تاجرنیا: در راستای خود مراقبتی در خانه بمانیم

به گزارش مجله فیروزی، یک فعال سیاسی گفت: موضوع خود مراقبتی کم هزینه ترین کاری است که می توانیم به عنوان عضوی از این جامعه انجام دهیم؛ برای مقابله با کرونا در خانه بمانیم.

تاجرنیا: در راستای خود مراقبتی در خانه بمانیم

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

علی تاجرنیا در گفت وگو با مجله فیروزی، در ارتباط با ضرورت خانه نشینی در ایام مبارزه با ویروس کرونا اظهار کرد: بدون شک کشورمان به لحاظ زیر ساخت های بهداشتی و درمانی و کارد درمانی یکی از بهترین ساختارها و توانمندی ها را دارد؛ اما به دلیل وجود منابع مالی محدود و هم اپیدمی شدن بیماری حاصل از ویروس کرونا طبیعتا نمی توانیم آن طور که باید و شاید پاسخ گوی افزایش حداکثری بیماران باشیم. پس در این شرایط باید گفت بهترین راه پیشگیری و درمان کرونا خانه نشینی است.

وی یادآور شد: طبیعتا پیشگیری را باید بر درمان مقدم بدانیم. این موضوع در تمام شعارهای مروبط به حوزه سلامت مطرح می گردد؛ اما در حال حاضر بیشتر از همواره به اجرایی شدن آن احتیاج داریم.

این فعال سیاسی گفت: کشور ما به لحاظ فرهنگی جامعه ای دارد که به شدت ارتباطات مردمش با یکدیگر نزدیک است. یکی از دلایلی که باعث شد در گسترش کرونا جهش زیادی داشته باشیم همین مسئله بوده است. با توجه به اینکه دوران پنهان بیماری طولانی است باید بدانیم که دوری از اجتماعات لازم است.

وی گفت: متاسفانه باور غلطی وجود دارد که اگر کسی به طور معین علائم کرونا را بروز بدهد باید از او دور شویم، اما خیلی افراد ممکن است درگیر شده باشند ناقل هم باشند و خبر نداشته باشند. پس بهترین کار این است که ارتباط هایمان را با سایر افراد به حداقل برسانیم.

تاجرنیا یادآور شد: خانه نشینی با این موضوع مطرح می گردد که کسانی که آلوده نشدند این ویروس را نگیرند و آن هایی که بیمار هستند دایره آلودگی را افزایش ندهند. این ویروس به شدت قابل انتشار است و با توجه به اینکه میزان تلفاتش نسبت به بیماری های مشابه بیش تر است درعین اینکه خونسردی خود را باید حفظ کنیم باید به دستورات اعلام شده در بحث خانه نشینی به عنوان اولین و اصلی ترین و موثر ترین اقدام علیه این ویروس نگاه کنیم.

این فعال سیاسی توضیح داد: این شرایط فرصتی است تا ما تمرین کنیم چگونه در موارد خطر و مسائل به مسئولین برای اداره امور یاری کنیم. موضوع خود مراقبتی کم هزینه ترین کاری است که می توانیم به عنوان عضوی از این جامعه انجام دهیم. هرچند که در این فضای مالی خانه ماندن کار دشواری است و امیدوارم که دولت هم در این موضوع به یاری مردم بیاید؛ اما باید در خانه ماند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 654

به "تاجرنیا: در راستای خود مراقبتی در خانه بمانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاجرنیا: در راستای خود مراقبتی در خانه بمانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید