تاکید عضو هیات امنای دانشگاه آزاد بر حفظ ایمنی دانشجویان

به گزارش مجله فیروزی، عبدالله جاسبی عضو هیات امنای دانشگاه آزاد همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید بر اهتمام مسئولان آموزشی و روسای دانشگاه ها در راستای حفظ سلامت و ایمنی دانش آموزان و دانشجویان تاکید کرد.

تاکید عضو هیات امنای دانشگاه آزاد بر حفظ ایمنی دانشجویان

به گزارش مجله فیروزی، دکتر عبدالله جاسبی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی که در هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی نیز عضویت دارد، در گفت وگویی که همزمان با فرا رسیدن سال تحصیلی 99-98 با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام داده، نسبت به آنچه که فرسودگی و روزمرگی در نظام آموزشی کشور خوانده است انتقاد کرد.

عبدالله جاسبی همچنین از مسئولان آموزشی و روسای دانشگاه ها خواسته است که برای حفظ سلامت و ایمنی دانش آموزان و دانشجویان، برنامه ریزی هدفمند و اجرایی داشته باشند. این تاکید جاسبی همزمان با آغاز سال تحصیلی در حالی اجرا شده است که در سال تحصیلی گذشته دانشگاه ها شاهد حوادثی مرگبار از جمله واژگونی اتوبوس دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بوده اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از مسئولان آموزشی و روسای دانشگاه ها خواسته است که دانش آموزان و دانشجویان را گران ترین امانت دانسته و در حفظ سلامت و ایمنی دانش آموزان و دانشجویان، برقراری زمینه های نشاط و شادابی و سلامت روحی و جسمی، ارتقای علمی و اعتلای فرهنگی آنان برنامه ریزی هدفمند و اجرایی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، عبدالله جاسبی اظهار داشته است: دستیابی به عزت، تعالی، پیشرفت و توسعه پایدار کشور با عقلانیت و از راستا جامعه دانش محور فراهم می شود و هیچ مزیت و ثروتی بالاتر از دانایی محوری و عقلانیت نیست.

وی معنویت و اخلاق مداری را لازمه تاثیرگذاری دانشگاهیان و نظام آموزشی دانست و با اشاره به نقش مؤثر و برجسته معلمان، فرهنگیان و اساتید در خلق سرمایه های انسانی ارزشمند برای کشور، خواستار برنامه ریزی جامع مسئولان مرتبط برای رفع دغدغه های برحق آنان و پاسداشت شأن و منزلت معلمان و اساتید شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی شرح داد: مسائل و چالش های فراروی امروز نظام آموزشی کشور، راهکارهای خلاقانه، علمی و نوآورانه می طلبد و با روزمرگی و فرسودگی نمی توان بر حل مسائل پیچیده فائق شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 282

به "تاکید عضو هیات امنای دانشگاه آزاد بر حفظ ایمنی دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید عضو هیات امنای دانشگاه آزاد بر حفظ ایمنی دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید