6 تاثیر خارق العاده طناب زدن روی بدن!

به گزارش مجله فیروزی، طناب زدن یکی از موثرترین تمرینات قلبی عروقی است که مقاومت فیزیکی شما را به اندازه قابل توجهی افزایش می دهد؛ یعنی دقیقا همان خاصیت دویدن، دوچرخه سواری و سایر ورزش های هوازی را برای افزایش ضربان قلب دارد.

6 تاثیر خارق العاده طناب زدن روی بدن!

پریدن با طناب فقط یک ورزش سرگرم نماینده نیست بلکه یک روش موثر برای حفظ تناسب اندام و افزایش ظرفیت ریه ها و بهبود گردش خون نیز محسوب می گردد.

طناب زدن یکی از موثرترین تمرینات قلبی عروقی است که مقاومت فیزیکی شما را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد؛ یعنی دقیقا همان خاصیت دویدن، دوچرخه سواری و سایر ورزش های هوازی را برای افزایش ضربان قلب دارد.

6 مزیت شگفت انگیز این ورزش ارزانقیمت و ساده برای سلامت شما از این قرارند:

تقویت عضلات: تمام عضلات بدن شما هنگام طناب زدن فعال هستند. خیلی از افراد گزارش نموده اند که این تمرین تنها ورزشی است که برای چربی سوزی به آن نیاز دارند.

از آنجا که تمام این گروه های عضلانی در هنگام پریدن از طناب، درگیر می شوند، این تمرین به شما یاری خواهد نمود که به مرور زمان قدرت، استقامت و تعادل بسازید که تمام آن ها در هنگام دویدن، مهم هستند. در واقع می توان گفت طناب زدن معادل دویدن است. شما در هر دقیقه ای که طناب می زنید، 12 تا 15 کیلوکالری می سوزانید.

افزایش جریان خون: جنبش ناشی از طناب زدن، به طور مستقیم به سیستم گردش خون ما یاری می نماید. این ورزش باعث می گردد قلب برای پمپاژ خون بیشتر کار کند و خون به تمام شریان های شما جریان یابد. این روند، خطر حمله قلبی را نیز کاهش می دهد.

افزایش ظرفیت ریه ها: هنگامی که با سرعت طناب می زنید، ریه های شما حجم بیشتری از هوا را دریافت می نمایند و این می تواند برای مسائل تنفسی بسیار مفید باشد. مقاومت فیزیکی ناشی از طناب زدن باعث می گردد شما در هر زمانی بدون خستگی بتوانید ورزش کنید.

سوزاندن کالری: هر 30 دقیقه طناب زدن، یعنی سوزاندن 400 کالری. این کالری شامل چربی های ذخیره شده در سراسر بدن شما می گردد. پس اگر در حال کوشش برای از دست دادن وزن هستید، یک فعالیت عالی برای این کار طناب زدن است.

از بین بردن سموم بدن: از بین رفتن سموم بدن به وسیله تعریق حین طناب زدن حاصل می وشد. این ورزش به سلول ها اجازه می دهد که دوباره احیا شوند و با ظرفیت کامل فعالیت نمایند.

کاهش استرس و افزایش فعالیت ذهنی: با این که هنوز شواهد کافی وجود ندارد، بعضی از متخصصان طب ورزشی می گویند طناب زدن باعث ایجاد ارتباطات عصبی تازه می گردد. بعلاوه پرش با طناب فراوری اندورفین را افزایش می دهد. این هورمون منجر به احساس آرامش و شادی و کاهش استرس می گردد.

منبع: فرادید
انتشار: 18 آبان 1401 بروزرسانی: 18 آبان 1401 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1989

به "6 تاثیر خارق العاده طناب زدن روی بدن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 تاثیر خارق العاده طناب زدن روی بدن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید