آیا ثبت نام مجدد مسکن ملی انجام می گردد؟

به گزارش مجله فیروزی، به گزارش خبرنگاران، ثبت نام مرحله دوم با شیوع ویروس کرونا همراه و موجب شد که وزارت راه ثبت نام پیامکی را در نظر بگیرد و متقاضیان کد ملی خود را ارسال نمایند.

آیا ثبت نام مجدد مسکن ملی انجام می گردد؟

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت چینی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

در مرحله دوم حدود یک میلیون و 300 هزار نفر ثبت نام کردند که 500 هزار نفر به وسیله سامانه و 800 هزار نفر به وسیله پیامک بوده است، بنابراین احتیاج هست تا کسانی که به وسیله پیامک ثبت نام نموده اند وارد سامانه مسکن ملی شوند و مدارک خود را بارگزاری نمایند.

به این منظور سامانه مسکن ملی دوباره فعال شده است.

در اطلاعیه وزارت راه وشهرسازی آمده است: کلیه متقاضیان ثبت نام شده در مرحله دوم ثبت نام و نیز افرادى که به دلیل شرایط فاصله گذارى اجتماعى ناشى از شیوع ویروس کرونا در فاز دوم صرفا کد ملى خود را به سامانه پیامکى طرح اقدام ملى مسکن ارسال نموده اند براى ثبت نام و بارگذارى مدارک از روز سه شنبه 13 خرداد 99 تا اطلاع ثانوى، مى توانند با مراجعه به بهش پیگیرى درخواست در سامانه طرح اقدام ملى مسکن به نشانى https://tem.mrud.ir نسبت به تکمیل اطلاعات ثبت نام اقدام نمایند.

علی نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن چند روز قبل اظهار داشت: نخستین واحدهای مسکونی ملی تکمیل شده در سیرجان استان کرمان در همین ماه افتتاح می گردد.

مسکن ملی ابتدا به صورت پایلوت در استان کرمان انجام شد.

ثبت نام مجدد مسکن ملی چقدر احتمال دارد؟

بسیاری از مخاطبان این سوال را دارند که آیا نام نویسی مجدد برای این طرح انجام می گردد؟

وزیر راه و شهرسازی عنوان نموده است که 50 درصد متقاضیان مسکن ملی به دلیل اینکه مالک واحد مسکونی بوده اند ریزش خواهد داشت.

پروانه اصلانی،مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز خبر داده است: علاوه بر 400 هزار واحد مسکن ملی، احداث بیش از 370 هزار واحد مسکونی در تفاهم با وزارتخانه های دیگر از جمله وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت آموزش و پرورش و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حال اجرا است.

مجموع کل واحدهایی که قرار است در قالب مسکن ملی ساخته گردد 400 هزار واحد است، در مرحله اول اطلاعات 140 هزار نفر پذیرفته شد و این افراد مشمول دریافت این طرح شدند.

در مرحله دوم نیز یک میلیون و 300 هزار نفر ثبت نام نموده اند که براساس اظهارات وزیر راه 50 درصد ریزش خواهد داشت بنابراین این احتمال وجود دارد که اطلاعات 600 هزار نفر پذیرفته گردد.

اما نحوه پذیرش در مرحله دوم مسکن به وسیله قرعه کشی است، با توجه به ظرفیتی که وجود دارد این مرحله از ثبت نام بر اساس قرعه کشی انجام می گردد و کسانی که از این لیست خارج شوند از سوی ستاد طرح اقدام ملی اعلام می شوند که افراد انتخاب شده باید در مرحله بعدی برای احراز شرایط خود اقدام نمایند.

از ظرفیت 400 هزار واحدی مسکن ملی، 140 هزار واحد آن در مرحله اول تکمیل شده است و برای 240 هزار واحد باقی مانده حدود 600 هزار نفر در لیست قرار دارند.

بنابراین به نظر می رسد احتمالا ثبت نام مجددی در این طرح وجود نخواهد داشت مگر این که ظرفیت ها را افزایش دهند یا تعداد افراد تایید شده برای مرحله دوم کمتر از 240 هزار نفر باشد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 825

به "آیا ثبت نام مجدد مسکن ملی انجام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ثبت نام مجدد مسکن ملی انجام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید