تور ارزان استرالیا: برترین دانشگاه های استرالیا 2021

به گزارش مجله فیروزی، در این مطلب قصد داریم تا در خصوص یکی از فاکتورهای مهم مهاجرت تحصیلی به محبوب ترین کشور قاره اقیانوسیه یعنی بهترین دانشگاه های استرالیا صحبت کنیم و جدیدترین آمار رنکینگ بهترین دانشگاه های این کشور پیشرفته و سرسبز را در اختیار شما قرار دهیم.

تور ارزان استرالیا: برترین دانشگاه های استرالیا 2021

با تور ارزان استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

همان طور که احتمالاً می دانید، استرالیا در کنار کشورهایی نظیر کانادا، انگلیس و آمریکا، جزو برترین مقاصد تحصیلی دنیا بوده و به علت وجود مزایای متعددی از جمله سیستم آموزشی فوق العاده با کیفیت و مدارک دانشگاهی معتبر، هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی مهاجرت به استرالیا را در دستور کار خود قرار می دهند.

پیش از این با شما درباره برترین دانشگاه های دنیا صحبت کردیم که کماکان نام استرالیا در لیست 10 موسسه آموزشی برتر دنیا در کنار آمریکا و انگلیس قرار ندارد. اما با رجوع به رنکینگ 250 دانشگاه برتر دنیا، نام تعداد زیادی از موسسات آموزشی این کشور به چشم می آید.

اگر عزم خود را جزم نموده و در پی اخذ نامه پذیرش دانشگاه و گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا هستید، بهتر است تا در ادامه با لیست برترین دانشگاه های استرالیا در سال تازه میلادی آشنا شوید.

برترین دانشگاه های استرالیا

تازهاً وب سایت معتبر رنکینگ QS سی و شش دانشگاه برتر استرالیا را مورد آنالیز و ارزیابی قرار داده و از این میان تنها 6 موسسه دارای افت رتبه نسبت به سال گذشته شده اند و باقی دانشگاه ها رشد چشمگیری داشته اند.

بنابر آماری که در ادامه به شما معرفی می کنیم، موسسه آموزشی ملی استرالیا ANU، علیرغم افت دو پله ای در رنکینگ دنیای، یکبار دیگر در لیست برترین دانشگاه های استرالیا مقام اول را کسب نموده است.

گفتنی است که رتبه بندی و به اصطلاح رنکینگ سالانه برترین دانشگاه های استرالیا براساس 6 فاکتور ارزیابی زیر است:

 • معروفیت آموزشگاهک (40 درصد)
 • معروفیت پرسنل آموزشی (10 درصد)
 • نرخ و نسبت نیروی آموزشی به دانشجویان (20 درصد)
 • مقالات قابل استناد به ازای هر دانشکده (20 درصد)
 • نرخ و نسبت بین المللی دانشکده (5 درصد)
 • نرخ و نسبت دانشجویان بین المللی (5 درصد)

در حال حاضر، لیست برترین دانشگاه های استرالیا در سال تازه میلادی به توضیح زیر است:

 1. دانشگاه ملی استرالیا ANU با رتبه 31 دنیا
 2. دانشگاه سیدنی با رتبه 40 در دنیا
 3. دانشکده ملبورن با رتبه دنیای 41
 4. موسسه آموزش عالی نیوساوث ولز UNSW با رتبه 44 دنیا
 5. دانشگاه کویینزلند UQ با رتبه دنیای 46
 6. موسسه موناش (رنکینگ 55)
 7. دانشکده استرالیای غربی UWA رتبه 92 دنیای)
 8. موسسه آموزشی ادلاید (رتبه 106)
 9. دانشگاه فنی سیدنی UTS (رنکینگ 133)
 10. دانشگاه ولونگونگ

اما بد نیست تا پیش از معرفی اجاقتصادی برترین دانشگاه های استرالیا، اشاره ای نیز به سایر موسسات آموزشی برتر رنکینگ تازه QS داشته باشیم.

 1. دانشگاه نیوکاسل استرالیا UON (رنکینگ 197)
 2. موسسه مک کواری (رتبه 214)
 3. دانشکده کرتین (سطح 217 دنیا)
 4. موسسه فناوری کویینزلند QUT (رنکینگ 217)
 5. دانشگاه RMIT (رتبه 223)
 6. دانشکده دیکین (275)
 7. موسسه آموزشی استرالیای جنوبی UniSA (295)
 8. دانشگاه گریفیث (رتبه 303)
 9. دانشکده تاسمانیا (رنکینگ 308)
 10. موسسه فناوری سوئینبرن (372)
 11. دانشگاه La Trobe (رنکینگ 398)
 12. موسسه باند (414)
 13. دانشکده فلیندرز (423)
 14. موسسه کنبرا (456)
 15. دانشگاه جیمز کوک JCU (462)
 16. موسسه سیدنی غربی (474)
 17. دانشکده ویکتوریا 551-560
 18. دانشگاه مرداک 571- 580
 19. موسسه آموزشی سنترال کویینزلند 591- 600
 20. دانشگاه ادیث کووان ECU 651-700
 21. دانشکده چارلز داروین 701 - 750
 22. موسسه کوئینزلند جنوبی 701- 750
 23. دانشکده کراس جنوبی 751-800
 24. دانشگاه کاتولیک استرالیایی 801-1000
 25. انستیتو چارلز استوارت 801- 1000
 26. دانشکده نیوانگلند استرالیا 801- 1000

شما این امکان را دارید تا به تناسب شرایط اقتصادی و رزرومه تحصیلی از بین برترین دانشگاه های استرالیا انتخاب خود را انجام داده و به ادامه تحصیل در این کشور بپردازید. البته نباید این موضوع را فراموش کنید که وجود مدرک زبان PTE و یا آیلتس و تافل جزو الزامات اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا است.

اکنون به صورت اجاقتصادی به معرفی 10 دانشگاه برتر استرالیا می پردازیم.

دانشگاه ولونگونگ

این موسسه آموزشی که سال جاری در جمع 10 دانشگاه برتر استرالیا قرار گرفته، توانسته در طی یک سال گذشته 16 پله صعود پیدا کند و رنکینگ 196 دنیا را از آن خود نماید. رتبه مقالات قابل استناد این دانشگاه 46 ساله در استرالیا بسیار عالی بوده و دارای رنکینگ 75 دنیا است و به خوبی کیفیت بالای خروجی تحقیقات و پژوهش های این دانشگاه را بازتاب می دهد.

دانشکده فناوری سیدنی UTS

در لیست برترین دانشگاه های استرالیا، نام موسسه UTS سیدنی به چشم می خورد که سال جاری هفت رتبه در مقیاس دنیای صعود نموده است. این دانشکده از بابت فاکتورهای مقالات قابل استناد دانشگاهی و شاخص معروفیت کادر آموزشگاهک و دانشجویان بین المللی امتیاز بسیار خوبی را در میان 100 موسسه آموزشی برتر دنیا کسب نموده است.

با در نظر گرفتن زمان تاسیس دانشکده تکنولوژی سیدنی که در سال 1988 بوده، می توان UTS را جوان ترین دانشگاه برتر استرالیا نامید.

دانشگاه ادلاید

یکی دیگر از برترین دانشگاه های استرالیا که در سال 1874 میلادی تاسیس شده و به عنوان سومین دانشگاه دارای قدمت این کشور، رتبه 106 دنیای را از آن خود نموده است. این دانشکده به واسطه شاخص دانشجویان بین المللی خود رتبه 44 دنیای را کسب نموده، این بدین معنی است که از مجموع 21.142 هزار دانشجو، بیش از 7860 هزار دانشجوی بین المللی از 100 کشور مختلف دنیا در حال تحصیل در این موسسه آموزشی معتبر هستند.

موسسه آموزشی استرالیای غربی UWA

یکی از هفت دانشگاه استرالیایی که در جمع 100 موسسه آموزش عالی دنیا قرار گرفته و با 5 رتبه تنزل درجه، رنکینگ 92 را در سال تازه کسب نموده است. این دانشگاه به واسطه نسبت اعضای هیئت علمی بین المللی و تعداد استنادها به ازای هر عضو هیئت علمی (معیاری از نتایج خروجی تحقیق) بالاتر از سایر دانشگاه های استرالیا قرار گرفته است.

دانشگاه موناش

این موسسه آموزش عالی توانست با کسب 3 رتبه بالاتر در سال جاری، رنکینگ 55 دنیا را برای خود کند، این مهم به واسطه معروفیت پرسنل آموزشگاهک و تعداد حضور دانشجویان بین المللی بدست آمده است.پردیس اصلی دانشگاه در ملبورن واقع شده، اما دارای پنج دانشکده دیگر در استان ویکتوریا و دو شعبه خارجی در مالزی و آفریقای جنوبی است.

دانشکده کویینزلند UQ

کویینزلند جزو برترین دانشگاه های استرالیا و 5 موسسه آموزشی برتر در این کشور است که با یک رتبه ارتقاء در لیست رنکینگ دنیای، در رتبه 46 قرار گرفته است. این دانشگاه میزبان فارغ التحصیلان شاخصی از جمله برندگان جایزه نوبل Peter C. Dogerty و John Harsanyi و برنده جایزه آموزشگاه آوارد Geoffrey Rush بوده است.

دانشگاه نیوساوث ولز UNSW

در لیست برترین دانشگاه های استرالیا، دانشکده نیو ساوث ولز UNSW با رتبه دنیای 44 قرار گرفته که علیرغم یک پله کاهش رتبه دنیای در سال جاری، چهارمین موسسه عالی برتر استرالیا محسوب می گردد.

یکی از مواردی که این موسسه را در رتبه 50 دانشگاه برتر دنیا قرار داده و رنکینگ بهتری را نصیب آن ننموده اینست که شاخص نسبت پرسنل آموزشگاهک به دانشجویان چندان ایده آل نیست.

موسسه آموزشی ملبورن

دانشگاه با کیفیت ملبورن یکی دیگر از برترین دانشگاه های استرالیا است که با 3 پله کاهش رتبه دنیای، سال جاری رنکینگ 41 دنیا را به خود اختصاص داده است. این موسسه دارای رنک بالایی از لحاظ شاخص معروفیت پرسنل آموزشگاهک و دانشگاهی است؛ این در حالی است که قریب به 42 درصد از دانشجویان این موسسه آموزش عالی را دانشجویان بین المللی از 130 کشور دنیا تشکیل می دهند که این دانشگاه را به محلی ایده آل برای مهاجرت تحصیلی بدل نموده است.

دانشگاه سیدنی

موسسه آموزشی سیدنی به عنوان دومین دانشکده برتر استرالیا دارای رنکینگ 40 دنیا است که در سال 1850 میلادی تاسیس شده و اولین دانشگاه استرالیا محسوب می گردد. صرف نظر از شهریه نسبتاً بالای این دانشگاه، سیدنی از تمامی فاکتورهای لازم یک محل آموزشی و تحصیلی ایده آل از جمله کیفیت سیستم آموزشی، تجهیزات پیشرفته دانشگاهی، اعتبار بالای مدارک دانشگاهی، اساتید مجرب و مشهور و بسیاری از موارد دیگر برخوردار است.

دانشکده ملی استرالیا ANU

در راس لیست برترین دانشگاه های استرالیا، نام دانشگاه ملی ANU برای دومین سال پیاپی به عنوان برترین دانشگاه قرار گرفته که از تمامی شاخصه ها از جمله معروفیت آموزشگاهک، دانشکده بین المللی، دانشجویان بین المللی، استناد به مقالات پژوهشی و غیره به نحو احسن برخوردار است.

پردیس اصلی موسسه آموزشی ANU در بخش Acton کانبرا قرار گرفته، اما پردیس های دیگری از این دانشگاه در نیوساوث ولز و قلمرو شاقتصادی قرار گرفته است.

کیفیت دانشگاه ها و سیستم آموزشی دانشگاه های استرالیا بسیار عالی است و مدارک دانشگاهی آن از اعتبار بالایی برخوردار است، اما همیشه موضوع هزینه های بالای تحصیل و زندگی موجب می گردد تا بسیاری از متقاضیان تحصیل آسیایی از جمله ایرانیان عزیز به سراغ گزینه های مطلوب دیگری از جمله تحصیل در آلمان و یا فرانسه بروند.

خبرنگاران به شما پیشنهاد می نماید که پیش از اقدام برای انتخاب مقصد و دانشگاه مورد نظر خود در خارج از کشور، از یک مشاوره تحصیلی تخصصی برخوردار شوید و متناسب با رزومه و بودجه تحصیلی خود، دانشگاه و مقصد مهاجرتی خود را انتخاب نمایید.

منبع: لتس گو یونی
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1711

به "تور ارزان استرالیا: برترین دانشگاه های استرالیا 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان استرالیا: برترین دانشگاه های استرالیا 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید