ایجاد منطقه آزاد در مازندران منطبق بر استانداردها است

به گزارش مجله فیروزی، استاندار مازندران، با تاکید بر اینکه با وجود منطقه آزاد دیگر در انتظار ورود کشتی های صادراتی نمی مانیم، بسترهای صادرات خود به خود فراهم می گردد، گفت: از منظر کارشناسی علمی تا بخش قابل توجهی ایجاد منطقه آزاد در مازندران منطبق بر استانداردهای ضروری است.

ایجاد منطقه آزاد در مازندران منطبق بر استانداردها است

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان، در نشست با نمایندگان اعزامی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور بحث و آنالیز های کارشناسی لازم برای تسریع در فرایند تایید نهایی مصوبه منطقه آزاد مازندران با اشاره به توجه دولت تدبیر و امید به خواست و اولویت مردم استان در این راستا، گفت: مردم مازندران انتظار دارند همه ارکان تصمیم گیری در این راستا همراهی لازم را تا تحقق کامل این مطالبه داشته باشند تا زمینه تحرک بخش های مالی استان فراهم گردد.

وی با بیان اینکه مازندران می تواند به تحرک اقتصاد کشور یاری کند، اظهار کرد: مازندران دارای ویژگی های منحصر به فردی است که بخش هایی مهم از آن دست نخورده و بالقوه باقی مانده اند، بنابراین ملاحظات اجتماعی و تاریخی باید توام با آنالیز های کارشناسی - علمی در مورد منطقه آزاد به عنوان مطالبه جدی مردم و زمینه ساز بالفعل کردن توانمندی های یاد شده لحاظ گردد.

استاندار مازندران، یادآور شد: خوشبختانه وجود تحریم ها منجر به ایجاد بستر هایی برای تقویت استان در بخش های مختلف شد به طوری که در مقوله پتروشیمی پس از 40 سال پیروز به دریافت مجوز این کارخانه در بندر امیرآباد شدیم که در راستای توجه به بنادر شمالی و کشورهای cis این اتفاق رقم خورده است.

حسین زادگان گفت: مازندران قطب گردشگری و کشاورزی کشور است و انتظار می رود که بیش از پیش از این ظرفیت در راستای تقویت مالی استان، کشور و از ظرفیت های بندری و ... غرب استان در این مورد بهره گیری گردد.

استاندار مازندران گفت: مازندران از لحاظ زیرساخت ها تمامی شرایط لازم جهت ایجاد منطقه آزاد را دارا و از منظر کارشناسی علمی تا بخش قابل توجهی ایجاد منطقه آزاد در مازندران منطبق بر استانداردهای ضروری است.

وی با بیان اینکه امروز 70 قرارداد در نوشهر و 40 قرارداد در امیرآباد تنظیم، عملی و اجرایی شده است، اضافه نمود: همین امر موجب شده، به خودکفایی در فراوری ام دی اف همراه با بهره برداری از دیگر کاخانه ها در استان های همجوار نزدیک شویم و صادرات این صنایع را در آینده ببینیم.

حسین زادگان با اشاره به اینکه با وجود منطقه آزاد دیگر در انتظار ورود کشتی های صادراتی نمی مانیم، بسترهای صادرات خود به خود فراهم شده و کشتیرانی و ظرفیت های مهم حمل و نقل مستقر می شوند، تاکید نمود: بنابر فرموده رهبری، محرومیت مازندران نباید تحت پوشش سرسبزی این استان گُم گردد و بلکه باید این محرومیت منعکس تا نسبت به حل این مشکل و استفاده از ظرفیت های مازندران اقدام گردد.

استاندار مازندران ادامه داد: وجود منطقه آزاد می تواند موجب مزیت های بیشتری برای صنایع مازندران و زیرساخت های صادراتی همچون پایانه روماک و بزرگترین مرکز پرورش خاویار گردد که موجب اتصال به بنادر جنوب و درآمدزایی بیشتر برای استان خواهد شد.

وی منطقه آزاد را نقطه عطف تحول مالی مازندران دانست و گفت: مازندران دارای قابلیت ها و توانمندی های کم بدیل است و سرمایه گذاران قوی برای فعالیت در استان وجود دارند، این استان احتیاج به کار اساسی زیربنایی دارد تا به سمت توسعه پایدار گام بردارد.

حسین زادگان اظهار کرد: آنالیز فرایند اجرایی زیرساخت های منطقه آزاد توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام یک خبر خوب برای مردم مازندران است و با تجمیع ظرفیت های صنعتی، مالی و تجاری استان می توانیم به سمت توسعه همه جانبه مازندران گام برداریم.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 986

به "ایجاد منطقه آزاد در مازندران منطبق بر استانداردها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد منطقه آزاد در مازندران منطبق بر استانداردها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید