فوت یک جوان دیگر هنگام خاموش کردن آتش جنگل

به گزارش مجله فیروزی، محمدجوادمختاری، جوان 31 ساله داوطلب مدافع طبیعت که برای فرونشاندن آتش سوزی به بلندی های منطقه فهلیان رفته بود، دچار سوختگی شدید از نوع درجه 2 (حدود 85 درصد) شد و شامگاه گذشته (شنبه چهاردهم تیر) در یکی از بیمارستان های شیراز جان سپرد.

فوت یک جوان دیگر هنگام خاموش کردن آتش جنگل

به گزارش ایرنا، حیاتی، دبیر انجمن حامیان طبیعت زاگرس گفت: مرحوم مختاری جوان داوطلب مدافع طبیعت بود و با از خودگذشتگی برای فرونشاندن آتش سوزی کوه های فهلیان در روستای پل فهلیان در حالیکه مشغول خاموش کردن آتش بود دچار سوختگی شد و شامگاه گذشته در بیمارستان سوختگی امیر المومنین (ع) شیراز جان به جان آفرین تسلیم کرد.

فرماندار شهرستان ممسنی نیز در این زمینه گفت: روز چهاردهم تیرماه با اعلام یک مورد سوختگی در پی فرونشاندن آتش در کوه های فهلیان و پل فهلیان آمبولانس اورژانس 115 به محل وقوع حادثه اعزام شد و جوان 31 ساله به نام محمدجوادمختاری که داوطلب مدافع طبیعت بود و در پایش و فرونشاندن آتش سوزی همکاری داشت، اما دچار سوختگی وسیع از نوع درجه 2 شده بود را به بیمارستان ولیعصر (عج) ممسنی منتقل کردند.

داوود ایوبی اضافه کرد: باتوجه به وخامت حال عمومی مصدوم، تقاضای اعزام با بالگرد توسط بیمارستان شد و در ساعت 14:34 توسط بالگرد اورژانس 115 وی از نورآباد به بیمارستان سوختگی امیر المومنین (ع) شیراز اعزام شد.

فرماندار ممسنی در تشریح آخرین شرایط آتش سوزی کوه های منطقه فهلیان هم گفت: با کوشش های اجرا شده، بخش بزرگی از این آتش کنترل شده، ولی بعضی قسمت ها با حضور نیرو های مردمی و امدادی فرونشاندن آتش ادامه دارد.

اغلب آتش سوزی های فارس به علت سهل انگاری در مرتع داری رخ می دهد

وی یاد آورشد: برای دو نفر مظنون احتمالی آتش سوزی در منطقه فهلیان پرونده قضایی تشکیل شده است.

شهرستان ممسنی به مرکزیت نورآباد در فاصله 145کیلومتری از شیراز مرکز استان فارس واقع شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 928

به "فوت یک جوان دیگر هنگام خاموش کردن آتش جنگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت یک جوان دیگر هنگام خاموش کردن آتش جنگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید