طرح جدید ترین هتلِ در فضا منتشر شد ، کشتی کروزی در میان ستاره ها

به گزارش مجله فیروزی، یک شرکت امریکایی به تازگی تصاویر طرح هتل خود که قرار است در فضا و در مدار زمین در سال 2025 قرار بگیرد، منتشر نموده است.

طرح جدید ترین هتلِ در فضا منتشر شد ، کشتی کروزی در میان ستاره ها

خبرنگاران: 50 سال از قدم گذاشتن انسان برای اولین بار بر روی ماه می گذرد و ما انسان ها همچنان در حال رویاپردازی در خصوص فرار از زندگی روی زمین برای زندگی در فضای رازآلود هستیم.

اگر حرفه فضانوردی برای شما مناسب نیست اما شاید وعده اقامت در یک هتل فضایی برای شما جذاب باشد.

شرکت کالیفرنیایی بنیاد گیتوی (The Gateway Foundation) برنامه ای برای ایجاد یک هتل شناور به سبک کشتی کروز در ایستگاه فضایی فون براون دارد که به تازگی آن را معرفی نموده است.

هدف این برنامه این است که این هتل تا سال 2025 از زمین خارج گردد و تا سال 2027 امکان سفر به آن عملیاتی گردد.

البته برنامه ایستگاه فضایی فون براون تنها یکی از گزینه های گردشگری فضایی در حال توسعه است و شرکت های دیگری هم در این زمینه در حال فعالیت هستند. حتی ایستگاه فون براون تنها طراح هتل فضایی نیست بلکه در اوایل سال 2019، شرکت امریکایی اریون اسپن (Orion Span) برنامه ایجاد یک هتل فضایی لوکس به نام ایستگاه شفق قطبی را منتشر کرد که امیدوار است تا سال 2022 آن را راه اندازی کند.

تیم الاتور، معمار ارشد طراحی در بنیاد گتوی در خصوص معماری این ایستگاه فضایی و هتل می گوید: این ایستگاه شیه یک چرخ در مدار زمین است و چرخ چرخان می تواند چیزی شبیه گرانش را ایجاد کند.

طرح هتل فضایی بنیاد گیتوی ونر ون بران (Wernher von Braun) نام دارد که نام یکی از مهندسان پیشگام هوافضا بوده است. البته این مهندس ابتدا در آلمان بر روی برنامه موشکی نازی ها کار می نموده و بعدا به آمریکا می آید و بر روی برنامه فضای آپولو کار می نماید که این مساله بحث برانگیز شده است اما بنیاد گیتوی می گوید از آنجا که این ایستگاه بر اساس طرح های او در حدود 60 سال پیش شکل گرفته، این اسم را انتخاب نموده اند.

توریسم فضایی یکی از خدمات بسیار گران است اما این شرکت می گوید در ابتدای کار این سفر برای کسانی خواهد بود که توان پرداخت هزینه های آن را داشته باشند اما این چشم انداز وجود دارد که بعد از مدتی هزینه این سفر به اندازه هزینه سفر با یک کشتی کروز یا هزینه سفر به دیزنی لند باشد.

این هتل 12 اتاق با ظرفیتی بین 352 تا 450 نفر برای یک شب اقامت را خواهد داشت.

طراح این هتل می گوید این مکان اصلا شبیه تصویری که استنلی کوبریک در فیلم ادیسه فضایی نشان می دهد که یک فضای خیلی متفاوت و استریل است، نخواهد بود و تصمیم بر این است که یک تکه از زمین به فضا بیاید بنابراین سوئیت های فرش شده با فضایی گرم و فضاهای تفریحی که با استفاده است ویژگی بی وزنی طراحی می گردد مانند بسکتبال شگفت انگیز در انتظار مسافران است و داخل هتل همانند هتل های روی زمین اما با منظره ای از فضا خواهدبود.

با این وجود همچنان سوالاتی وجود دارد مثلا اینکه زندگی بدون گرانش در طولانی مدت برای بدن انسان ها مضر است و اگر چه مسافران چند هفته در این هتل اقامت خواهند داشت اما کارکنان آن 6 ماه تا 1 سال بی وقفه در ایستگاه خواهند بود، همچنین در خصوص ایجاد آلودگی در فضا هم نگرانی هایی وجود دارد.

البته مدیران شرکت گیتوی می گویند وضعیت کارکنان از نظر پزشکی کاملا آنالیز می گردد و نگرانی از این نظر نیست همچنین سوخت این ایستگاه سازگار با محیط زیست است و البته تمام زباله فراوری شده در این ایستگاه فضایی بازیافت خواهد شد.

 
منبع: چمدان
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 27 تیر 1401 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 207

به "طرح جدید ترین هتلِ در فضا منتشر شد ، کشتی کروزی در میان ستاره ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جدید ترین هتلِ در فضا منتشر شد ، کشتی کروزی در میان ستاره ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید