شهرهای کشور از منظر گردشگری رتبه بندی می شوند

به گزارش مجله فیروزی، معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از رتبه بندی شهرهای کشور از منظر گردشگری اطلاع داد و گفت: در رتبه بندی و سطح بندی شهرها و استان های کشور موارد مختلفی از جمله میزان فعالیت مسوولان منطقه و معرفی جاذبه های گردشگری ارزیابی خواهد شد.

شهرهای کشور از منظر گردشگری رتبه بندی می شوند

برای دریافت خدمات ویزای توریستی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

ولی تیموری روز دوشنبه در بازدید از هتل کوهستان بیرجند و افتتاح فاز دوم این مجموعه اضافه نمود: گردشگری به عنوان یکی از فعالیت های پویای مالی نقش مهمی در توسعه مناطق دارد.

وی با بیان اینکه طرح رتبه بندی شهرها از منظر گردشگری زمینه رقابت بین استان ها را نیز فراهم خواهد نمود گفت: در زمینه معرفی جاذبه های گردشگری و تبلیغات احتیاج به کار و کوشش بیشتر داریم.

معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توضیح داد: سرمایه گذاران حوزه گردشگری باید تبلیغات را نوعی سرمایه گذاری بدانند اما در این زمینه کم توجهی می گردد و حتی بعضی سرمایه گذاران تبلیغات را نوعی دور ریختن منابع می دانند.

وی تاکید نمود: دستگاه های اجرایی بایستی از ظرفیت هتل های منطقه برای میهمانان خود استفاده نمایند و این موضوع سبب افزایش انگیزه سرمایه گذاران و هتل داران نیز می گردد.

تیموری گفت: به موجب ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشور، دستگاه های دولتی حق ندارند برای خود مهمانسرا ایجاد نمایند لذا باید از ظرفیت هتل ها بیشتر استفاده گردد.

وی ایجاد هتل های مناسب را آبروی منطقه دانست و گفت: مقامات محلی باید در این زمینه به سرمایه گذاران یاری نمایند چراکه هتل به نوعی زیرساخت رفاهی منطقه محسوب می گردد.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه نمود: در ارتباط با حوزه گردشگری و تاثیرات آن بر منطقه هنوز داریم حرف می زنیم و به اجماع ملی نرسیده ایم که همه باید در این زمینه ورود پیدا نمایند.

وی با بیان اینکه مشکل زیرساختی در بخش گردشگری کشور وجود ندارد توضیح داد: در حال حاضر مهمترین مشکل این بخش، شانتاژهای خبری علیه ایران است که سبب می گردد گردشگران نسبت به سفر تردید نمایند در حالیکه گردشگرانی که وارد ایران شده اند، همواره از جاذبه های گردشگری کشورمان شگفت زده شده اند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 514

به "شهرهای کشور از منظر گردشگری رتبه بندی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرهای کشور از منظر گردشگری رتبه بندی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید