فراوری زیردریایی کنترل از راه دور بی سیم برای اولین بار در جهان

به گزارش مجله فیروزی، پور ابراهیم گفت: زیردریایی کنترل از راه دور بی سیم برای اولین بار در جهان فراوری شد.

فراوری زیردریایی کنترل از راه دور بی سیم برای اولین بار در جهان

کیهان پور ابراهیم یکی از طراحان زیر دریایی کنترل از راه دور یک شرکت دانش بنیان در گفت وگو با خبرنگاران گفت: این شرکت دانش بنیان یک زیر دریایی کنترل از راه دوری را طراحی و به فراوری رسانده که یک موتور 3 هزار وات به آن وصل است و به صورت برقی و کنترل بال دهی جهت این زیر دریایی تغییر می نماید.

او اضافه کرد: زیر دریایی کنترل از راه دور با باطری لیتیومی 72 ولت و 20 آمپر که به آن متصل است و می تواند به مدت 8 ساعت زیر آب به عمق 5 متر حرکت کند و کار خود را به صورت کامل انجام دهد. این زیر دریایی ها را به عنوان یک نوع تجسس می نامند که اصطلاحا در خارج از کشور به آن ها ci یا چشم دریا گفته می گردد.

پور ابراهیم با اشاره به کاربرد زیر دریایی کنترل از راه دور گفت: این زیر دریایی کنترل از راه دور زمانی که در دریا آتش رخ می دهد و غواص توانایی رفتن به زیر آب را ندارد این زیر دریایی داخل آب رفته و کار هایی که غواص باید انجام دهد را به صورت کنترل از راه دور به سیستم خارج از آب انتقال می دهد. وجه تمایز این زیر دریایی نسبت به نمونه خارجی این است که این زیر دریایی بی سیم هم انرژی را و هم ارتباط را تامین می نماید.

طراح زیر دریایی کنترل از راه دور اظهار کرد: این زیر دریایی قابلیت این را دارد که یک سال به صورت آماده زیر آب بماند و هر زمان که به آن احتیاج شد آغاز به کار کند. بدنه این زیر دریایی، چون از کامپوزیت بوده سبک تر و رادار گریز است.

بیشتربخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: mfiroozi.ir شناسه مطلب: 1781

به "فراوری زیردریایی کنترل از راه دور بی سیم برای اولین بار در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری زیردریایی کنترل از راه دور بی سیم برای اولین بار در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید