شرایط دلخراش شیخ زکزاکی و همسرش در زندان

به گزارش مجله فیروزی، دختر رهبر زندانی جمعیت اسلامی نیجریه از وخیم تر شدن شرایط سلامت پدر و مادرش به دلیل محرومیت از خدمات پزشکی اطلاع داد.

شرایط دلخراش شیخ زکزاکی و همسرش در زندان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سهیلا زکزاکی فرزند شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جمعیت اسلامی نیجریه از وخیم بودن حال والدین به دلیل اهمال پزشکی اطلاع داد و گفت که پدر و مادرش زمانی که دستگیر شدند هر دو زخمی بودند و اکنون به دلیل محرومیت از مراقبت های پزشکی و درمانی شرایط سلامتی آن ها وخیم تر شده است.

به نوشته پایگاه خبری المعلومه، وی اضافه نمود که شیخ زکزاکی در زندان دو بار دچار سکته مغزی شده و از مسمومیت خونی با سرب به دلیل باقی ماندن گلوله های متعدد در بدنش رنج می برد.

سهیلا زکزاکی درباره مادرش نیز می گوید که به او پنج گلوله اصابت نموده بود و می بایست تحت عمل جراحی قرار می گرفت، اما چنین اقدامی صورت نگرفته و وی از درد شدیدی در قلبش رنج می برد.

وی اضافه نمود که مادرش از آرتروز در مفاصل نیز رنج می برد و سه سال پیش می بایست تحت عمل جراحی برای تعویض مفصل زانو قرار می گرفت، اما به دلیل اهمال پزشکی وی اکنون ناگزیر به استفاده از ویلچر است.

شیخ زکزاکی از آذرماه 1394 با حمله نیرو های ارتش و پلیس به اقامتگاه وی در ایالت کادونا در شمال نیجریه بازداشت شد؛ یورشی که در نتیجه آن تعداد زیادی شهید و زخمی شدند. نیرو های امنیتی و نظامی نیجریه، زینت ابراهیم همسر شیخ زکزاکی را هم دستگیر کردند.

بسیاری از سازمان های بین المللی حقوق بشری این کشتار را محکوم می نمایند. سازمان عفو بین الملل نیز اوایل اردیبهشت 1395 ارتش نیجریه را به کشتار شیعیان، دفن آن ها در گور های جمعی و نابود کردن اسناد مرتبط با این جنایت متهم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1076

به "شرایط دلخراش شیخ زکزاکی و همسرش در زندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دلخراش شیخ زکزاکی و همسرش در زندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید