75 درصد آمریکایی ها خواهان ایفای نقش برجسته ترامپ در حزب جمهوریخواه هستند

به گزارش مجله فیروزی، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد سه چهارم جموریخواهان خواهان آن هستند که دونالد ترامپ یک نقش برجسته و مهم را در این حزب ایفا نماید.

75 درصد آمریکایی ها خواهان ایفای نقش برجسته ترامپ در حزب جمهوریخواه هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، تازه ترین نظرسنجی دانشگاه کویینی پیاک حاکی است 75 درصد جمهوریخواهان آمریکایی خواهان آن هستند که دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا علی رغم آنکه برای دومین بار در مجلس سنا استیضاح شده، یک نقش مهم و برجسته در این حزب ایفا نماید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش، 21 درصد جمهوریخواهان نیز گفته اند که با ایفای یک نقش مهم و برجسته از سوی ترامپ در این حزب مخالف هستند.

به طور کلی 60 درصد آمریکایی ها نیز گفته اند که نمی خواهند ترامپ یک نقش مهم و برجسته در حزب جمهوریخواه داشته باشد. بیش از 96 درصد دموکرات ها و 61 درصد مستقل ها این نظر را داشته اند.

حدود 55 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی نیز گفته اند که ترامپ نباید اجازه احراز سمت های دولتی و فدرال را در آینده داشته باشد. این در حالی است که 87 درصد جمهوریخواهان با این ایده مخالفت نموده اند.

این در حالی است که طرح استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دلیل تحریک به شورش با کسب کمتر از دوسوم آرای نمایندگان مجلس سنای آمریکا بازنده شد.

در رأی گیری بر سر تنها بند استیضاح ترامپ (تحریک به شورش) 57 نماینده سنا به گناهکار بودن ترامپ رأی دادند که این تعداد رأی کمتر از حدنصاب مورداحتیاج برای استیضاح (67 رأی) است.

در حالی که دموکرات ها به عنوان طراحان استیضاح ترامپ، برای محکوم کردن رئیس جمهور سابق آمریکا علاوه بر آرای موافق تمامی نمایندگان خود در سنا (48 نماینده دموکرات+2 نماینده مستقل نزدیک به دموکرات ها) به آرای موافق دست کم 17 نماینده جمهوری خواه احتیاج داشتند، تنها 7 نماینده جمهوری خواه حاضر شدند که به استیضاح هم حزبی خود، دونالد ترامپ، رأی موافق بدهند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در بیانیه ای پس از تبرئه در سنای آمریکا بیان کرد: جنبش آمریکا را دوباره با عظمت کنیم تازه آغاز شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1317

به "75 درصد آمریکایی ها خواهان ایفای نقش برجسته ترامپ در حزب جمهوریخواه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "75 درصد آمریکایی ها خواهان ایفای نقش برجسته ترامپ در حزب جمهوریخواه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید