اما و اگرهای اعزام آزادکاران ایران به تورنمنت ایتالیا

به گزارش مجله فیروزی، به گزارش خبرنگاران، پس از اعلام تقویم 2021 اتحادیه جهانی کشتی، زمان برگزاری تورنمنت بین المللی پلیکونه ایتالیا نیز مشخص شد که بدین ترتیب این تورنمنت طی روزهای 14 تا 17 اسفند ماه در شهر رم برگزار می شود.

اما و اگرهای اعزام آزادکاران ایران به تورنمنت ایتالیا

اما چندی پیش خبرهایی از اردوی تیم ملی کشتی به گوش رسید مبنی بر اینکه چون این تورنمنت بین المللی بر خلاف سال گذشته جزو سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی نیست، در نتیجه اعزام آزادکاران ایران به این تورنمنت با توجه به نزدیکی زمان رقابتهای قهرمانی آسیا، منطقی به نظر نمی رسد.

بدین ترتیب اعزام آزادکاران منتخب ایران به این میدان بین المللی تا حد فراوانی منتفی شد، تا اینکه محسن کاوه مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد اظهارات متفاوتی را بیان کرد که نشان از احتمال حضور ایران در تورنمنت ایتالیا دارد.

محسن کاوه در اظهارات اخیر خود ضمن بیان اینکه اگر حضور در تورنمنت ایتالیا به نفع کشتی کشورمان برای حضور در المپیک باشد حتماً در آن حضور خواهیم یافت، گفت: به عنوان مثال اگر رقبای نامدار و بزرگی همچون دیوید تیلور آمریکایی در این تورنمنت شرکت کند، شک نکنید که ما هم حسن یزدانی را به این تورنمنت می فرستیم. هر چند این تورنمنت جزو سیستم رنکینگ المپیک نیست، اما رنکینگ آن برای پیکارهای جهانی سال آینده محسوب می شود و در نتیجه می تواند برای ما بسیار مفید باشد.

به گزارش خبرنگاران، این تورنمنت سال گذشته به دلیل برخورداری از امتیاز سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی با استقبال خوبی از سوی آزادکاران نامدار جهان همراه شد و برخی از ملی پوشان ایرانی هم درخشش قابل توجهی در این میدان بین المللی داشتند. به طوری که محمدحسین محمدیان و امیرحسین زارع پیروز شدند در اوزان 97 و 125 کیلوگرم با شکست رقبای بزرگ و عنوان دار خود در این مسابقات به عنوان مدعیان اصلی اوزان خود مطرح شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1257

به "اما و اگرهای اعزام آزادکاران ایران به تورنمنت ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اما و اگرهای اعزام آزادکاران ایران به تورنمنت ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید