پنجره مجازی، خدمت نو ایرلاین امارات به مسافران فرست کلاس

به گزارش مجله فیروزی، ایرلاین امارات به تازگی تصمیم گرفته است که پنجره های مجازی را جایگزین پنجره های کنونی بعضی از جدیدترین هواپیمای فرست کلاس کند. بر اساس گفته های شرکت، این کار باعث کاهش سوخت می گردد.

پنجره مجازی، خدمت نو ایرلاین امارات به مسافران فرست کلاس

شرکت ایرلاین امارات (Emirates)، از قابلیت تازهی در بعضی از پروازهای فرست کلاس خودش رونمایی نموده است. در این هواپیما از پنجره های مجازی برای سرگرم کردن مسافران یاری گرفته شده است. پیش تر از این نیز، خبر ورود هواپیماهای تازه از انواع بوئینگ به خطوط هوایی فرست کلاس امارات منتشر شده بود.

اگر شانس پرواز با یکی از هواپیماهای فرست کلاس ایرلاین هواپیمایی امارات را داشته باشید، در هواپیماهای تازه علاوه بر جایگاه های کنار پنجره جایگاه های ردیف وسط هم می توانند از نمای بیرون از هواپیما لذت ببرند. این کار به وسیله دوربین هایی که بیرون از هواپیما قرار گرفته اند، صورت خواهد گرفت. ارشد گروه ارلاین هواپیمایی امارات گفته است که این ویژگی ممکن است در آینده باعث به وجود آمدن هواپیماهایی بدون پنجره گردد. پنجره شاید واژه ای ساده برای ما باشد، اما در صنعت هوانوردی، هزینه های زیادی صرف ساختن پنجره های مقاوم به فشار بیرون هواپیما می گردد و حذف پنجره ها به ساختن هواپیماهایی سبک تر، سریع تر و بعلاوه با هزینه پایین تر یاری میکند.

پیش بینی شده است که قیمت سوخت در امسال بر اساس گزارش هایی که از مجمع سالیانه انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی رسیده، 25 درصد افزایش یابد. جای تعجب نیست که شرکت های هواپیمایی در فکر نوآوری هایی باشند تا بتوانند مصرف سوخت را کاهش دهند.

تیم کلارک در مصاحبه با شبکه های خبری گفته است:

افزودن نمایشگرها در داخل هواپیما آغاز یک راه طولانی است که می تواند منجر به فراوری هواپیماهای بدون پنجره گردد. در آینده ای نزدیک هواپیماهای بدون پنجره ای روی باندها مشاهده خواهید کرد که از بیرون کاملا بدون پنجره هستند، اما در داخل هواپیما پنجره های مجازی وجود دارد. این هواپیماها می توانند سریع تر پرواز نمایند و مصرف سوخت کمتری داشته باشند.

علاوه بر مواردی که کلارک به آن ها اشاره نمود، نبود پنجره ها باعث فراوری بدنه ای مقاوم در برابر حوادث احتمالی خواهد شد. پنجره ها در بدنه هواپیما همچون درزهایی در دیوار عمل می نمایند که باعث به وجود امدن تنش و ضربه های شدید به بدنه در هنگام برخورد با زمین می گردد؛ اما پنجره های حقیقی دارای ویژگی منحصربه فردی است.

تا به حال دقت نموده اید که زمان فرود و برخواستن هواپیما، نور داخل کابین برای افزایش دید بیرون مسافران کنار پنجره کاهش می یابد. مسافرانی که در کنار پنجره نشسته اند، می توانند گزارش های لازم را به کابین خلبان مخابره نمایند. ممکن است هنگام بر خواستن مسئله ای در بال به وجود آمده باشد که فقط مسافران می توانند آن را مشاهده نمایند. یا در پدیده آتش گرفتن موتور هواپیما مسافران قبل از خلبان می توانند دود ناشی از احتراق موتور را مشاهده نمایند و به خدمه هواپیما گزارش نمایند. مسافران از داخل پنجره می توانستند اخبار زیادی را به خلبان برسانند که با پنجره های مجازی این کار گویا امکان پذیر نیست.

آژانس ایمنی هوایی اروپا درباره مشکلاتی که پنجره ها در هواپیما به وجود می آورند، گفته است:

تا به امروز ما هیچ گزارش خاصی از کاهش امنیت مسافران در اثر وجود پنجره های داخل کابین هواپیما دریافت ننموده ایم.

منبع: کجارو / independent.co.uk
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1791

به "پنجره مجازی، خدمت نو ایرلاین امارات به مسافران فرست کلاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجره مجازی، خدمت نو ایرلاین امارات به مسافران فرست کلاس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید