نسخه واحد برای بازگشایی مدارس نداریم، ملاک بازگشایی؛ دستورالعمل حوزه سلامت

به گزارش مجله فیروزی، محسن بیگی بیان اینکه نمی توان یک نسخه واحد برای بازگشایی مدارس داشت گفت: ملاک، دستورالعملی است که به وسیله حوزه سلامت تنظیم شده و واحد های آموزشی باید خود را با این شرایط تطبیق دهند.

نسخه واحد برای بازگشایی مدارس نداریم، ملاک بازگشایی؛ دستورالعمل حوزه سلامت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد محسن بیگی، مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با برنامه تبادل نظری علمی در خصوص باید ها و نباید های بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 1400 مصاحبه تلفنی کرد.

وی با بیان اینکه از شرایط بیماری در مهر اطلاعی نداریم و باید خود را با شرایط تطبیق دهیم گفت: برنامه نظام مراقبت را باید به صورت سیال ایجاد نموده و خود را با شرایط چند ماه آینده تطبیق دهیم.

محسن بیگی ضمن اشاره به لطمات سنگین مدارس به بچه ها اذعان کرد: همه به این نتیجه رسیدند که بازگشایی مدارس حتی به صورت محدود، می تواند بخشی از آسیب ها را کم کند، اما نمی توان یک تصمیم قطعی و واحد برای همه مدارس اتخاذ کرد.

مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در رادیو تبادل نظر اظهار کرد: نیمی از مدارس ما در منطقه ها حاشیه ای هستند و دسترسی خوبی به زیرساخت ها ندارند و با مدارس شهر ها تفاوت دارد و نسخه سیال به همین علت برای مدارس در نظر گرفته می گردد.

محسن بیگی گفت: سال گذشته اعلام شد بخشی از مطالب درسی در شرایط قرمز و عدم حضور دانش آموزان، کاهش یافت و حوزه های آموزشی با برنامه ریزی فعالیت خود را کم کردند و آن را متوقتاً لغو کردند، اما در حال حاضر تصمیم گیری برای آموزش مطلقاً مجازی یا حضوری مشکل است.

وی ضمن اشاره به برقرار بودن تعاملات وزارت آموزش و پرورش با وزارت بهداشت به منظور سلامتی دانش آموزان توضیح داد: ملاک، دستورالعملی است که به وسیله حوزه سلامت تنظیم شده و واحد های آموزشی باید خود را با این شرایط تطبیق دهند.

مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به پروژه تنظیم نظام مراقبت مبتنی بر مدرسه برای بازگشایی به وسیله یک گروه فنی که عمدتاً از وزارت بهداشت هستند اضافه کرد: نگاه ما سلامت محور است و در کنار اینکه نباید به هر قیمتی نباید مدرسه را باز کرد، بستن مدرسه به هر قیمت هم باید مورد توجه باشد.

محسن بیگی با بیان اینکه نمی توان یک نسخه واحد برای بازگشایی مدارس داشت اعلام کرد: آموزش و پرورش، دستور العمل وزارت بهداشت را به اسم راه چاره اصلی در نظر دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1579

به "نسخه واحد برای بازگشایی مدارس نداریم، ملاک بازگشایی؛ دستورالعمل حوزه سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه واحد برای بازگشایی مدارس نداریم، ملاک بازگشایی؛ دستورالعمل حوزه سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید