پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 14 تیر 1400

به گزارش مجله فیروزی، افزایش سرعت وزش باد و هوای نیمه ابری در برخی ساعات بعد از ظهر در استان تهران و برقراری هوای قابل قبول در مرکز طی امروز (13تیر ماه) پیش بینی می شود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 14 تیر 1400

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می شود.

فردا دوشنبه 14 تیرماه 1400 هوای تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط سبز خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران صاف و آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 38 و 30 درجه است. نقشه های هواشناسی از تداوم هوای گرم تا اواخر هفته در مرکز خبر می دهند.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از سی درجه به مرور و در طول روز به سی و هشت درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 39 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران گفت: از امروز (یکشنبه) و به تدریج تا اواخر هفته با افزایش دو تا سه درجه ای دما روبرو خواهیم بود.

همچنین آسمان تهران فردا (14 تیر ماه) آفتابی با حداقل دمای 32 و حداکثر دمای 39 درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (15 تیرماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 32 و حداکثر دمای 41 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (13تیر ماه) در برخی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی منطقه ها افزایش پیدا خواهد کرد و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (14 تیرماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات خاتمهی فردا (14 تیر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی دمای هوای در منطقه ها شمالی و مرکزی کشور تا خاتمه هفته کاهش محسوسی خواهد داشت.

روز های یکشنبه و دوشنبه افزایش نسبی دما در استان های ساحلی خزر و اردبیل و روز های سه شنبه تا پنجشنبه با شمالی شدن جریانات کاهش نسبی دما در این نواحی رخ خواهد داد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

از روز سه شنبه تا پنجشنبه در استان های ساحلی خزر بارش پراکنده رخ خواهد داد. طی امروز و در روز های سه شنبه و چهارشنبه در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش بینی می شود.

امشب غرب خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان و روز های یکشنبه تا سه شنبه تنگه هرمز و شرق دریای عمان مواج است.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1547

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 14 تیر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 14 تیر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید