برای عمر طولانی تر چای بنوشید

به گزارش مجله فیروزی، کارشناسان موسسه ملی بهداشت از داده های بانک اطلاعاتی انگلیس استفاده کردند که نشان داد 85 درصد از 500 هزار مرد و زن 40 تا 69 ساله به طور مرتب چای مصرف میکنند. از این میان، 89 درصد چای سیاه مصرف میکردند.

برای عمر طولانی تر چای بنوشید

نتایج آنالیز منتشر شده در سالنامه طب داخلی نشان میدهد: نوشیدن حداقل دو فنجای چای در روز سلامت قلب را حفظ نموده و یاری میکند تا فرد عمر طولانی تری داشته باشد.

در این آنالیز آمده است: افرادی که روزانه بیش از دو فنجان چای مصرف میکنند در مقایسه با افرادی که مصرف این نوشیدنی در برنامه روزانه آنان نیست عمر طولانی تری دارند.

یافته های بدست آمده در این آنالیز حاکی از آن است: اثر مثبت مصرف چای تحت تاثیر اینکه چای، سیاه مصرف گردد یا با شیر یا با شکر قرار نمیگیرد. بعلاوه دمای نوشیدنی یا گونه های ژنتیکی موثر بر سرعت سوخت و ساز کافئین در افراد در اثربخشی از چای تاثیری ندارد.

کارشناسان موسسه ملی بهداشت از داده های بانک اطلاعاتی انگلیس استفاده کردند که نشان داد 85 درصد از 500 هزار مرد و زن 40 تا 69 ساله به طور مرتب چای مصرف میکنند. از این میان، 89 درصد چای سیاه مصرف میکردند.

کارشناسان در آنالیز های انجام گرفته مشاهده کردند: مصرف مرتب چای سیاه با کاهش 9 تا 13 درصدی خطر مرگ در افراد میانسال در یک بازه زمانی 10 ساله همراه بوده است.

به گزارش اسکای نیوز، هرچند، محققان اظهار داشتند این مطالعه به طور قطع تایید نمیکند که چای عامل کاهش مرگ زود هنگام در مصرف کنندگان این نوشیدنی است. بعلاوه این پرسش مطرح است آیا افرادی که چای مصرف نمیکنند برای بهبود سلامت خود باید به مصرف این نوشیدنی رو آورند.

منبع: فرادید
انتشار: 10 شهریور 1401 بروزرسانی: 10 شهریور 1401 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1956

به "برای عمر طولانی تر چای بنوشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای عمر طولانی تر چای بنوشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید