آخرین وضعیت رسیدگی به اموال و دارایی های مسئولان

به گزارش مجله فیروزی، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس وضعیت رسیدگی به اموال و دارایی های مسئولان را خاطرنشان کرد.

آخرین وضعیت رسیدگی به اموال و دارایی های مسئولان

به گزارش گروه رسانه های مجله فیروزی، اسدالله عباسی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس و شورای اسلامی در گفت وگو با فارس، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به اموال و دارایی های مسئولان به ویژه نمایندگان مجلس، گفت: رئیس قوه قضائیه اعلام نموده که مسئولان از جمله نمایندگان مجلس بر اساس اصل 143 قانون اساسی اموال و دارایی های خود، همسر و فرزندانشان را اعلام نمایند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس و شورای اسلامی بر همین اساس اضافه نمود: قوه قضائیه سامانه ای را طراحی و تنظیم نموده است تا بر این اساس مسئولان در این سامانه اموال و دارایی های خود را به صورت شفاف اعلام نمایند.

وی در ادامه در مورد ساز و کارهای لازم برای شفاف سازی اموال و دارایی های نمایندگان مجلس، اظهار داشت: در مورد نمایندگان ما اعلام آمادگی کردیم که اموال و دارایی هایمان را اعلام خواهیم کرد اما تا کنون اینگونه بوده است که به صورت کتابچه و مکتوب اموال و دارایی ها اعلام می شد، ولی اکنون اعلام شده در سامانه و به صورت نرم افزاری اعلام گردد.

عباسی اضافه نمود: با توجه به نگرانی هایی که بعضی کارشناسان و نمایندگان در مورد سامانه داشتند مبنی بر اینکه چون الکترونیکی است و در فضای مجازی احتمال هک یا سرقت اطلاعات و یا اختلال در آن وجود دارد، لذا برای این باید ساز و کاری فراهم گردد و برای هر کدام از مسئولان کُدی را در نظر بگیرند تا بر اساس این کد نمایندگان اطلاعات خود را مشخص و به روزرسانی نمایند.به عنوان مثال کد 12 به همراه پسوورد آن متعلق به فلان نماینده یا مسئول است و آن مسئول می داند و بر اساس آن رمزگذاری می نماید و تنها شخص مسئول و رئیس قوه قضائیه این کد و رمز را خواهند داشت.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس و شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: با توجه به اینکه ما از سوی مجلس برای شفاف سازی اموال و دارایی نمایندگان اعلام آمادگی نموده بودیم اما گفتیم که این ساز و کار را برای کد و رمزگذاری بیندیشند تا نمایندگان برای اطلاعاتشان مصونیت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه سران قوا، رئیس مجلس با توجه به صحبت هایی که در هیأت رئیسه داشته ایم و نظرات نمایندگان این نظر را مطرح نمود و نهایتاً با موافقت رئیس قوه قضائیه روبرو شد.

عباسی در پایان اعلام کرد: احتمالا برای اعلام دارایی های مسئولان زمان بندی می نمایند، مثلا می گویند طی یک هفته هر مسئول به صورت فردی در سامانه مربوطه اطلاعات اموال و دارایی های خود را ثبت کند.

در اجرای قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران، مصوب 9 آبان ماه 94 مجمع تشخیص مصلحت نظام و به منظور افزایش اعتماد عمومی مردم به مسئولان جمهوری اسلامی ایران و ارتقاء سلامت اداری، آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران، در تاریخ 10 دی ماه 94 برای اجرا ابلاغ شد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 343

به "آخرین وضعیت رسیدگی به اموال و دارایی های مسئولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین وضعیت رسیدگی به اموال و دارایی های مسئولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید