تصاویر دوربین های مدار بسته از ایران چگونه به دست اینترنشنال رسید؟

به گزارش مجله فیروزی، ماجرای هک بنزین این بار بهانه ای شد تا رسانه های معاند علاوه بر پمپاژ سیاه نمایی و ناامیدی، ژست دسترسی های خاص از منطقه ها ایران هم بگیرند.

تصاویر دوربین های مدار بسته از ایران چگونه به دست اینترنشنال رسید؟

به گزارش گروه وبگردی خبرنگاران، پس از ماجرای هک سامانه هوشمند سوخت، تلویزیون ایران اینترنشنال مدعی دست یابی به تصاویر دوربین های مدار بسته از خیابان های ایران شد.

اما برخلاف این ادعای رسانه لندنی، تعدادی سایت اینترنتی وجود دارد که تصاویر زنده دوربین های مدار بسته از خیابان های ایران را(به دلیل عدم تغییر پسورد پیش فرض، ساده بودن کلمه عبور و ...) به راحتی در اختیار کاربران قرار می دهد. اینترنشنال نیز تصاویر را از این سایت ها برداشته و به نام خود در تلویزیون خود پخش کرده است.

بیشتربخوانید

شگرد اینترنشنال در بحران ها

همچنین علیرضا پورجعفری، کارشناس رسانه درباره مواجهه رسانه های معاند در بحران های ایران مطرح نمود: یکی از شگردهایی که معمولا رسانه ها در مواجهه با اخبار بحران دنبال می کنند، بمباران گسترده اطلاعات است. این اقدام تا آنجایی انجام می شود که مخاطب دیگر نتواند از خود کنشی نشان دهد و به ناچار در مقابل سیل اطلاعاتی که دریافت کرده، عملاً خلع سلاح می شود.

وی ادامه داد: این خلع سلاح یعنی مخاطب قدرت این را ندارد که اطلاعات درست را از غلط تشخیص داده و حتی در مورد آن ها سوال بپرسد. در اینجاست که رسانه به خوبی اثرگذاری خود را انجام داده و عملا فکر و رفتار مخاطب را در اختیار گرفته است.

این کارشناس سواد رسانه همچنین اظهار داشت: در ماجرای حمله سایبری به سیستم نرم افزاری سوخت کشور، دقیقا همین تکنیک از طریق تلویزیون ایران اینترنشنال پیاده شد. به طور مثال این رسانه سعودی با فردی گفت و گو می کند که آن را کارشناس ارشد اطلاعات معرفی کرده است.

این در حالیست که در حجم انبوه تحلیل ها و مصاحبه ها و اخبار این تلویزیون سعودی، کسی نمی پرسد که کارشناس ارشد اطلاعات یعنی چی، چراکه در این حالت فکر و وجود مخاطب تشنه اطلاعات است.

پورجعفری اضافه کرد: مثلا در همین نمونه کارشناس برنامه تحلیل خود را از ماجرای هک سیستم سوخت رسانی آغاز کرد و در نهایت به ماجرای کرونا و ممنوعیت ورود واکسن فایزر به داخل کشور رسید

وی در آخر گفت: اینترنشنال نشان داده که در بمباران اطلاعاتی همیشه یک نفر را هدف میگیرد و چارچوب بندی مطلب را حول آن ساماندهی می کند و آن کسی نیست جز رهبر معظم انقلاب!

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1690

به "تصاویر دوربین های مدار بسته از ایران چگونه به دست اینترنشنال رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر دوربین های مدار بسته از ایران چگونه به دست اینترنشنال رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید