وقتی بازیگران فکر می کنند با گریم تلویزیونی زشت می شوند

به گزارش مجله فیروزی، مهر/ یک گریمور درباره چالش های حوزه گریم در تلویزیون و اینکه برخی بازیگران از گریمور می خواهند که آن ها را از خودشان زیباتر کنند سخن گفت.

وقتی بازیگران فکر می کنند با گریم تلویزیونی زشت می شوند

شیده کردستانی گریمور سریال های تلویزیونی در پاسخ به سوالی درباره گریم های تلویزیونی زنان و اینکه چرا در برخی موارد تصویر آن ها در سریال ها با چهره واقعی شان تفاوت دارد گفت: این اتفاق به موارد بسیاری از جمله نور و قاب بندی بستگی دارد و البته به نوع طراحی لباس و حتی مواد گریم هم وابسته است.

وی افزود: همچنین برخی از تفاوت ها در گریم ها به ساختار تلویزیون هم برمی شود و اینکه به طور مثال فقط گردی صورت باید دیده شود وگرنه در سینما و شبکه نمایش خانگی آنقدر دست باز است که همه چیز تغییر می کند، البته در شبکه نمایش خانگی در برخی سریال ها بیشتر آرایش می کنند تا گریم.

این گریمور درباره اینکه چقدر بازیگر در سریال های تلویزیونی با گریم خود چالش دارد بیان نمود: چالش از طرف گریمورها بیشتر است چون بازیگران همیشه فکر می کنند زیبایی آنها با گریم در تلویزیون گرفته می شود. البته خود من این چالش را نداشته ام اما زیاد شنیده ام که برخی بازیگران بعد از گریم گفته اند که زشت شده اند.

کردستانی با اشاره به درخواست های برخی از بازیگران هم اظهار کرد: برخی بازیگران هم وقتی جلوی گریمور می نشینند می گویند ما را زیباتر کن و نگاه نادرستی نسبت به گریم دارند. ما همیشه در کار استانداردها را حفظ می کنیم اما خود من می بینم در برخی سریال ها بازیگر را به جای گریم آرایش می کنند و انگار از او عروس می سازند.

وی که معمولاً با شهرام خلج به نام طراح گریم همکاری دارد اظهار کرد: شهرام خلج اصرار دارد در گریم آرایش چندانی نباشد و می خواهد چهره به صورت طبیعی اش دیده شود و در کار استانداردهایی حفظ شود که بعداً فیلتر نشود.

این گریمور درباره اینکه چقدر برای پیدا کردن چهره های بدون عمل زیبایی با چالش مواجهند گفت: تقریباً می شود گفت بازیگری با چهره بکر نیست یا به سختی پیدا می شود. بازیگران اغلب گونه می گذارند یا تزریق می کنند و عمل های زیبایی انجام می دهند و این موارد در بازیگران دهه 70 خیلی بیشتر است. البته هنوز هم بازیگرانی داریم که اصلاً به صورتشان دست نزده اند مثل مرجانه گلچین که من اخیراً اجرای گریم او را در سریال بوتیمار بر عهده داشتم.

منبع: همگردی
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1553

به "وقتی بازیگران فکر می کنند با گریم تلویزیونی زشت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی بازیگران فکر می کنند با گریم تلویزیونی زشت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید