فوت وفن حمام گربه

به گزارش مجله فیروزی، هر چند وقت یک بار باید گربه خود را حمام کنید و شامپو بزنید؟

فوت وفن حمام گربه

عموماً گربه ها موجوداتی هستند که خودشان را تمیز می کنند و لازم به شامپودرمانی برای بهداشت مرتب آنها نیست. اما گاهی اوقات حمام کردن گربه الزامی است! مثلاً وقتی که گربه پشمالوی دوست داشتنی شما فوق العاده بدبو، گل آلود، کثیف و پر از کک و کنه می شود یا حساسیت پوستی دارد. اینجاست که باید دست به کار شوید و با مراقبت و برنامه ریزی قبلی گربه خود را حمام کنید و سر و بدنش را صفا دهید.

چه وقت گربه را باید حمام کرد؟

بیشتر گربه ها دوست ندارند عمداً کثیف شوند اما خب نمی توانند جلوی کثیف شدن خودشان را هم بگیرند مخصوصاً وقتی که زیاد بیرون از منزل هستند. ممکن است گربه شما با غلت زدن در چیزی که به نظرش خوشایند است شما را متعجب کند اما شما از مشاهده این صحنه انزجار داشته باشید. گربه های چاق و پیر برایشان سخت است که خودشان را خوب و کامل تمیز کنند. علاوه بر این، گربه ها انگل هایی مانند کک یا کنه دارند که منجر به حساسیت پوستی می شود. یک حمام واقعی با شامپو و آب بهترین راهکار برای حل چنین مشکلاتی است.

هشدار: از شامپوی کک با احتیاط استفاده کنید. قبل از استفاده، مندرجات روی بسته بندی را بخوانید تا معین شود گربه شما باید چه سنی داشته باشد. علاوه بر این، گربه ها نسبت به حشره کش هایی که در شامپوی کک است حساس تر از سگ ها هستند. بنابراین، با دامپزشک مشورت کنید یا دستورالعمل استفاده از محصولات بهداشتی را بخوانید تا متوجه شوید که هر چند وقت یک بار باید از شامپوی کک استفاده کنید.

استراتژی حمام گربه

زمان بندی یعنی همه چیز. انجمن پیشگیری از بدرفتاری با حیوانات امریکا توصیه می کند زمانی گربه را حمام کنید که حس می کنید آرام، مهربان و خوش اخلاق است؛ مثلاً بعد از یک بازی پر شور و هیجان. از آنجا که کوتاه کردن ناخن ها بخشی از مراسم بهداشتی روتین گربه است، باید حسابی مراقب باشید که قبل از حمام کردن این کار را انجام دهید و از زخمی شدن آن در طی اصلاح ناخن ها جلوگیری کنید. همچنین، از یک تشک در کف وان یا سینک استفاده کنید که گربه سر نخورد و نلغزد.

یک حمام واقعی

وان یا سینک را فقط تا عمق 7 سانتی متری با آب ولرم پر کنید یا اگر نمی خواهید دریچه وان را ببندید از آب جاری و اسپری استفاده کنید. به آرامی گربه را در وان بگذارید و با او با صدایی آرام و ملایم صحبت کنید. بدن او را از گردن به پایین با اسپری مرطوب کنید. صورت و گوش هایش را خشک نگه دارید و سعی کنید از پاشیدن آب به سرش پرهیز کنید. شامپو را قبل از ریختن روی موهای بدن گربه، با آب رقیق کنید و آن را در کف دست بریزید. از گردن شروع کنید تا به دم گربه برسید و سپس با اسپری آبکشی کنید تا آب بدون کف و شفاف باشد. قبل از این که گربه را با حوله خشک کنید، از دست خود برای فشار دادن و خارج کردن آب اضافی از موها و خز بدن گربه استفاده کنید و سپس او را با حوله مالش دهید تا خشک شود.

هشدار: فقط از شامپوهای مخصوص گربه ها برای حمام استفاده کنید. شامپوهای انسان تعادل pH پوست گربه را بر هم می زنند و پوستش را خشک می کنند.

نکته: قبل از حمام کردن، گوش های گربه را با گلوله های پنبه ای بپوشانید تا بتوانید آب را از آنها خارج کنید.

یک توصیه آرایشی و پیرایشی

با این که شما سر و صورت گربه خود را در زمان حمام کردن خیس نمی کنید، اما می توانید این منطقه ها را با یک حوله یا دستمال مرطوب مخصوص حیوانات خانگی تمیز کنید. مراقب چشم ها و گوش های گربه خود باشید. علاوه بر کوتاه کردن و سوهان کشیدن ناخن ها، برس کشیدن هم بخشی از بهداشت گربه است. فوراً بعد از حمام این کار را انجام دهید تا موهای گربه را آراسته کنید و حالت دهید.

نکته:

یک مکان گرم و خوب را در خانه انتخاب کنید که خلوت باشد و گربه با خیال راحت در آنجا استراحت کند تا خشک شود. اگر خانه سرد است و سر و صدا آزارش نمی دهد، از سشوار با درجه حرارت کم برای سرعت در خشک کردن گربه خود استفاده کنید.

منبع: فوت و فن
انتشار: 17 مرداد 1401 بروزرسانی: 17 مرداد 1401 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1941

به "فوت وفن حمام گربه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت وفن حمام گربه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید