تغییر زمان امتحانات دانش آموزان ! ، خانواده ها بخوانند

به گزارش مجله فیروزی، خبرنگاران:امتحانات نهایی به صورت 4 گزینه ای و تشریحی خواهد بود نمره منفی نخواهد داشت.

تغییر زمان امتحانات دانش آموزان ! ، خانواده ها بخوانند

به گزارش خبرنگاران، رئیس مرکز سنجش و پایش آموزش و پرورش گفت: امتحانات نهایی دانش آموزان از پنج شنبه 2 دی شروع خواهد شد تا دانش آموزان بتوانند در شب یلدا زمان بیشتری در کنار خانواده خود باشند.

خسرو ساکی گفت: امتحانات نهایی به صورت 4 گزینه ای و تشریحی خواهد بود نمره منفی نخواهد داشت. امتحانات دانش آموزان ابتدایی به صورت توصیفی و امتحانات دانش آموزان پایه نهم به صورت متمرکز استانی برگزار خواهد شد.

ساکی خاطر نشان کرد: امتحانات دانش آموزانی که در کلاس های حضوری شرکت می نمایند به صورت حضوری و امتحانات دانش آموزانی که به دلایل موجه در کلاس های مجازی شرکت می نمایند به صورت مجازی خواهد بود.

وی گفت: تاریخ برگزاری امتحانات پایه های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم در اختیار معلم مدرسه خواهد بود و می تواند به صورت حضوری و یا مجازی باشد.

رئیس مرکز سنجش و پایش آموزش و پرورش اضافه کرد:دانش آموزان پایه دوازدهم که در امتحانات نهایی خرداد و شهریور حدنصاب قبولی را کسب ننموده اند می توانند یک بار دیگر در دی امتحان دهند.

ساکی گفت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا همه مدارس از ابتدای آذر بازگشایی شده اند و شرکت حضوری دانش آموزان در کلاس هایی که مدرسه مشخص می نماید الزامی خواهد بود.

وی اضافه کرد:به مدیران مدارس تأکید نموده ایم که فاصله گذاری های دانش آموزان در جلسات امتحانی را همچون کلاس های درس رعایت نمایند.

ساکی گفت: استفاده از هر نوع وسیله هوشمند که بتواند ارتباط دانش آموز را با خارج از جلسه برقرار کند ممنوع است و در صورت مشاهده در جلسه امتحان حتی اگر از آن استفاده هم نشده باشد نمره آن درس صفر منظور می گردد.

وی اضافه کرد: در صورت استفاده از این وسایل علاوه بر نمره درس امتحانی نمرات امتحانات قبلی نیز صفر در نظر گرفته خواهد شد. برگزاری امتحانات حضوری و مجازی در روزهای پنج شنبه منعی ندارد اما در روزهای آدینه ممنوعیت خواهد داشت.

وی ادامه داد: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی سوابق تحصیلی دانش آموزان پایه دوازدهم از سال 1402 دو بار به سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

رئیس مرکز سنجش و پایش آموزش و پرورش یادآور شد: نمره کل هر دانش آموز پایه دوازدهم که برای پذیرش دانش آموز در دانشگاه هاست در سال 1401 به مقدار 40 درصد و در سال 1402 به مقدار 60 درصد در آزمون سراسری تأثیر قطعی خواهد داشت.

منبع: رکنا
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1782

به "تغییر زمان امتحانات دانش آموزان ! ، خانواده ها بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر زمان امتحانات دانش آموزان ! ، خانواده ها بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید