یک صبحانه رژیمی کم کربوهیدرات و کم چربی؛ اولین قدم مثبت برای لاغری و کاهش وزن

به گزارش مجله فیروزی، یکی از برنامه های غذایی مفید برای کاهش وزن دنبال کردن یک رژیم غذایی است که در آن هم اندازه دریافت کربوهیدرات و هم چربی در تمامی وعده های غذایی کم باشد. اما صبحانه چطور؟ چه انتخاب هایی می توان داشت؟ با فوت وفن همراه باشید.

یک صبحانه رژیمی کم کربوهیدرات و کم چربی؛ اولین قدم مثبت برای لاغری و کاهش وزن

معمولاً، کاهش اندازه کربوهیدرات به معنی بالا بردن محتوای چربی است. غذاهای حاوی کربوهیدرات مانند سبزیجات و غلات، در مقایسه با مصرف بسیاری از غذاهایی مانند گوشت، غذاهای دریایی، تخم مرغ و پنیر که در رژیم کم کربوهیدرات توصیه می شوند، چربی کمتری دارند. با انتخاب منابع غذایی پروتئینی که کمترین اندازه چربی را دارند، می توانید مصرف چربی خود را در رژیم کم کربوهیدرات به حداقل برسانید. یادتان باشد که هنوز هم تعادل سالم پروتئین، کربوهیدرات و چربی های سالم اهمیت دارد. با پزشک خود مشورت کنید تا یک رژیم غذایی متعادل را برای شما انتخاب کند.

یک انتخاب سخت: املت سفیده تخم مرغ

بیشتر چربی تخم مرغ در زردۀ آن است. با جدا کردن زرده تخم مرغ و فقط استفاده از سفیدۀ آن، شما می توانید یک رژیم کم کربوهیدرات را برای وعده صبحانه خود انتخاب کنید. املت سفیده تخم مرغ که از چهار عدد سفیده تخم مرغ بزرگ، یک پیمانه اسفناج خام، یک دوم پیمانه قارچ خردشده تهیه شده و حدود 30 گرم وزن دارد، 133 کالری، 4 گرم کربوهیدرات، چربی به اندازه کم به اندازه 2 گرم و 23 گرم پروتئین به بدن شما می رساند. اگر شما می خواهید چربی های خالص یا کربوهیدرات کلی منهای فیبر را حساب کنید، باید بگوییم که این صبحانه 3 گرم کربوهیدرات خالص دارد. از اسپری های روغنی نچسب پخت و پز برای طبخ املت بهره ببرید که عاری از کالری، چربی و کربوهیدرات هستند.

یک انتخاب عجیب: مرغ در وعده صبحانه

مرغ را معمولاً به عنوان غذایی که می توان در وعده صبحانه خورد به حساب نمی آورند اما این ماده غذایی یک منبع خوب پروتئین کم چرب و عاری از کربوهیدرات است. اندازه 100 گرم از سینه مرغ بدون پوست را با 6 شاخه مارچوبه و نصف پیمانه تمشک تازه در کنار آن به عنوان وعده صبحانه تهیه کنید. این صبحانه 191 کالری، 11 گرم کربوهیدرات، 5 گرم کربوهیدرات خالص، 3 گرم چربی و 29 گرم پروتئین دارد.

منبع: فوت و فن / healthfully.com
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1942

به "یک صبحانه رژیمی کم کربوهیدرات و کم چربی؛ اولین قدم مثبت برای لاغری و کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک صبحانه رژیمی کم کربوهیدرات و کم چربی؛ اولین قدم مثبت برای لاغری و کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید