت ببرید و منظره ها فوق العاده جنگل را تحسین کنید. تورهای همراه با راهنمای گردش در جنگل در سفر به استرالیا، معمولا حدود یک ساعت طول می کشند و برای انجام آنها احتیاج به هیچ تجربه یا آموزش خاصی نیست. و در آخر ، بهتر است از قبل این تورها را رزرو کنید، بویژه اگر در تعطیلات مدارس به این منطقه سفر می کنید.

9. رانندگی در جاده Gibb River Road، غرب استرالیا

رانندگی با اتومبیل های آفرود در جاده Gibb River Road و در عمق منطقه ها دور افتاده، یکی از ماجراجویی های افسانه ای در سفر به استرالیا به شمار می رود. این مسیر 660 کیلومتری در منطقه کیمبرلی Kimberley واقع شده است و از میان فراز و فرود های گلوگاه های صخره سرخ ، کوه های خشن و تالاب های سنگی که به وسیله آبشارهای چند صخره ای بسیار زیبا تغذیه می شوند می گذرد. این جاده که Gibb نیز نامیده می شود و از زیباترین جاذبه های گردشگری استرالیا به شمار می رود، از شهر های بروم Broome و دربی Derby در سواحل غربی تا کونونورا / ویندهام Kununurra/Wyndham در مرز شرقی استان کشیده شده است. شما این امکان را دارید که بدون راهنما و به تنهایی (البته خودروی آفرود جزو واجبات است) در این مسیر رانندگی کنید یا به یک تور چند روزه همراه با راهنما بپیوندید. جالب ترین بخش های این طی مسیر، صخره نوردی در طبیعت، شنا کردن در آب های سرد گلوگاه های شیب دار، ماهی گیری ، سافاری های هنگام غروب آفتاب و آب تنی های درمانی در چشمه های آب گرم طبیعی منطقه هستند. در طول مسیر ، بعلاوه می توانید در پارک ملی Windjana Gorge National Park گردش کنید، کرودکودیل های آب شیرین را ببینید و یک پرواز خوش چشم انداز روی آبشارهای خیره نماینده Mitchell Falls یا صخره های عجیب و غریب Bungle Bungles داشته باشید. در آخر ، به خاطر داشته باشید که این جاده معمولا بخاطر وجود سیل، از ماه نوامبر تا ماه مارس بسته است.

10. فرود در کوه های آبی Blue Mountains، استان نیو ساوث ولز NSW استرالیا

لیز خوردن از روی سطح شیب دار یک صخره سنگ آهکی و فرود آمدن در غبار مه آلود آبی رنگ منطقه ای طبیعی که جزو لیست میراث دنیای یونسکو است، تجربه ای فراموش ناشدنی در سفر به استرالیا خواهد بود. پارک ملی Blue Mountains National Park در 50 کیلومتری شهر سیدنی، یکی از بهترین جاذبه های اطراف این شهر به شمار می رود و شامل صخره های نوک تیز و مشهور سه خواهر Three Sisters، دره های عمیق، آبشارها و جنگل های اکالیپتوس است که تا جایی که چشم ها قادر به تماشا هستند ، دیده می شوند. فرود آمدن از این صخره ها و آبشارها، یک راه هیجان انگیز برای تجربه و لمس طبیعت است. این تورها شامل نکات آموزشی، نکات ایمنی و تمامی تجهیزات لازم برای انجام عملیات فرود می باشد. تورهای قایق سواری، صخره نوردی و دوچرخ سواری کوهستان نیز به علاقمندان ارائه می شوند. و نکته آخر این که ، به دلیل امکان تغییر سریع شرایط آب و هوایی، بخاطر داشته باشید حتما در سفر به استرالیا و این منطقه، با خود یک دوربین ضدآب و لباس گرم بیاورید.

11. قایق سواری در رود فرانکلین Franklin River، استان تاسمانی

رودخانه پرقدرت فرانکلین Franklin River در سرتاسر استان تاسمانی که بخش هایی از آن جزو لیست میراث دنیای یونسکو است جریان دارد و یکی از عالی ترین مکان های دنیا برای تجربه هیجان انگیز قایق رانی به شمار می رود. این رودخانه وحشی و زیبا یکی از نشانه های بزرگ پیروزی جنبش های هوادار محیط زیست محسوب می شود. در دهه 80 میلادی ، فعالان علاقه مند به محیط زیست، یک کمپین برای حفاظت از این رودخانه و جلوگیری از ساختن سد در مسیر آن به راه انداختند که بسیار پیروز بود. امروزه، به خاطر کوشش های این فعالان محیط زیست، شما می توانید از زیبایی طبیعی این نقطه در یک ماجراجویی قایق رانی چند روزه لذت ببرید. حیات وحش این منطقه شامل والابی ها (کانگوروهای کوچک) ، پلاتی پوس ها و کاکاتو ها (طوطی های کاکلی) می باشد. تورهای این منطقه معمولا بین 5 تا 10 روز طول می کشند و ضمن عبور از طبیعت بکر این ناحیه با جنگل های اکالیپتوس، تالاب های دنج و آرام و تیزآب های متعدد، در سرتاسر 125 کیلومتر طول رودخانه فرانکلین Franklin River تا رودخانه گوردون Gordon River ادامه دارند. با وجود این که برای شرکت در این تورها به هیچ گونه تجربه قبلی قایق رانی احتیاج نیست، می بایست از نظر فیزیکی بسیار آماده باشید تا بتوانید در بخش های پر تلاطم رودخانه که بعضی درجه تلاطم Class VI (بالاترین درجه تلاطم و خطرناک بودن) دارند، قایق را به دوش بگیرید و در خشکی حمل کنید. تورهای این ناحیه شامل تجهیزات لازم، وعده های غذایی (که معمولا به وسیله محصولات تازه محلی تهیه می شود) و راهنماهای باتجربه می باشد.

12. سفر در مسیر Oodnadatta Track، جنوب استرالیا

اگر در مسیر Oodnadatta که از قلب سرخ رنگ و گرم استرالیای جنوبی می گذرد سفر کنید، با شخصیت مهربان و خونگرم استرالیایی های اصیل آشنا خواهید شد و از تماشای زیبایی صحرای سرخ رنگ این ناحیه لذت خواهید برد. این جاده مشهور 620 کیلومتری در منطقه Outback، در حالی که مشغول دنبال کردن مسیرهای بومی و باستانی آن هستید و از بقایای راه آهن قدیمی Old Ghan می گذرید، شما را از نقاط شلوغ توریستی دور نموده و با آرامش خاص استرالیای جنوبی آشنا می نماید. جالب ترین بخش های این تور، در آمیختن با مردم محلی در پایگاه William Creek که انگار مستقیما از یک فیلم سینمایی بیرون آمده است می باشد و رانندگی در دشت بزرگ Anna Creek که بزرگ ترین در دنیا به شمار می رود و در مقدار های کشور بلژیک است می باشد. برای این که به ماجراجویی خود در منطقه Outback، پر و بال بیشتری بدهید، به شهر کوچک Coober Pedy که به خاطر معدن های عقیق مشهورش ، با عنوان مرکز بزرگ عقیق خوانده می شود بروید. در این شهر می توانید سنگ های قیمتی درخشان و رنگارنگ بخرید و در یک هتل زیرزمینی اقامت کنید. رانندگی در این مسیر با یک خودروی معمولی امکان پذیر است، اما قطعا خودروی آفرود را برای انجام این سفر به شما پیشنهاد می کنیم. تجربه بسیار جالب دیگری که می توانید داشته باشید این است که در کمپین Coober Pedy to Oodnadatta One Day Mail Run شرکت کنید که در آن موظف می شوید نامه های مردم منطقه ها دورافتاده منطقه Outback را به آنها برسانید و همزمان در خصوص تاریخ و زیست شناسی منطقه ، اطلاعات کسب کنید. نکته مهمی که باید حتما به آن توجه کنید این است که سعی کنید از سفر به این ناحیه در فصل تابستان که دما به بالاتر از 50 درجه سلسیوس می رسد ، خودداری کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 21 دی 1401 بروزرسانی: 21 دی 1401 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 2018

به "سفر به استرالیا ، ماجراجویی در کشور کانگوروها !! (تور استرالیا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به استرالیا ، ماجراجویی در کشور کانگوروها !! (تور استرالیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید