پارگی رباط علیرضا کریمی و دوری سه ماهه از تمرینات کشتی

به گزارش مجله فیروزی، دکتر مهرشاد پورسعید با بیان این مطلب اضافه کرد: در خصوص روش درمان مصدومیت پای علیرضاکریمی باید تصمیم می گرفتیم و در معایناتی که اجرا شده بود شک بر این بود که رباط صلیبی قدامی وی پاره است، ولیکن ام آر آی اولیه، پارگی کامل را نشان نمی داد و در آزمایش ام آر آی مجدد که از پای کریمی گرفته شد این موضوع به اثبات رسید.

پارگی رباط علیرضا کریمی و دوری سه ماهه از تمرینات کشتی

وی گفت: در این خصوص، جلسه ای با حضور غلامرضا محمدی و ابراهیم مهربان سرمربی و مربی تیم ملی کشتی آزاد، دکتر سهراب کیهانی متخصص ارتوپدی، دکتر مرتضی بهرامی نژاد پزشک و بدنساز تیم ملی برگزار شد.

پورسعید شرح داد: 2 راه پیش رو داشتیم، یک انجام عمل جراحی که باعث می شد که در نهایت کشتی دریافت برای کریمی در المپیک غیر ممکن باشد و راه چاره دوم درمان غیر تهاجمی بود که در این مورد نیز 2 راه را پیش رو داشتیم، یک اینکه که صبر کنیم و بدنسازی انجام دهیم و راه دوم اینکه ایجاد القای ترمیم (PRP) را به همراه بدنسازی و تقویت عضلات و تقویت تعادل انجام دهیم، که راه دوم را انتخاب کردیم.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی ادامه داد: نظر دکتر کیهانی این بود که بهتر است از روش PRP استفاده کنیم، تا علیرضا کریمی بتواند به تمرینات خود ادامه داده و شانس حضور در المپیک را از دست ندهد.

پورسعید گفت: به همین منظور امروز شنبه علیرضا کریمی در بیمارستان طالقانی prp شد و قرار است انجام تمرینات تعادلی و قدرتی که باعث افزایش عملکرد او می شود توسط دکتر بهرامی نژاد پیگیری شود و این کار 3 ماه طول خواهد کشید و پس از آن علیرضا کریمی می تواند به تمرینات خود ادامه دهد.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون در انتها گفت: در هر صورت درمان قطعی چنین مصدومیت هایی جراحی است اما با توجه به اینکه شانس حضور کریمی در المپیک مطرح بود، تیم پزشکی روش دوم را انتخاب کرد و امیدوارم شاهد مصدومیتی برای کشتی گیران کشورمان به خصوص در آستانه حضور در المپیک نباشیم و حادثه جدیدی رخ ندهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 552

به "پارگی رباط علیرضا کریمی و دوری سه ماهه از تمرینات کشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارگی رباط علیرضا کریمی و دوری سه ماهه از تمرینات کشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید