تاکید دولت و مجلس بر تصویب طرح رتبه بندی معلمان براساس بودجه مصوب

به گزارش مجله فیروزی، خبرنگاران/آذربایجان شرقی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و مجلس معتقد هستند لایحه طرح رتبه بندی معلمان باید در سقف بودجه پیشنهادی به تصویب برسد تا باعث آزردگی جامعه آموزش و پرورش نشود. زیرا در صورتی که مجلس هزینه ها را افزایش دهد، دولت ناچار به استرداد لایحه خواهد شد.

تاکید دولت و مجلس بر تصویب طرح رتبه بندی معلمان براساس بودجه مصوب

احمد علیرضا بیگی روز دوشنبه، 10 آبان ماه، در گفت وگو با خبرنگاران در مورد جزئیات جلسه غیر علنی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با روسای سازمان های برنامه و بودجه و اداری استخدامی اظهار کرد: نمایندگان دولت در این جلسه اعلام کردند که لایحه پیشنهادی برای رتبه بندی معلمان در مجلس دچار تغییرات زیادی شده است و 44 هزار میلیارد تومان هزینه به کشور تحمیل خواهد شد که این امر موجب افزایش پایه پولی، تحمیل گرانی و تورم به مردم می شود.

وی ادامه داد: رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان اداری و استخدامی معتقد بودند تغییرات در لایحه رتبه بندی در سقف 25 هزار میلیارد تومان انجام شود و فراتر نرود.

وی اظهار داشت: دولت نمی خواهد لایحه رتبه بندی را اعاده کند چون تبعات اجتماعی دارد و دولت سیزدهم برای معلمان احترام زیادی قائل است.

بیگی اضافه کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه معتقد بود لایحه رتبه بندی باید در چارچوب بودجه مشخص شده در مجلس به تصویب برسد درحالیکه اعداد متفاوتی در مورد مشمولین این لایحه اعلام شده است که بین 600 هزار تا 900 هزار نفر است که این اختلاف 300 هزار نفری عدد قابل توجهی است.

وی گفت: ما در این جلسه از دولت خواستیم ابهامات موجود پیرامون تعداد معلمان مشمول این لایحه و مقدار بار مالی این لایحه برای دولت را بر طرف کند.

وی اضافه کرد: دولت و مجلس معتقد هستند این لایحه باید در سقف بودجه پیشنهادی به تصویب برسد تا باعث آزردگی جامعه آموزش و پرورش نشود. زیرا در صورتی که مجلس هزینه ها را افزایش دهد، دولت ناچار به استرداد لایحه خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید تکلیف این لایحه قبل از تصویب بودجه مشخص شود تا دولت با نگاه جامع تری لایحه بودجه سال 1401 را به مجلس ارائه کند.

به گزارش خبرنگاران، بیگی در خاتمه گفت: دولت معتقد است بعد از تصویب رتبه بندی معلمان، فرهنگیان بازنشسته نیز مطالباتی خواهند داشت که تغییرات مورد نظر در حقوق بازنشستگان نیز اعمال شود. پس از آنها نیز کارمندان دولت مطالباتی خواهند داشت لذا دولت خواستار نگاه جامع نمایندگان به این لایحه است چراکه اگر هزینه های جدیدی به بودجه تحمیل شود، ضریب جینی افزایش یافته و فقر به گروه های ضعیف جامعه تحمیل می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1713

به "تاکید دولت و مجلس بر تصویب طرح رتبه بندی معلمان براساس بودجه مصوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید دولت و مجلس بر تصویب طرح رتبه بندی معلمان براساس بودجه مصوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید