مشترکان پرمصرف آب منتظر دریافت اخطار باشند!

به گزارش مجله فیروزی، خبرنگاران : معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: از اول خرداد ماه به تمامی مشترکان پرمصرف و بدمصرف اخطار ارسال خواهد شد و در صورت تداوم، محدودیت مصرف را اعمال خواهیم کرد.

مشترکان پرمصرف آب منتظر دریافت اخطار باشند!

به گزارش به نقل از تسنیم، سیدرسول باقری، معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به فرایند صعودی افزایش مصرف آب در پایتخت گفت: سناریوهایی برای روزهای سبز، زرد، نارنجی و قرمز تدوین شده است و اولویت برخورد با مصارف فضای سبز و بنایی، مشترکان تجاری و دولتی و در آخر پرمصرف ها و بدمصرف های خانگی خواهد بود.

باقری با بیان اینکه 60 درصد از مشترکان تهرانی بالای الگوی مصرف، آب مصرف می نمایند، گفت: اخطاریه هایی برای این گروه از مصارف خانگی ارسال خواهد شد و در صورتی که در رفتار مصرف خود تغییری ایجاد ننمایند با محدودیت مصرف روبرو خواهند شد.

معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران اضافه نمود: الگوی مصرف آب برای هر واحد مسکونی در شهر تهران در یک ماه 14 هزار لیتر (14مترمکعب) آب است.

او ادامه داد: واحدهای مسکونی که تا 28 هزار لیتر (28 مترمکعب) آب در ماه مصرف نمایند جزو پرمصرف ها و گروهی که بیش از 28 مترمکعب آب در ماه مصرف نمایند در رده بدمصرف های آب استان تهران قرار خواهند گرفت.

باقری با اشاره به وجود 16 هزار رشته انشعاب بنایی در استان تهران گفت: ماموران تشخیص شرکت آب و فاضلاب استان تهران تمامی اشتراکات بنایی را شناسایی و رصد می نمایند و در صورت شروع اعمال محدودیت ها، اولویت برخورد و اعمال محدودیت ها از مصارف بنایی شروع خواهد شد.

به گفته معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران با هماهنگی های اجرا شده با استانداری تهران، تمامی ادارات و نهادهای دولتی این استان مکلف خواهند بود تا مصارف خود را 20 درصد نسبت به سال گذشته کاهش دهند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1471

به "مشترکان پرمصرف آب منتظر دریافت اخطار باشند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشترکان پرمصرف آب منتظر دریافت اخطار باشند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید