غضنفرهای خودشیرین!

به گزارش مجله فیروزی، روزی که کنفدراسیون فوتبال آسیا رای به محرومیت 6 ماهه مهاجم پرسپولیس داد معین بود که مسئولان عربستانی تلاششان برای شکست دادن تنها نماینده باقی مانده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا را شروع نموده اند.

غضنفرهای خودشیرین!

رای محرومیت عیسی آل کثیر در شرایطی منتشر شد که ملاقات حساس نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در پیش بود و این بازیکن در ملاقات های گذشته توانسته بود تاثیرگذارترین بازیکن سرخپوشان باشد و با گل هایش سهم زیادی در رسیدن نماینده ایران به این مرحله داشته باشد.

حتی بدبین ترین طرفداران فوتبال هم می دانستند که این رای مغرضانه و در راستای تضعیف نماینده ایران است تا تیم النصر با هزینه های سرسام آور و خرید های گرانقیمت خود بتواند به فینال راه پیدا کند و شاهزاده های سعودی از این اتفاق شادمان شوند.

اینکه عربستانی ها کوشش نمایند به تیم ها و فوتبال ایران ضربه بزنند شکی در آن وجود ندارد، اما نکته قابل تاسف کوشش بعضی افراد داخلی برای آب در آسیاب ریختن عربستانی ها علیه نماینده ایران بود. افرادی که اطلاعات داخل را به النصری ها دادند و با فعالیت مضاعف در فضای مجازی کوشش زیادی کردند که خوراک لازم به عربستانی ها را تامین نمایند تا آن ها بتوانند با نفوذی که در کنفدراسیون آسیا دارند زمینه محروم کردن مهاجم پرسپولیس را فراهم نمایند.

کوشش آن ها البته به نتیجه رسید و مهاجم پرسپولیس به ناحق از حضور در نیمه نهایی محروم شد، اما شاگردان یحیی گل محمدی با پیروزی برابر النصر و راهیابی به فینال جواب دندان شکنی به همه آن ها دادند و موجی از شادی و نشاط را در جامعه ایجاد کردند.

با این حال این سرانجام کار نبود و غضنفرهای داخلی کوشش کردند در گام بعدی زمینه محروم کردن پرسپولیس را فراهم نمایند. آن ها در ادامه فعالیت های خود عنوان کردند که پرسپولیس به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتش نمی توانسته بازیکن جدید بگیرد و حضور بازیکنان جدید این تیم در لیگ قهرمانان آسیا غیرقانونی است.

همین خودشیرینی ها که معین نیست چه عایدی برای افراد مغرض داخلی دارد باعث شد رسانه های عربستانی توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند و با خبر های پرتعداد خود سعی نمایند کنفدراسیون آسیا را تحت فشار قرار دهند تا شکایت علیه باشگاه پرسپولیس به صدور حکم برسد!

عجیب اینکه نهاد های نظارتی هم طی روز های گذشته و با وجود اینکه می دانند بعضی داخلی ها در حال خوش خدمتی برای عربستانی ها هستند هیچ واکنشی به این موضوع نداشته اند.

شاید اوضاع نابسامان استقلال و کم توجهی مسئولان وزارت ورزش به شرایط این تیم برای معین مدیرعامل و سرمربی فصل آینده باعث دلخوری طرفداران این تیم شده و بعضی از آن ها کوشش نموده اند اوضاع تیم رقیب را هم آشفته نمایند. اما آنچه باید برای همه مهم باشد اینکه این کری ها برای داخل کشور است و نباید برای تخریب رقیب آب در آسیاب کشور هایی بریزیم که دنبال لطمه زدن به ایران هستند و چه جایی بهتر از فوتبال که میلیون ها مخاطب دارد.

بازی های کثیف آل سعود در کنفدراسیون فوتبال آسیا و منجلاب هایی که طی سال های گذشته برای تیم های ایرانی درست نموده بودند حالا خودشان را گرفتار نموده است و نه تنها به فینال آسیا نرسیدند بلکه کوشش هایی هم که برای رسیدن به اهداف شان کردند بی ثمر مانده است.

هر چند در این میان نباید از ضعف دیپلماسی بین المللی مسئولان فوتبال ایران هم بی تفاوت گذشت. مسئولانی که صرفاً برایشان داشتن یک جایگاه و دریافت حقوق دلاری آن اهمیت دارد و زمانی که نوبت به دفاع از فوتبال ایران می رسد زبان به دهان می گیرند و بی تاثیرترین آدم کنفدراسیون فوتبال آسیا می شوند!

منبع: فرارو
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1065

به "غضنفرهای خودشیرین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غضنفرهای خودشیرین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید